خبر
سرب و روی  

لزوم سرعت در انتقال پساب تصفیه شده به شرکت سرب و روی بهادران

می متالز - نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان یزد به ریاست فرماندار یزد و حضور اعضای شورا با دستور جلسه بررسی مسائل زیست محیطی پیرامون تصفیه خانه فاضلاب یزد برگزار شد.

به گزارش می متالز، سید محمد رستگاری فرماندار یزد در شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان یزد با اشاره به اقدامات انجام یافته در زمینه انتقال پساب تصفیه شده و سایر اقدامات کنترلی رشد و تکثیر پشه، بر لزوم جدیت بیشتر برای انتقال پساب تصفیه شده اختصاص داده شده به شرکت سرب و روی بهادران تاکید کرد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت دستگاه های استان یزد برای کنترل و کاهش کانون های رشد و تکثیر پشه در منطقه، ضرورت برنامه ریزی اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت برای مبارزه با پشه و انتقال پساب، برخورد قانونی با صنایع آلاینده متخلف توسط حفاظت محیط زیست و ارائه نتیجه موارد رسیدگی به فرمانداری جهت طرح در شورای تامین شهرستان انجام شود.

سپس هر یک از حاضرین در جلسه نظرات وپیشنهادات خود را ارائه دادند و پس از بحث وتبادل نظر پیرامون مسائل مطرح شده تصمیماتی لازم  اتخاذ شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آخرین وضعیت زیست محیطی صنایع و پالایشگاه‌های تهران

می متالز - معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت زیست محیطی صنایع و نیروگاه‌های تهران گفت: سیستم فیلتراسیون کارخانه سیمان به عنوان صنعتی که نقش مهمی در آلودگی هوای تهران داشت به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده است اما مشکل اصلی ما در حوزه منابع ساکن آلودگی هوای تهران شهرک‌های صنعتی هستند.
 

محیط زیست: شهرک‌های صنعتی منابع ساکن آلودگی هوای تهران هستند

می متالز - ‌معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با تشریح آخرین وضع زیست محیطی صنایع و نیروگاه‌های تهران گفت: سیستم فیلتراسیون کارخانه سیمان به عنوان صنعتی که نقش مهمی در آلودگی هوای تهران داشت به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده است اما مشکل اصلی ما در حوزه منابع ساکن آلودگی هوای تهران شهرک‌های صنعتی هستند.
 

سوخت مازوت در کلیه واحدهای صنعتی ممنوع است

می متالز - محمد رستگاری در خصوص ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت به عنوان یکی از راهکارهای کنترل آلودگی هوای تهران اظهار داشت: هفته گذشته در این استان ٢کارخانه سیمان تهران و شمال که از سوخت مازوت استفاده می کردند با آنها برخورد شد و از روند فعالیت آنها جلوگیری شد.
 

فرمان استانداردسازی شاخص آلودگی

می متالز - فرمان استانداردسازی شاخص آلودگی هوا توسط یک سازمان دولتی صادر شد. معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران در این باره گفت: با توجه به دستوالعمل‌های صادره از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، چگونگی محاسبه و اعمال شاخص کیفیت هوا برای برخی از پارامترها تغییر کرده است.
 

۲ ایستگاه ثابت سنجش آلودگی هوا در سطح استان افتتاح شد /بهبود وضعیت کیفی هوای تهران نسبت به سال گذشته

می متالز - امروز و همزمان با گرامیداشت هفته دولت ایستگاههای سنجش آلودگی هوای شهرستان های قرچک و دماوند با حضور کیومرث کلانتری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، خطیبی فرماندار قرچک و صفری فرماندار دماوند و جمعی از مسئولان این شهرستان ها افتتاح و به بهره برداری رسید.
 

هوای پایتخت در تاریخ ۲۰دی ۹۷/ تهران در پایان هفته هوای پاکی را تجربه می‌کند

می متالز - هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۴۳ در وضعیت پاک است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما