خبر
مواد معدنی   ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  

واگذاری شرکت هپکو به ایمیدرو راهکاری برای رونق دوباره تولید

می متالز - رئیس کل دادگستری استان مرکزی در جمع کارگران هپکو گفت: برای کاهش مشکلات از تمام راهکارهای قانونی برای رونق دوباره این شرکت بزرگ استفاده خواهد کرد.

به گزارش می متالز، با توجه به دستور ربیس قوه قضاییه مبنی بر پیگیری و رفع  مشکلات هپکو، مقام عالی قضایی استان به همراه جمعی از مسوولان از شرکت هپکو بازدید کردند. 

رییس کل دادگستری استان مرکزی در این بازدید گفت: برای کاهش مشکلات هپکو از هیچ کوششی دریغ نمی کند و از تمام راهکارهای قانونی برای رونق دوباره این شرکت استفاده می کند.

حجت الاسلام موسوی افزود: مهمترین خواسته کارگران تعیین و تکلیف شرکت هپکو و واگذاری آن به ایمیدرو است. 

فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی هم در این بازدید راهکار برون رفت از مشکلات را واگذاری شرکت هپکو دانست و افزود: در این خصوص توافق اولیه صورت گرفته است و مسایل حقوقی هم باید برطرف شود.

جمعی از کارگران با انتقاد از فعالیت چند درصدی شرکت هپکو و تعطیل شدن بخش عمده ای از خط تولید، تعیین تکلیف سهام دار و ثبت سفارش برای تولید ماشین آلات سنگین راه سازی را خواستار شدند. 

یادآور می شود 12 اردیبهشت ماه امسال همزمان با روز کارگر نشست ویژه رسیدگی به مسائل و مشکلات شرکت هپکو در دفتر رئیس قوه قضائیه برگزار شد. 

حجت الاسلام رئیسی در دیدار با جمعی از اصحاب تولید و فعالان کارگری وعده داده بود مشکلات این شرکت را با فوریت و در یک نشست اختصاصی پیگیری کند.

بلاتکلیفی وضعیت مالکیت شرکت هپکو، فقدان نقدینگی و مواد اولیه مورد نیاز برای تولید، انباشت دیون و فساد مالی از مهم‌ ترین مشکلات شرکت هپکو عنوان شد.

اجرای مصوبات دولت درباره شرکت هپکو، منع واردات ماشین آلات دست‌دوم راهسازی، نظارت بر مراحل واگذاری شرکت و حسابرسی و رسیدگی به مسائل مالی هپکو نیز از جمله درخواست‌های نمایندگان کارگری از رئیس قوه قضاییه بود.

رئیس قوه قضاییه در پایان این نشست تاکید کرد که تصمیمات این جلسه در قالب یک بسته پیشنهادی به معاون اول رئیس جمهور و مسئول ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی منعکس تا در مبادی ذی ربط مطرح و اقدام لازم صورت پذیرد.

همچنین مقرر شد دادستان استان مرکزی با همکاری استاندار، موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری و بر روند اجرای این تصمیمات نظارت داشته باشد.

برای دانلود فیلم کلیک کنید.

کد خبر: 105614
تاریخ: 1399/03/01 - 20:16
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

هپکو  ایمیدرو  دادستان استان مرکزی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مقایسه عملکرد ایمیدرو‌ در سال ۹۷ و سال ۹۸ به رغم تحریم ها

می متالز - در این فیلم کوتاه نشان داده می‌شود؛ مقایسه عملکرد ایمیدرو‌ طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ و شروع سال جهش تولید.
 در حضور مدرس خیابانی و به منظور توسعه فعالیت های اکتشافی و مشارکت بخش خصوصی صورت گرفت؛

امضا و تبادل تفاهمنامه سه جانبه بین ایمیدرو، معاونت معدنی و زمین شناسی

می متالز - تفاهمنامه سه جانبه ای بین سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، معاونت معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی امضا و مبادله شد.
 

برنامه دولت برای تولید کنسانتره مس

می متالز - هدف گذاری دولت برای تولید کنسانتره مس چگونه است.
 

افتتاح ۱۷۰ هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی - معدنی تا ۱۴۰۰/ ایران امسال صادرکننده آلومینیوم می‌شود

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: علیرغم همه محدودیت‌ها و تحریم‌های بین‌المللی، توسعه کشور متوقف نشده و ۲۰۰ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری ۱۷۰ هزار میلیارد تومان تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهند رسید.
 

تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن کشور امضا شد

می متالز - همزمان با برگزاری نشست هم‌اندیشی حسین مدرس‌خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعضای هیات عامل، معاونان و مدیران ایمیدرو و مدیران عامل شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی، تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن در کشور به امضا رسید.
 

چند طرح معدنی افتتاح شد | سه بورسی افزایش سرمایه دادند

می متالز - رئیس ایمیدرو با اشاره به افزایش سرمایه سه شرکت بورسی از افتتاح بیش از ۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما