خبر
فلزات گرانبها   بورس کالا   بانک ها  

کاهش قیمت سکه در بازار | تبعات منفی تعطیلی معاملات گواهی سپرده سکه در بورس کالا

می متالز - هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران با کاهش ۸۴ هزار تومانی نسبت به روز گذشته، هفت میلیون و ۴۲۸ هزار تومان به فروش رسید.

به گزارش می متالز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز پنجشنبه با کاهش ۸۴ هزار تومانی  نسبت به روز گذشته هفت میلیون و ۴۲۸ هزار تومان به فروش رسید.

بر اساس این گزارش، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز امروز هفت میلیون و ۳۰۰ هزار، نیم سکه  سه میلیون و ۸۵۰ ، ربع سکه دو میلیون و ۱۵۰ و هر قطعه سکه یک گرمی یک میلیون و ۸۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷۳۶ و هر مثقال طلا نیز سه میلیون و ۱۹۱ هزار تومان به فروش رسیده است. مهمترین دلیل افت قیمت طلا در بازار امروز،‌کاهش ارزش اونس جهانی و قیمت دلار در بازار داخلی بوده به طوری که قیمت هر اونس با کاهش ۱۵ دلاری به یک هزار و ۷۳۲ دلار رسید.

تبعات منفی تعطیلی معاملات گواهی سپرده طلا در بورس کالا

عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: تعطیلی معاملات گواهی سپرده طلا در بورس کالا در بلند مدت نمی‌تواند منجر به کنترل قیمت‌ها شود و شاید حتی نتیجه معکوس دهد.

محمد ولی در واکنش به تاثیر معاملات گواهی سپرده طلا در بورس کالا بر قیمت سکه و احتمال تعطیلی این بازار به اقتصاد آنلاین گفت: تعطیلی یک دفعه این معاملات چندان منطقی نیست و دولت باید جلوی داد و ستد‌های سفته بازانه در بازار سکه را بگیرد. در غیر این صورت و تا زمان ثبات شاخص‌های اقتصادی ، التهابات بازار بسیار زیاد خواهد بود .

وی ادامه داد: بر این اساس ، تعطیلی گواهی سپرده سکه در بلند مدت نمی‌تواند منجر به کنترل قیمت‌ها شود و  شاید حتی نتیجه معکوس دهد. بنابراین در این شرایط نمی توان انتظار افت یکباره قیمت سکه را داشت. از سوی دیگر با اقدامات دستوری از جمله تعطیلی گواهی سپرده سکه در بورس کالا نمی‌توان اثرگذاری درستی برای کنترل قیمت سکه انجام داد.

به گفته ولی ، سکه گران نشده بلکه ارزش پول ملی هر روز با افت مواجه می‌شود و مردم برای حفظ ارزش دارایی‌ها ، روبه خرید سکه، طلا و ارز می‌آورند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس پولی و بانکی تاکید کرد:

فرصتی برای واگذاری املاک مازاد بانک‌ها

می متالز - واگذاری املاک از طریق بازار سرمایه، علاوه بر آنکه یکی از چالش های مهم بانک ها را برطرف می کند و به واگذاری املاک مازاد و تزریق نقدینگی به بانک ها کمک می کند، بازار مناسبی هم برای سرمایه گذاران ایجاد خواهد کرد.
 کناره‌گیری دولت از قیمت‌های دستوری به بار نشست:

عرضه فولاد در بورس افزایشی شد و قیمت‌ها کاهش یافت

می متالز - عضو هیات‌ مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: یکی از مهمترین موضوعات در هر بازاری تاکید بر این موضوع است که عرضه و تقاضای کالا به نحو متعادل وجود داشته باشد و با این روال قیمت‌ها به درستی کشف می‌شوند.
 تغییر فرمول قیمت‌ پایه شمش و انتظار رشد عرضه‌‌ها در بورس کالا

پوست‌اندازی بازار فولاد/ به‌رغم زلزله‌های قیمتی آتش‌فشان بازار فولاد به آرامش متمایل شده است

می متالز - کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد هنوز هم ادامه دارد و مکانیزم بازار رشد عرضه و کاهش تقاضای هیجانی را به همراه آورده است.
 امروز رقم خورد؛

صادرات قیر، گوگرد و عایق رطوبتی از بورس کالای ایران

می متالز - تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه، میزبان دادوستد ۷ هزار و ۷۰۰ تن قیر، ۴۵ هزار تن گوگرد و ۵۰۰ تن عایق رطوبتی بود.
 

عرضه سه هزار تنی شمش آلومینیومی در بورس کالا

می متالز - در بورس کالای روز دوشنبه 12 خرداد ماه، در مجموع دو شرکت ایرالکو و المهدی سه هزار تن شمش آلومینیومی، 200 تن بیلت و شرکت آریا کابل فدک 500 تن شمش آلیاژی عرضه خواهند کرد.
 امروز صورت می گیرد؛

عرضه بیش از ۷۰ هزار تن فولاد و روی در بورس کالای ایران

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه میزبان عرضه ۶۴ هزار و ۸۶ تن سبد میلگرد، ۴ هزار و ۴۰۰ تن تیرآهن، ۶۷۰ تن شمش روی، یک هزار و ۱۰۰ تن میلگرد ۱۰ تا ۱۲ است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما