خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  

مصوبه واگذاری هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرایی شود

می متالز - معاون اقتصادی استاندار مرکزی گفت: مصوبه واگذاری هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرایی شود.

به گزارش می متالز، سعید فرخی عصر امروز در جریان بازدید از شرکت هپکو اراک در جلسه با کارگران این شرکت با اشاره به مشکلات شرکت هپکو اظهار داشت: همچنان امیدواریم تا این شرکت به رونق برگردد و مجموعه مدیریتی استان از جمله دادگستری، استانداری و غیره تلاش می‌کنند تا مشکلات این شرکت برطرف شود که تاکنون نیز نسبت به دو سال گذشته پیشرفت خوبی داشته است.

وی افزود: مدتی مدیریت به سازمان خصوصی‌سازی سپرده شد سپس بحث مالکیت در اختیار دولت قرار گرفت که خواسته چندین ساله کارگران این شرکت محقق شد و از سال گذشته تاکنون همه تلاش می‌کنند تا مالک این شرکت یک نفر صلاحیت مدیرتی و مالی داشته باشد.

معاون اقتصادی استاندار مرکزی ادامه داد: سال گذشته در جلسه با معاون رئیس جمهور تعدادی از مصوبات داده شد که قسمتی از آنها نیز اجرا شدند اما مهم‌ترین آن واگذاری هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام نشد اما این موضوع از نظر دولت و معاون اول رئیس جمهور قطعی است به طوری که واگذاری باید انجام شود زیرا تنها راه احیا شرکت هپکو است.

مهم‌ترین موضوع شرکت هپکو اراک موضوع سرمایه در گردش است

فرخی تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع شرکت هپکو اراک موضوع سرمایه در گردش است که در این زمینه پیشنهاداتی داده شد و امیدواریم این شرکت با اقدامات پیش‌رو، صبر و همکاری کارگران و تعامل و همکاری استان و کشور مشکلات این شرکت برطرف شود تا شاهد رونق تولید در این شرکت باشیم.

وی عنوان کرد: مسیری را مشخص کردیم که کار سخت و پیچیده‌ای است  به طوری که در زمینه واگذاری ایمیدرو علی رغم دستور وزیر صمت هنوز هم مقاومت‌هایی وجود دارد که باید برطرف شوند، سازمان ایمیدرو صلاحیت مدیریت شرکت هپکو را دارد که باید این اتفاق بیفتد زیرا مطالبه جدی استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی با اشاره به مشکلات شرکت هپکو گفت: مشکلات و مسائل شرکت هپکو به لحاظ حقوقی پیچیده است بنابراین اگر مسائل به سرعت برطرف نمی‌شود موضوع فساد نیست بلکه به سبب مسائل حقوقی و بعضی مقاومت‌ها است به طوری که بعضی از سازمان‌ها به منافع خود می‌اندیشند بنابراین با تمام توان برای برطرف شدن مشکلات این شرکت تلاش می‌کنیم.

فرخی ادامه داد: بعضی از صنایع و شرکت‌های استان به خوبی فعالیت می‌کنند و در کار خود توسعه دارند اما با توجه به مشکلات شرکت هپکو همه باید کمک کنیم تا مسائل برطرف شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دکتر مدرس خیابانی: عملکرد ایمیدرو نشان داد با وجود تحریم ها، توسعه متوقف نشده است/"ساخت داخل" و "استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی"؛ ماموریت های اصلی ایمیدرو/ امسال صادرات آلومینیوم کلید می خورد

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عملکرد ایمیدرو نشان داد با وجود تحریم ها، توسعه متوقف نشده است، گفت: "ساخت داخل"، "پیوند با دانش بنیان ها" و "استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی" از مهم ترین ماموریت های ایمیدرو در سال جهش تولید باشد.
 خداداد غریب پور در نشست هم اندیشی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با مسئولان ایمیدرو و شرکت های وابسته اعلام کرد:

رشد تولید و صادرات در شرایط دشوار نیز ادامه دارد/ برنامه افتتاح 2.2 میلیارد دلار طرح بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال/ ایجاد بیش از 40 هزار میلیارد تومان عمق در بازار سرمایه

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال جهش تولید، 2.2 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می شود.
 

برگزاری جلسه کمیته خودرو با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت

می متالز - جلسه کمیته خودرو با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت 99/3/9 یرگزار شد.
 

جلسه مشترک سرپرست وزارت صمت با انجمن های تولیدکننده لوازم خانگی

می متالز - جلسه مشترک سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با انجمن های تولیدکننده لوازم خانگی99/3/8 برگزار شد.
 

افتتاح ۱۷۰ هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی - معدنی تا ۱۴۰۰/ ایران امسال صادرکننده آلومینیوم می‌شود

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: علیرغم همه محدودیت‌ها و تحریم‌های بین‌المللی، توسعه کشور متوقف نشده و ۲۰۰ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری ۱۷۰ هزار میلیارد تومان تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهند رسید.
 

تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن کشور امضا شد

می متالز - همزمان با برگزاری نشست هم‌اندیشی حسین مدرس‌خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعضای هیات عامل، معاونان و مدیران ایمیدرو و مدیران عامل شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی، تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن در کشور به امضا رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما