خبر
دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ثبت رکورد خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به‌صورت حمل یکسره از بندر شهید بهشتی چابهار در سال جاری خبر داد.

به گزارش می متالز، بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار را از اهداف این اداره کل در راستای افزایش کیفیت خدمات دریایی و بندری عنوان کرد.

وی ادامه داد: با توجه به وجود تجهیزات پیشرفته، پیگیری‌های مجدانه و تلاش های شبانه روزی این مهم محقق شده است و شاهد رضایت صاحبان بار و کالا و رشد چشمگیر واردات و صادرات از طریق این بندر اقیانوسی هستیم.

این مقام مسئول تصریح کرد:  رشد ۵۴ درصدی عملکرد تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در دو ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ در این بندر استراتژیک نشان دهنده تحقق این امر است.

آقایی با اشاره به رشد ۱۸۸ درصدی تخلیه کالاهای غیرنفتی افزود: همچنین امسال واردات کالای اساسی در بندر چابهار رونق چشمگیری پیدا کرده است به گونه ای که در دو ماه اول سال جاری ۵۴۱ هزار تن  کالای اساسی از طریق این بندر وارد کشور شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به این مهم واردات کالای اساسی در دو ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ برابر شده است که نوید بخش آینده و افق روشن توسعه در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از مجموع کالاهای اساسی که امسال وارد بندر چابهار شده، ۲۶۴ هزار تن به صورت حمل یکسره به مقاصد هدف در سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

آقایی تصریح کرد: در پی حمل و جا به جایی این میزان کالا، ۱۶ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان ایجاد شد که تاثیر شگرفی در اشتغال زایی در بخش حمل و نقل و سایر شقوق و خدمات وابسته در این حوزه به همراه داشته است. 

وی در ادامه از رکوردی دیگر در بندر چابهار خبر داد و گفت: امسال ۸۰۰ دستگاه کامیون حامل کالای اساسی در یک روز از کشتی بارگیری و به صورت حمل یکسره از بندر چابهار خارج شد که رکوردی مثبت در کارنامه دروازه ملل محسوب می‌شود.

کد خبر: 105411
تاریخ: 1399/03/01 - 14:00
منبع: تین نیوز

بندر چابهار  بهروز آقایی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بندر چابهار رتبه نخست در عملکرد بودجه سرمایه‌ای بنادر کشور را کسب کرد

می متالز - معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر اقیانوسی چابهار با موقعیت راهبردی و متصل به آب‌های آزاد با اجرای پروژه‌های متعدد ملی و تجهیزاتی رتبه نخست در عملکرد بودجه سرمایه‌ای بنادر کشور را کسب کرد.
 

ارسال نخستین محموله بزرگ صادراتی شرکت سیمان خاش در سال ۱۳۹۹

می متالز - اولین محموله بزرگ صادراتی شرکت سیمان خاش در سال ۱۳۹۹ به میزان ۴۳۲۵۰ تن کلینکر ۴۲۵-۱ از طریق بندر شهید بهشتی چابهار در مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ صادر شد.
 

راه‌آهن چابهار - زاهدان سرآغاز توسعه حمل‌ونقل ریلی شرق

می متالز - تکمیل راه آهن چابهار - زاهدان - سرخس- مشهد تحولات بزرگی در اقتصاد سواحل مَکُّران و حوزه جنوب شرق کشور، توسعه حمل و نقل و رونق ترانزیت کالا و تجارت را به همراه دارد و می تواند جابجایی کالا را از بندرچابهار صدها برابر افزایش دهد.
 

بندر گوادر فرصتی برای تسریع در توسعه چابهار

می متالز - در تمامی این سال‌ها بارها برلزوم تسریع در احداث خط آهن بین چابهار و کرمان تاکید شد، جاده مرزی و حتی احداث خط آهن به موازات مرزهای ایران و پاکستان نیز مورد بحث قرار گرفت اما، (اما و اگرها) اجازه نداد که این خطوط در اولویت قرار گیرد.
 

پهلوگیری همزمان ۸ کشتی در بندر چابهار برای اولین بار

می متالز - معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بیان کرد: از هفته گذشته برای اولین بار، ۸ عملیات پهلودهی کشتی با طول بیش از ۲۰۰ متر در یک روز در این بندر محقق شد.
 

ترکمنستان از ظرفیت بندر چابهار برای ترانزیت کالا استفاده کند

می متالز - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کشور ترکمنستان از ظرفیت بندر و منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار برای ترانزیت کالا استفاده کند تا شاهد فعال سازی مسیر کریدور شمال به جنوب باشیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما