خبر
آهن و فولاد  

تولید فولاد خام طی فروردین ماه رشد یافت

می متالز - تولید فولاد خام توسط 9 واحد بزرگ فولادی کشور طی نخستین ماه امسال در مقایسه با فروردین سال قبل رشد یافت.

به گزارش می متالز، طی فروردین امسال ​349 هزار و 941 تن بیلت (شمش تخت فولاد) توسط 9 واحد فولادی زیر مجموعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تولید شد که در مقایسه با فروردین سال گذشته افت 70 هزار و 329 تنی را داشته است. طی فروردین سال گذشته تولید بیلت معادل 420 هزار و 270 تن بود.

در فروردین امسال تولید بلوم (شمش تخت با ابعاد متفاوت) به 418 هزار و 974 تن رسید که نسبت به فروردین سال قبل رشد 2 هزار و 485 تنی را داشته است. در فروردین سال گذشته تولید بلوم این واحدها 416 هزار و 489 تن بود.

در مورد تولید اسلب (تختال،‌ فولاد تخت) هم باید به رشد 102 هزار و 199 تنی تولید این نوع فولاد خام طی فروردین امسال نسبت به فروردین 98 اشاره کنیم. در فروردین امسال یک میلیون و 29 هزار و 12 تن اسلب توسط واحدهای زیرمجموعه ایمیدرو تولید شد در حالی که میزان تولید آن در فروردین سال قبل 926 هزار و 813 تن بوده است.

فولاد خام تولیدی در فروردین امسال به واحدهای آهن و فولاد ارفع، ذوب آهن اصفهان​، سنگ آهن چادرملو، شرکت ملی فولاد ایران، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، فولاد بناب، فولاد خوزستان، فولاد کاوه جنوب و فولاد مبارکه تعلق دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش شدید تولید فولاد خام آمریکای جنوبی

می متالز - آمار ماهانه تولید فولاد خام توسط انجمن جهانی فولاد منتشر شد که این گزارش حاکی از کاهش چشمگیر تولید در منطقه آمریکای جنوبی است.
 

مراسم کلنگ زنی مرکز نوآوری دیجیتالی فولاد با حضور دکتر غریب پور

می متالز - مراسم کلنگ زنی مرکز نوآوری دیجیتالی فولاد با حضور دکتر غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو و دکتر نیلی رییس دانشگاه تهران - 13خرداد 99 برگزار شد.
 سخنگوی سازمان ایمیدرو:

رشد ۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی

می متالز - سخنگوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: سال گذشته میزان سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی به ۳.۲ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال ۹۷ رشد ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.
 سرپرست وزارت صنعت:

هدف‌گذاری امسال دستیابی به ۱۰.۵ میلیارد دلار صادرات معدنی

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: امسال هدف‌گذاری صادرات محصولات معدنی دستیابی به ۱۰.۵ میلیارد دلار صادرات است.
 معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو:

احداث مرکز نوآوری تحول و دیجیتال بومی سازی را با سرعت و ساختارمند پیش می برد

می متالز - معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: بومی سازی در کشور درحال انجام است اما احداث مرکز نوآوری تحول و دیجیتال بومی سازی سرعت کار را بالا میبرد و به شکل ساختارمند می توان آن را به پیش برد.
 

مجوز تهاتر مطالبات ایدرو، ایمیدرو و وزارت نفت با بدهی سود سهام و مالیات

می متالز - مجوز تهاتر مطالبات دو سازمان‌ ایدرو و ایمیدرو به همراه وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه با بدهی مربوط به مالیات و سود سهام صادر شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما