خبر
فلزات گرانبها  

طلا ۳۰ دلار ارزان شد

می‌متالز - قیمت طلا پس از این که روز پنج شنبه به پایین‌ترین حد خود در یک هفته گذشته نزول کرد، در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید تنشها میان آمریکا و چین که تقاضا برای دارایی امن را تقویت کرد، ثابت بود.

به گزارش می‌متالز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۱۷۲۷ دلار و ۳۹ سنت معامله شد. بهای معاملات این بازار روز گذشته ۱.۴ درصد نزول کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۲۶ دلار و ۵۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۳۰ دلار و ۲۰ سنت معادل ۱.۷ درصد کاهش، در ۱۷۲۱ دلار و ۹۰ سنت بسته شده بود.

طلا که روز دوشنبه تحت تاثیر نگرانیها پیرامون آسیبهای اقتصادی، تنشهای تجاری میان آمریکا و چین و تدابیر محرک مالی گسترده، به بالاترین حد از اکتبر سال ۲۰۱۲ صعود کرده بود، در پی انتشار آمار اقتصادی مثبت و کاهش محدودیتهای قرنطینه در بعضی از کشورها، در مسیر ثبت کاهش هفتگی ۰.۸ درصدی قرار دارد.

آوتار ساندو، مدیر ارشد کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: عوامل بنیادین بازار طلا همچنین از بالا ماندن قیمتها حمایت می کنند اما فعالیت بخش تولید در اروپا و آمریکا بهبود پیدا کرده و آمار شاخص مدیران خرید که شب گذشته منتشر شد، بهتر از حد مطلوب بود.

با این حال اختلافات میان آمریکا و چین باعث ریسک گریزی سرمایه گذاران شده و از طلا به عنوان دارایی امن حمایت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا پس از طرح پکن برای وضع قانون جدید امنیت ملی در خصوص هنگ کنگ که باعث هشدار از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا شد، عقب نشینی کردند.

شرکت فیچ در یادداشتی اعلام کرد که طلا هنوز بالای مرز ۱۷۰۰ دلار را حفظ کرده و در حال تجدید قوا برای صعود در ماههای آینده به اوج قیمتی است که در سال ۲۰۱۱ تجربه کرده بود. نرخهای بهره اندک و سیاستهای تسهیل مالی، ابهامات اقتصادکلان و ژئوپلیتیکی و تقاضای بالای سرمایه گذاران، از قیمت طلا در افق شش تا ۱۲ ماهه پشتیبانی خواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۲ درصد صعود کرد و به ۲۰۳۷ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، ۸۲۷ دلار و ۶۲ سنت بود. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۵ درصد کاهش، به ۱۶ دلار و ۸۱ سنت رسید.

کد خبر: 105554
تاریخ: 1399/03/02 - 19:02
منبع: www.ion.ir

طلا  معاملات  آمریکا  چین  دارایی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش شدید تولید فولاد خام آمریکای جنوبی

می متالز - آمار ماهانه تولید فولاد خام توسط انجمن جهانی فولاد منتشر شد که این گزارش حاکی از کاهش چشمگیر تولید در منطقه آمریکای جنوبی است.
 

استفاده از تمام ظرفیت در دستور کار صنعت فولاد جهان

می متالز - با کاهش محدودیت های کرونایی در اغلب کشورها، تولیدکنندگان فولاد استفاده از تمام ظرفیت را برای تولید در دستور کار قرارداده اند.
 

آمریکا نگران تعهدات تجاری چین نیست

می متالز - رئیس هیات مالی سنای آمریکا خوشبین است که چین تعهدات معامله تجاری را حفظ می‌کند.
 

قیمت نفت به بالای ۴۰ دلار رسید

می متالز - قیمت نفت که در ماه‌های اخیر به دلیل شیوع کرونا و کاهش تقاضا و جنگ تولید بین عربستان و روسیه در آوریل با افت قیمت همراه شده بود در معاملات امروز به بالای ۴۰ دلار بازگشت.
 

معامله سهام عدالت فقط از طریق سامانه‌ کارگزاری‌ها

می متالز - دبیر کل کانون کارگزاران گفت: مشمولان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود یا فروش هر میزان از سهام خود بهره‌مند شوند.
 

فروش سهام عدالت بعد از ساعت معاملاتی بازار

می متالز - معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: برای تعیین میانگین قیمت شرکت‌های موجود در سهام عدالت، معاملات این سهام بعد از ساعت معاملاتی بازار است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما