خبر
بورس و سهام  
مدیرعامل کارگزاری بانک دی پاسخ داد:

اصلاح بورس تا کی ادامه خواهد داشت؟

می‌متالز - بازدهی خوب بازار سرمایه در سال جاری باعث شد تا بسیاری با انگیزه کسب سود کلان وارد این بازار شوند اما رفته رفته روند رو به رشد کندتر شد و بازار سرمایه روی دیگر خود را نشان داد. هم اکنون بسیاری از کسانی که از اواسط اردیبهشت ماه وارد بازار سرمایه شده اند، با ضرر و زیان رو به رو هستند و این پرسش مطرح است که اصلاح بورس تا کی ادامه دارد؟

از ابتدای سال جاری بورس، روند رو به رشد خود را که از سال قبل آغاز کرده بود با شدت بیشتری ادامه داد به طوری که شاخص کل بورس از ابتدای سال جاری تا 22 اردیبهشت ماه توانست با عبور از کانال های مختلف رشد 103 درصدی را تجربه کند.

به گزارش می‌متالز به نقل از بورس تابناک، در حالی که شاخص کل بورس در مورخه 5 فروردین ماه 1399 بر روی کانال 508 هزار و 661 واحدی قرار داشت، این شاخص در 31 فروردین ماه به 690 هزار و 36 واحد افزایش یافت. روند رو به رشد شاخص کل تا 22 اردیبهشت ماه ادامه یافت و در این تاریخ بر قله یک میلیون و 47 هزار و 763 واحدی قرار گرفت. پس از 22 اردیبهشت روند نزولی شاخص آغاز شد و تا 28 اردیبهشت ماه سال جاری شاخص کل تا کانال 968 هزار و 460 واحدی عقب نشست.

اصلاح بورس تا کی ادامه خواهد داشت؟

با بازدهی 103 درصدی بازار سرمایه، بسیاری با انگیزه کسب سود کلان وارد این بازار شدند اما رفته رفته روند رو به رشد کندتر شد و در نهایت شاخص کل بعد از عبور از یک میلیون واحد، روند معکوسی را آغاز کرد.

هم اکنون بسیاری از کسانی که از اواسط اردیبهشت ماه وارد بازار سرمایه شده اند، با ضرر و زیان رو به رو هستند و پرسش بسیاری از آن ها این است که:

این ریزش بازار تا کی ادامه خواهد داشت؟ بازدهی بورس تا پایان نیمه اول سال جاری چقدر خواهد بود؟

فردین آقابزرگی از کارشناسان بازار سرمایه و مدیرعامل کارگزاری بانک دی در گفتگو با خبرنگار بورس تابناک گفت: به نظر من در حال حاضر بورس با ریزش رو به رو نیست بلکه در حال اصلاح می باشد و این اصلاح حتماً باید انجام می شد. وی افزود: به دلیل بازدهی بیش از 100 درصدی که در سی روز کاری ابتدایی سال داشتیم، بهترین کار این بود که این اصلاح انجام شود، چون هر چه قیمت سهام افزایش می یابد از یک سو فاصله بین ارزش ذاتی سهام و قیمت روز سهام افزایش می یابد و از سوی دیگر قطعاً عرضه ها بیشتر خواهد شد.

فردین آقا بزرگی | اعتمادآنلاین

آقابزرگی با بیان اینکه اصلاح، طبیعت بازار سرمایه است، افزود: این اصلاح جای نگرانی ندارد اما اشاره به این نکته هم ضروری است که روند بازار سرمایه به صورت سی روز اول سال جاری هم نخواهد بود، حتی اگر نرخ تورم و نرخ ارز هم خیلی افزایش یابند این اتفاق دیگر تکرار نخواهد شد.

وی در مورد روند بازار سرمایه در هفته پیش رو نیز گفت: بازار روند متناوبی را در هفته آینده خواهد داشت یعنی بازار به صورت مستمر رشد یا کاهش نخواهد یافت اما شاهد ادامه اصلاح این هفته، در هفته آینده هم خواهیم بود.

مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: یک نکته قابل توجه این است که اطلاعات سه ماهه و میان دوره ای شرکت ها با توجه به وضعیت اقتصاد در دنیا، به هیچ عنوان قابل مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نخواهد بود و روند اصلاح قیمت به همین شکل و با ارائه اطلاعات توسط شرکت ها ادامه خواهد یافت. وی افزود: پیش بینی من این است که تا پایان شهریور ماه سال جاری با فرض ثابت بودن شرایط کنونی، بازدهی بورس نسبت به ابتدای سال جاری، 70 الی 80 درصد باشد.  گفتنی است که هم اکنون بازدهی بازار 93 درصد بوده است. بنابراین طبیعی ترین شکل ممکن این است که در سه چهار ماه آینده روند اصلاحی بازار ادامه خواهد داشت اما این اصلاح پیاپی نیست.

کد خبر: 105511
تاریخ: 1399/03/02 - 16:03
منبع: www.nabzebourse.ir

کارگزاری بانک دی  بورس  فردین آقابزرگی  اصلاح  عرضه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تایید معاملات شرکت اکتشاف مواد معدنی نوبل با شرکت نیکل کانادا

می متالز - به تازگی، شرکت اکتشاف مواد معدنی Noble اعلام کرده که تأیید نهایی را از بورس TSX Venture Exchange برای تکمیل معامله با شرکت نیکل کانادا (Canada Nickel Company) دریافت کرده است.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

"بورس" بازار رفتارهای لحظه‌ای نیست!

می متالز - هنوز بسیاری از سهم های این بازار به خصوص سهام شرکت های صادرات محور، ظرفیت رشد دارند.
 معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد:

غول‌های استارت‌آپی در پارکینگ "بورس"

می متالز - در حال حاضر ۷ شرکت حوزه IT و ۴ شرکت حوزه ارتباطات مهیای ورود به بازار سرمایه بوده و در مرحله شورای پذیرش هستند. از بین این شرکت ها می توان به "دیجی کالا" ، "تپسی" ، "کافه بازار" ، و "شیپور" و "آسیاتک" اشاره کرد.
 رویترز اعلام کرد؛

نوسان محدود طلا در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد رشد به ۱۷۳۲ دلار و ۹۲ سنت رسید.
 در بورس کالای ایران صورت می گیرد؛

تالار محصولات صنعتی و معدنی میزبان عرضه فولاد، مس و آلومینیوم

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز سه شنبه ۶ خرداد ماه، میزبان عرضه ۳۲ هزار و ۷۳۶ تن سبد میلگرد، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تن سبد تیرآهن، ۴ هزار تن مس کاتد و ۲ هزار تن آلومینیوم است.
 پیش‌گشایش؛

جمع‌آوری صف‌های فروش و زنبیل "سهام‌عدالت"

می متالز - امروز نیز جو نزولی در بازار غالب خواهد بود، اما به تدریج و در ساعات میانی و پایانی بازار شاهد جمع آوری صف‌های فروش اکثر شرکت‌ها خواهیم بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما