خبر
بورس و سهام   فن آوری های نوین  

هویت آنلاین سجام به کجا رسید

می متالز - جزئیات احراز هویت آنلاین سجام منتشر شد.

به گزارش می متالز، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، جزئیات طرح احراز هویت غیرحضوری برای دریافت کد بورسی سجام را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی توضیح داد. مهدی محمدی با اشاره به افزایش تعداد متقاضیان دریافت کد بورسی و سهامداری طی هفته‌های اخیر و مشکلات مربوط به مراجعه حضوری این متقاضیان در دوران کرونا، اظهار کرد: درحال‌حاضر متقاضیانی که برای دریافت کد بورسی در سامانه سجام ثبت‌نام می‌کنند مجبور به مراجعه به دفاتر کارگزاری و پیشخوان هستند.

به همین دلیل موضوعی که برای رفع این مشکل مدنظر قرار دارد این است که مکانیزمی طراحی شود تا دیگر نیاز به حضور فیزیکی برای دریافت این کد بورسی نباشد و رفت و آمد و مراجعه حضوری کاهش یابد. وی ادامه داد: در این راستا پیشنهادی از سمت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری مطرح شد تا این مشکل با یک سیستم پردازش تصویر ساده و با تشخیص چهره متقاضی و تطبیق با مدارک هویتی وی برطرف شود.

محمدی افزود: در این سیستم احراز هویت متقاضی پس از پردازش تصویر و تطبیق با مدارک هویتی مانند کدملی و شماره شناسنامه از طریق اتصال به سامانه سازمان ثبت احوال، انجام می‌شود. این سیستم هوش مصنوعی امکان پردازش تصویر را فراهم می‌کند و می‌تواند تشخیص دهد که آیا فرد متقاضی همان فردی است که مدارک هویتی را ارائه داده یا خیر؛ در صورت تایید دیگر لزومی به مراجعه حضوری نخواهد بود. 

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، این پروژه خیلی پیچیده به‌نظر نمی‌رسد و قرار بود این سامانه در عرض دو هفته طراحی شود و به اجرا برسد. اما این پروژه هنوز به‌خاطر برخی مسائل اجرایی نشده و ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده عملیاتی شود.

محمدی افزود: مدت زمان بیشتری که برای این پروژه صرف شده است به‌دلیل تست ایمنی سیستم، دقت و صحت‌سنجی آن بوده است و باید کاربرد آن روی حدود ۲ هزار نفر تست شده تا مشخص شود که این سیستم با چه دقت تشخیصی اجرایی می‌شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی خاطرنشان کرد: پس از انجام تست دقت و اعتبارسنجی سیستم، شواهد و مدارک از سمت شرکت‌های دانش‌بنیان به سازمان بورس ارجاع می‌شود و این سازمان مجوز نهایی برای استفاده از این سامانه را برای احراز هویت غیرحضوری و مجازی سامانه سجام صادر می‌کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش تولید در جی‌ام

می متالز - جنرال‌موتورز اعلام کرد که برنامه دارد تا به‌طور قابل ملاحظه‌ای تولیدات خود را در کارخانه‌های خود در ایالات‌متحده افزایش دهد.
 عسکری:

تلاطم بازار کالاهای اساسی پس از کرونا تشدید شد/ دستگاه ‌های مسوول رسیدگی کنند

می متالز - منتخب مردم داراب و زرین دشت در مجلس یازدهم می گوید با گران شدن قیمت کالاهای اساسی پس از شیوع ویروس کرونا، اهمیت نظارت بر بازار به خوبی نمایان شد، در این شرایط وزارت صمت باید با نظارت شبانه روز بر بازار، قیمت ها را سامان دهد.
 

شوک در بازار نفتکش‌ها

می متالز - صنعت کشتیرانی به‌طور اعم ۹۰ درصد حجم تجارت جهانی را انجام می‌دهد. هدف این است که تجارت جهانی را برقرار نگه دارد و اجازه دهد که تجارت صورت گیرد.
 

آلومینیوم پارس درصدد جذب نیرو

می متالز - با وجود شیوع ویروس کرونا و بحرانی که طی چند ماه گذشته برای بیشتر بازارها ایجاد کرد، برخی صنعتگران در صنایع پایین‌دست آلومینیوم از وضعیت بازار گلایه‌ای ندارند.
 مقیمی خبر داد:

زمان قرعه کشی ایران خودرو مشخص شد

می متالز - مدیرعامل ایران خودرو گفت: ثبت نام‌ فروش محصولات ایران خودرو تا ۱۴ خرداد ماه ادامه خواهد داشت و شنبه قرعه‌کشی انجام می‌شود و حداقل تا ٣ ماه آینده تحویل خواهیم داد.
 

مقایسه تاثیر کروناویروس بر تولیدکنندگان مس شیلی و پرو

می متالز - شرکت معدنی کانادایی Hudbay Minerals در فصل نخست سال جاری عمدتا به دلیل کاهش قیمت فلزات و کاهش عیار معدن مس- مولیبدن Constancia در پرو، دچار زیان شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما