خبر
مواد معدنی   محیط زیست  

فعالیت تخریبی معادن در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

می متالز - معاون محیط زیست استان اصفهان: در این منطقه مشکلات ساختاری و حقوقی دست محیط زیست را بسته است.

به گزارش می متالز، ستایش در ارتباط با برنامه پیگیری گفت: برای معادن جدید در این منطقه بعلت حفاظت شده بودن مجوز صادر نمی شود اما تبعات مجوزهای قبلی همچنان وجود دارد.

معاون محیط زیست استان اصفهان گفت: در این منطقه سه معدن وجود دارد اما برای تمدید معادن دیگر این مجوزها تمدید شده است اما نظر محیط زیست این بوده که برای 2 معدن مجوز صادر نشود ولی شورای عالی معادن مجدد برای این 2 معدن مجوزها تمدید شده است که محیط زیست نیز معترض رای است.

ستایش گفت: نظر محیط زیست این است که با صادرنکردن مجوز معادن در این مناطق کلا فعالیت ها متوقف شود و حجم تردد ها و برداشت ها کم شود اما شورای معادن قبول نمی کند.

او افزود: هدف این است که از تخریب بیشتر منطقه جلوگیری شود اما با مقرارات فعلی اختیار کامل برای ما وجود ندارد.

معاون محیط زیست استان اصفهان گفت: مصوبات قبلی به صورت کامل اجرا می شود و درصورتی که اجرا نشود مخالفت محیط زیست را با تمدید قراردادها به دنبال خواهدداشت.

ستایش افزود: متولی اصلی نصب باسکول سازمان صنعت، معدن و تجارت است اما با توجه به اینکه سازمان محیط زیست آیین نامه را تنظیم کرده اما هنوز وزارات صنعت، معدن و تجارت آیین نامه را قبول نکرده است.

برای دانلود فیلم کلیک کنید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در نامه سرپرست وزارت صمت به معاون اول رئیس‌جمهور عنوان شد

رایزنی برای تمدید مهلت خودروهای دپویی

می متالز - همزمان با پایان مهلت سه ماهه برای ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک و بنادر کشور و با وجود رایزنی‌های صورت گرفته در رابطه با تمدید این زمان تاکنون اعلام رسمی در این رابطه صورت نگرفته است. با این شرایط، ظاهرا رایزنی‌ها همچنان ادامه دارد به‌طوری‌که روز گذشته خبرگزاری فارس نامه منتسب به سرپرست وزارت صمت به معاون اول رئیس‌جمهور را منتشر کرد که در آن حسین مدرس خیابانی با ذکر دلایلی از اسحاق جهانگیری خواسته بود که مهلت ترخیص دپویی‌ها را تمدید کند.
 

گزینه های مطرح برای سکانداری وزارت صنعت

می متالز - پس از تشکیل مجلس یازدهم و حضور نمایندگان در ساختمان بهارستان، گمانه زنی هایی در مورد معرفی سکاندار وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی رئیس جمهور به مجلس مطرح شده است.
 سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران اعلام کرد:

اثر منفی ابلاغیه جدید وزارت صنعت برای شرکت های یک صنعت بورسی

می متالز - سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران از اثر منفی ابلاغیه جدید وزارت صنعت مبنی بر تغییر گروه ارزی مواد اولیه خارجی صنعت بورسی تایر از اولویت یک به دو خبر داد.
 در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست دکتر روحانی تأکید شد؛

ضرورت ارتقای فناوری و کیفیت تولید داخلی، شفاف سازی و واقعی کردن نرخ خودرو

می متالز - جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رییس جمهور تشکیل و در این جلسه بر ضرورت ارتقای فناوری و کیفیت تولید داخلی، شفاف سازی و واقعی کردن نرخ خودرو تأکید شد.
 نگاهی به ظرفیت‌های گردشگری معدن در ایران

گردش در قلمرو معدنکاران

می متالز - گردشگری معادن یکی از زیرشاخه‌های نوظهور ژئوتوریسم است که در چند سال گذشته در جهان مورد توجه قرار گرفته و منبع درآمدی برای کشورها شده است.
 

آغاز پیش‌فروش خودرو با تحویل یک‌ساله

می متالز - بعد از آخرین مصوبات خودرویی ستاد تنظیم بازار، حالا کمیته خودرو با برگزاری جلساتی، به‌طور هفتگی بازار و صنعت خودرو را رصد می‌کند.این جلسات که روز جمعه و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد در بخشی خاص، اقدامات اجرایی خودروسازان در بخش فروش و قیمت‌گذاری محصولات خودرویی را رصد می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما