خبر
بورس و سهام   پتروشیمی  

آریا ساسول از ۱۰ خردادماه بورسی می‌شود

می‌متالز - فرابورس ایران روز چهارشنبه (دهم خردادماه) میزبان تعداد ۲۲۹ میلیون و ۱۹۲ هزار سهم شرکت پلیمر آریا ساسول با نماد معاملاتی «آریا» می‌شود.

به گزارش می‌متالز، تعداد ۲۲۹ میلیون و ۱۹۲ هزار سهم معادل پنج درصد سهام شرکت پلیمر آریا ساسول در دهمین روز خرداد امسال (شنبه) به‌عنوان ششمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی «آریا» در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این مقدار سهام در محدوده قیمتی ۶۵ هزار و ۱۱ تا ۶۵ هزار و ۱۱۹ریال برای هر سهم و با سهمیه  ۱۰۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری آرمون بورس و متعهد خرید نیز شرکت‌ سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد به میزان ۵۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

از این مقدار سهام تعداد ۴۵ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۴۰۰ سهم شرکت پلیمر آریا ساسول در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد که بر این اساس سهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۴۶۰سهم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط ۲۵۰سهم و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت ۵ سهم می‌باشد.

بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری پس از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه انجام می‌شود.

شایان ذکر است از ابتدای امسال تاکنون تعداد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین در روز ۲۰ فروردین با نماد معاملاتی «صبا» در فرابورس ایران عرضه و با مشارکت یک میلیون و ۹۳۰ هزار و ۸۳۸ کد معاملاتی، هر سهم این شرکت ۱۲۰۰ تومان، تعداد ۸ میلیارد سهم شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در روز ۲۷ فروردین با نماد معاملاتی «شستا» در بورس تهران عرضه و با مشارکت ۲ میلیون و ۶۰ هزار کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۸۶۰ تومان، تعداد ۳۴ میلیون سهم شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان در روز ۱۰ اردیبهشت با نماد معاملاتی «غگیلا» در فرابورس ایران عرضه و با مشارکت ۲ میلیون و ۳۸۶ هزار کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۱۲۵۰۷ ریال و تعداد ۵۱۰میلیون سهم شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد در روز ۳۱ اردیبهشت با نماد معاملاتی «پیزد» در فرابورس ایران و با مشارکت ۳ میلیون ۱۲۳ هزار و ۲۰۸ کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۴۰۳۵۳ ریال کشف قیمت شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران اعلام کرد:

افزایش دو برابری تسهیلات جعاله مسکن

می متالز - اولین اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن سال 1399 با گشایش نماد تسه 9901 در 2 اردیبهشت 99 شروع شد که قیمت آن با میانگین 46 هزار و 360 تومان کشف شد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

سایه نگرانی از سهام عدالت بر معاملات بازار

می متالز - ترسی از عدم وجود نقدینگی لازم برای خرید سهام عدالت وجود دارد که بر معاملات این روز‌های بازار سایه انداخته است.
 

معامله سهام عدالت فقط از طریق سامانه‌ کارگزاری‌ها

می متالز - دبیر کل کانون کارگزاران گفت: مشمولان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود یا فروش هر میزان از سهام خود بهره‌مند شوند.
 

فروش سهام عدالت بعد از ساعت معاملاتی بازار

می متالز - معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: برای تعیین میانگین قیمت شرکت‌های موجود در سهام عدالت، معاملات این سهام بعد از ساعت معاملاتی بازار است.
 

انتظار رشد شاخص بورس در هفته آتی

می متالز - مدیرعامل و عضو هیئت مدیره کارگزاری سی‌ولکس روند مثبتی که شاخص بازار سرمایه از پایان هفته گذشته در پیش گرفته است را آغاز یک جریان دانست و گفت: انتظار داریم که رشد شاخص بورس در هفته آینده نیز ادامه یابد.
 

اعلام نتيجه حراج اوراق بدهی دولتی (13 خردادماه 1399) و برگزاری حراج جديد

می متالز - پیرو اطلاعیه روز سه شنبه 13 خردادماه 1399 در خصوص برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی به اطلاع میرساند، 9 بانک و 22 نهاد مالی غیربانکی مجموع سفارشهای خود را به ترتیب به ارزش 209.4 و 55.9 هزار میلیارد ریال در سامانه های بازار بين‌بانکی و مظنه‌يابی شرکت مديريت فناوری بورس تهران ثبت کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما