خبر
دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بزرگترین بندر اقیانوسی ایران

می‌متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ثبت رکورد خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به‌صورت حمل یکسره از بندر شهید بهشتی چابهار در سال 99 خبر داد.

به گزارش می‌متالز، بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار را از اهداف این اداره کل در راستای افزایش کیفیت خدمات دریایی و بندری عنوان کرد.

وی افزود: با توجه به وجود تجهیزات پیشرفته، پیگیری‌های مجدانه و تلاش‌های شبانه روزی این مهم محقق شده است و شاهد رضایت صاحبان بار و کالا و رشد چشمگیر واردات و صادرات از طریق این بندر اقیانوسی هستیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: رشد ۵۴ درصدی عملکرد تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در دو ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ در این بندر راهبردی نشان دهنده تحقق این امر است.

آقایی با اشاره به رشد ۱۸۸ درصدی تخلیه کالاهای غیرنفتی افزود: همچنین امسال واردات کالای اساسی در بندر چابهار رونق چشمگیری پیدا کرده است به گونه ای که در دو ماه اول سال جاری ۵۴۱ هزار تن کالای اساسی از طریق این بندر وارد کشور شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به این مهم واردات کالای اساسی در دو ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۹ برابر شده است که نوید بخش آینده و افق روشن توسعه در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از مجموع کالاهای اساسی که امسال وارد بندر چابهار شده، ۲۶۴ هزار تن به صورت حمل یکسره به مقاصد هدف در سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

آقایی تصریح کرد: در پی حمل و جا به جایی این میزان کالا، ۱۶ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان ایجاد شد که تاثیر شگرفی در اشتغال زایی در بخش حمل و نقل و سایر شقوق و خدمات وابسته در این حوزه به همراه داشته است.

وی در ادامه از رکوردی دیگر در بندر چابهار خبر داد و گفت: امسال ۸۰۰ دستگاه کامیون حامل کالای اساسی در یک روز از کشتی بارگیری و به صورت حمل یکسره از بندر چابهار خارج شد که رکوردی مثبت در کارنامه دروازه ملل محسوب می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با دبیرکل بین‌المللی دریانوردی (آیمو)، ضمن اعلام اعتراض ایران به مواضع خصمانه و غیرمتعارف دولت آمریکا و تهدید ناوگان دریایی و دریانوردان ایرانی، اقدام آمریکایی‌ها را خلاف قوانین تجاری، موازین حقوق بین الملل و ضوابط صنفی عنوان کرد و گفت: نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود.
 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:

عقد قرارداد ۳۶۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت ۸۳ شناور

می متالز - برای حمایت از تولید داخلی بنا شده است تمام نیازمندی‌های سازمان بنادر از داخل تأمین شود.
 

ارتقا سطح ایمنی دریانوردی در آبراهه‌های تحت حاکمیت ایران

می متالز - معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه سطح ایمنی دریانوردی در آبراه‌های تحت حاکمیت کشور و ناوگان تحت پرچم در سال ۹۹ ارتقاء پیدا می‌کند، گفت: تهیه روش نوین آنالیز سوانح دریایی کشور در دستور کار قرار دارد.
 

اتصال مسیر ریلی قزوین - رشت - آستارا به انزلی ضروری نیست

می متالز - وضعیت بندر و شهر انزلی به‌گونه ایست که به نظر نمی‌رسد احداث راه آهن در این بندر از نظر فنی و اقتصادی امکان پذیر باشد.
 

دسترسی به شبکه حمل و نقل ترکیبی و ایجاد زیرساخت های مناسب در پسکرانه بنادر

می متالز - ​معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح راهکارهای سازمان بنادر و دریانوردی به منظور افزایش سرمایه گذاری در اراضی بندری کشور، گفت: عملکرد مطلوب بنادر در گرو وجود یک زنجیره لجستیکی متناسب با توان و ظرفیت تخلیه و بارگیری است.
 

تخلیه بیش از ۲ میلیون تن کالای اساسی در بندر امام خمینی

می متالز - بیش از ۲ میلیون تن کالای اساسی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از ابتدای امسال تاکنون در بندر امام خمینی تخلیه شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما