خبر
مواد معدنی   سنگ آهن  
استاندار فارس:

فرصت‌های فعالیت در بخش معدن به بخش خصوصی واگذار شود

می متالز - استاندار فارس گفت: انتظار است که دستگاه‌های دولتی و نیمه دولتی در بخش معدن، بیشتر نقش سیاستگذار و هدایتگر را ایفا کنند تا مجری و اگر فرصتی را در این زمینه ضبط کرده و در اختیار دارند به بخش خصوصی واگذار کنند.

به گزارش می متالز، عنایت‌الله رحیمی، پنجشنبه در نشست شورای معادن استان فارس در شیراز افزود: بدون تردید فعالیت بخش خصوصی در این زمینه می‌تواند اثرگذارتر باشد و علاوه بر این با سیاست‌های کلان کشور هم همخوانی دارد.
او ادامه داد: تکمیل زیرساخت‌های معادن و مجموعه‌های معدنی هم مدنظر است که این اتفاق می‌تواند با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و مشارکت معدن‌داران محقق شود و ما نیز از توانمندی‌های استان برای پیشبرد این امور استفاده لازم را خواهیم برد.
وی، با تاکید بر لزوم افزایش اختیارات شورای معادن استان‌ها با هدف حل معضلات ناشی از تمرکزگرایی، اظهار داشت: این واگذاری و افزایش اختیارات نیروهای اجرایی و سیاستگذاران استانی می‌تواند روند حل مشکلات و پیشرفت کارها را شتاب بخشد.
استاندار فارس، در مورد تامین خوراک برای طرح‌های فولادی استان هم گفت: نباید معادن را به شکل ملک خصوصی تلقی کنیم، معدن هم مانند آب جزو انفال است و همه مردم می‌توانند از آن منتفع شوند و سیاستگذاری‌های محلی نباید جلو انتفاع کشور را از این موضوع بگیرد.

رحیمی افزود: در زمینه تامین خوراک سنگ‌آهن فولاد پاسارگاد، مکاتبه‌هایی از طریق وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون اول رییس جمهوری داشته‌ایم اما در زیرمجموعه‌ها که می‌آید دچار مشکل می‌شود که امیدواریم این موانع برداشته شود.
استاندار فارس ادامه داد: در زمینه آلومینیوم جنوب که نیازمند ماده اولیه آلومینا است نیز ظاهرا معادنی در سمت غرب و جنوب غرب این استان وجود دارد که با هزینه‌هایی می‌توان آنها را وارد مدار تولید کرد و با این شیوه از قسمتی از وابستگی به خارج برای تامین این ماده اولیه کاست.
وی، در باره جابه جایی معادن شن و ماسه منطقه دوکوهک شیراز هم بیان کرد: بر این باورم، شن و ماسه از ارزش افزوده خوبی برخوردار است که باید ضمن رعایت تولید کننده و مصرف کننده در کنار آن استانداردهای لازم نیز رعایت شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 استاندار فارس:

فرصت‌های فعالیت در بخش معدن به بخش خصوصی واگذار شود

می متالز - استاندار فارس گفت: انتظار است که دستگاه‌های دولتی و نیمه دولتی در بخش معدن، بیشتر نقش سیاستگذار و هدایتگر را ایفا کنند تا مجری و اگر فرصتی را در این زمینه ضبط کرده و در اختیار دارند به بخش خصوصی واگذار کنند.
 

سرمایه‌گذاری ۳۵۰۰ میلیارد تومانی در پالایشگاه شیراز

می متالز - استاندار فارس از سرمایه‌گذاری ۳۵۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی برای اجرای طرح بزرگ توسعه این پالایشگاه خبر داد.
 

برنامه‌ریزی برای چالش‌های دوران پساکرونا در اقتصاد فارس

می متالز - استاندار فارس خواستار تشکیل اتاق فکر با حضور استادان دانشگاه، نخبگان اقتصادی و نمایندگان مجلس برای تدوین برنامه برای مقابله با چالش پساکرونا در اقتصاد فارس شد.
 استاندار فارس تاکید کرد؛

توسعه حوزه صنعت و افزایش اشتغالزایی در فارس

می متالز - رحیمی گفت: حوزه صنعت در ایجاد اشتغال نقش موثری دارد و در صنعتی مثل فولاد، ظرفیت ایجاد حداقل ۱۰ فرصت شغلی غیر مستقیم را نیز ایجاد می کند.
 

نوید راه اندازی فازهای جدید کارخانه ذوب آهن کوار فارس در آینده نزدیک

می متالز - استاندار فارس گفت: فاز جدید کارخانه ذوب‌ آهن پاسارگاد کوار برای تولید آهن اسفنجی با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
 ارائه گزارش استانداران در آیین بهره‌برداری از طرح‌های زیربنایی روستایی

گازرسانی در دولت تدبیر و امید، انقلابی در استان‌های کشور است

می متالز - رئیس‌جمهوری به مناسبت هفته دولت در ارتباط ویدئوکنفرانسی، طرح‌های زیربنایی روستایی را در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، آذربایجان غربی، کرمان و لرستان افتتاح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما