خبر
محیط زیست   سیمان و بتن  

کارخانجات پشم شیشه و سیمان فارس در یک قدمی تعقیب قانونی

می متالز - مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس از تعقیب قضایی کارخانه سیمان فارس به دلیل ایجاد آلودگی خبر داد و با انتقاد از مدیران کارخانه پشم شیشه در خصوص فعالیت توام با آلودگی این واحد صنعتی اظهار داشت: در صورت تداوم آلودگی در مهلت تعیین شده، مدیران این واحد هم تحت تعقیب قانونی قرار می‌گیرند.

به گزارش می متالز، حمید ظهرابی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا در شیراز افزود: کارخانه ریشمک نیز به خارج از شهر شیراز منتقل شده و پرونده کارخانه سیمان نیز به دلیل عدم اجرای تعهدات مبنی بر انتقال و آلودگی زیست محیطی به مرجع قضایی  ارجاع شده است.

ظهرابی افزود:  شرکت روغن نباتی شیراز هم  بخش عمده ای از خط تولید را متوقف کرده اما باید تمام کارخانه به خارج از شهر منتقل شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس ادامه داد: به منظور نتیجه گیری بهتر و در راستای جلوگیری از بروز آسیب در بخش تولید تصمیم بر پیگرد قضایی شخص مدیر عامل صنایع آلاینده  گرفته شده است.

خودروهای فرسوده از بزرگترین عوامل ایجاد آلودگی و کاهش کیفیت هوا

ظهرابی، عامل اصلی کاهش کیفیت هوای شیراز را ذرات معلق با قطر کمتر از ۲/۵ میکرون عنوان کرد و گفت: به دلیل وجود کانون های گرد و غبار در اطراف شیراز به ویژه معادن شن و ماسه دوکوهک در اثر وزش باد شدید شاهد کاهش کیفیت هوا در ساعات بعد از ظهر هستیم.

وی افزود: خودروهای فرسوده از بزرگترین عوامل ایجاد آلودگی و کاهش کیفیت هوا می باشند. به طوری که هر خودرو فرسوده به طور میانگین ۳ تا ۵ برابر یک خودروی سالم ایجاد آلودگی میکنند.

محمود رضایی کوچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس نیز در این نشست بر لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل تاکید کرد و گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و خصوصی  بین شهری مورد تاکید است و  در لایحه بودجه ۹۹  پیش بینی شده است.

رضایی کوچی افزود: در راستای کاهش آلودگی هوای ناشی از منابع متحرک بایستی از مسیرهای موازی استفاده شود. از جمله بحث معاینه فنی که می تواند مانع حضور خودروهای فرسوده و آلاینده در سیستم حمل و نقل درون شهری و برون شهری باشد و جریمه نمودن خودروهای آلاینده خود عامل بازدارنده دیگری می تواند باشد.

وی گفت: در بحث منابع آلاینده ثابت و صنایع بایستی اعمال فشار بیشتر انتقال به خارج از شهر صورت پذیرد. از سوی دیگر بوی نامطبوع در جنوب شرقی شیراز باید با شناخت منابع اصلی آلودگی و الزام دستگاه ها به پیگیری و کاهش آلودگی در برنامه زمانبندی مناسب از بین برود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هلدینگ سیمان فارس و خوزستان هیچ سهامی در فارسیت دورود ندارد

می متالز - برخی از کارگران کارخانه فارسیت دورود صبح امروز در مقابل هلدینگ سیمان فارس و خوزستان تجمع کردند تا بتوانند معوقات خود را دریافت کنند.
 

از تاریک‌خانه تا شفافیت شستا

می متالز - به گفته مدیرعامل هلدینگ سیمان فارس و خوزستان که از شرکت‌های تابعه سازمان سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) است، با توجه به اینکه طی سال‌های گذشته، دیدگاه روشنی از فعالیت‌های شستا وجود نداشته است، اما به زودی فعالیت‌های آن روشن و بر همه آشکار و فواید آن اقتصاد کشور را شامل خواهد شد.
 

از تاریک‌خانه تا شفافیت شستا

می متالز - به گفته مدیرعامل هلدینگ سیمان فارس و خوزستان که از شرکت‌های تابعه سازمان سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) است، با توجه به اینکه طی سال‌های گذشته، دیدگاه روشنی از فعالیت‌های شستا وجود نداشته است، اما به زودی فعالیت‌های آن روشن و بر همه آشکار و فواید آن اقتصاد کشور را شامل خواهد شد.
 نسبت به دوره مشابه در سال گذشته؛

سود هر سهم "سفانو" تغییر چندانی نداشت

می متالز - شرکت سیمان فارس نو در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۲ هزار و ۲۰۳ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۲ هزار و ۴۷۲ ریال اعلام شده بود، از کاهش ۱۱ درصدی برخوردار است.
 کیسه‌های که برای سهامداران چالش نداشت:

افزایش سودآوری "سفانو" و ثبت سالی خوش

می متالز - از موارد قابل توجه صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت می‌توان به افزایش بیش از ۴۴ درصدی مجموع درآمد‌ها و بیش از ۴۲ درصدی سود ناخالص در مقایسه با سال مالی گذشته اشاره داشت.
 ۱.۱۶۲ میلیارد ریال درآمد در سال گذشته کسب شد؛

رشد ۱۰۳ درصدی سود خالص "سفار"

می متالز - سیمان فارس در سال گذشته درآمدی معادل ۱.۱۶۲ میلیارد ریال را ثبت کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما