خبر
مس   بورس و سهام  

جهش تولید «فملی» در گرو چیست + پاسخ مدیرعامل

می متالز - مدیرعامل شرکت مس گفته است: جهش تولید در گرو شتاب بخشیدن به طرح‌های توسعه است.

به گزارش می متالز، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در دیدار با معاونان و مجریان طرح‌های توسعه شرکت مس گفت: آینده اقتصادی هر شرکتی به توسعه‌هایش گره خورده است و این حوزه با توجه به اینکه زمینه‌ساز جهش تولید است تحت هیچ شرایطی نباید متوقف شود.  

اردشیر سعدمحمدی با اشاره به ذخایر خوب معدنی مس کشور که فرصت‌های خوبی برای توسعه صنعت مس ایران مهیا کرده است، گفت: برای جهش تولید نیازمند بازنگری در سطح پیمانکاران و همچنین شناسایی پیمانکاران توانمند و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بخش خصوصی هستیم تا ارزش حضور شرکت مس در بخش خصوصی بیشتر شود.
وی با بیان اینکه با این کار هم فضای رقابت ایجاد خواهد شد و هم بهره‌وری و سرعت در انجام امور بیشتر می‌شود اظهار کرد: صنعت مس ایران از ظرفیت‌های فراوانی برای ایجاد اشتغال و افزایش تولید و در اختیار گرفتن سهم بیشتری از اقتصاد کشور برخوردار است و لازمه این کار انجام طرح‌های توسعه و تعریف طرح‌های توسعه جدید بر پایه مطالعات اقتصادی است.

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به اینکه در بسیاری از صنایع معدنی بحث صنایع جایگزین مطرح شده است گفت: صنعت جایگزین زنگ خطری برای بسیاری از صنایع معدنی است تا از منابع موجود بهترین استفاده را بکنند و طرح‌های توسعه خود را گسترش دهند تا بیشترین سودآوری را برای کشور داشته باشند.

در ضمن در این جلسه با حضور مجریان طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در استان کرمان و آذربایجان شرقی وضعیت پروژه‌‌های توسعه‌ای معدن مس سونگون، فاز ۳ تغلیظ سونگون، تکمیل چرخه تولید و طرح هیپ لیچینگ و طرح تولید آهک اهر، معدن مس درآلو و دره‌زار و فاز ۲ تغلیظ میدوک و فلوتاسیون سرباره سرچشمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین با توجه به اینکه تامین منابع آب و برق مورد نیاز طرح‌های توسعه جزو مسائل کلیدی برای پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای صنعت مس است با حضور مجریان طرح جامع برق و طرح جامع آب وضعیت این پروژه‌ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کد خبر: 105376
تاریخ: 1399/03/01 - 16:41
منبع: دنیای بورس

ملی صنایع مس ایران  اردشیر سعدمحمدی  فملی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شاخص بورس، بار دیگر هفت رقمی شد

می متالز - شاخص بورس امروز بار دیگر کانال یک میلیون واحدی را فتح کرد.
 

جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه با حضور مدیر عامل شرکت مس برگزار شد

می متالز - جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه با حضور دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس با هدف بررسی عملکرد تولیدی این مجتمع در سال جهش تولید برگزار شد.
 

ورود دوباره شاخص بورس به کانال یک میلیون واحدی

می متالز - شاخص کل بورس در شروع معاملات امروز (سه‌شنبه) با ۲۲ هزار واحد رشد، دوباره وارد کانال یک میلیون واحدی شد.
 

شاخص بورس ۹۸۸ هزار واحدی شد

می متالز - شاخص کل بورس تهران در معاملات امروز سبزپوش شد و با رشدی بیش از ۱۷ هزار واحد به سطح ۹۸۸ هزار واحدی بازگشت.
 

گلایه مندی کارگران معدن مس چهار گنبد

می متالز - جمعی از کارگران معدن مس چهار گنبد سیرجان صبح امروز به پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود در دو ماه گذشته معترض شدند.
 مدیرعامل شرکت کانی مس عنوان کرد:

از گسترش بومی سازی تا حضور موفق در طرح‌های توسعه‌ای صنعت مس

می متالز - مهندس شهرام سعید گفت: در سال 1398 با حمایت و همراهی دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و با اتکا به تجربه‌های اندوخته شده در شرکت کانی مس به عنوان یک شرکت توانمند در حوزه خدمات مهندسی موفق شدیم طرح توسعه ذوب خاتون آباد را در مدت کوتاهی به سرانجام [...]
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما