خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  

بررسی عملکرد مالی یک نماد بورسی / بازدهی منفی «فخاس» در اردیبهشت ماه

می متالز - شرکت فولاد خراسان اگر چه در سال مال ۹۸ توانست سود خالص خود را ۷۹ درصد افزایش دهد، اما عملکرد ضعیف این شرکت در فروردین ماه موجب کاهش بازدهی این نماد در اردیبهشت شده است.

به گزارش می متالز، شرکت فولاد خراسان که با نماد فخاس در بورس تهران پذیرفته شده در گزارش صورت مالی سال مالی ۹۸ خود بیش از ۷ هزار و ۵۸۹ میلیارد ریال سود محقق کرده است. بر اساس گزارش منتشر شده در وبسایت کدال، این شرکت در سال مالی ۹۸ با رشد ۴۹ درصدی درآمدهای عملیاتی خود میزان فروش خود را به ۴۴ هزار و ۴۶۵ میلیارد ریال رسانده ولی افزایش ۵۳ درصدی هزینه‌های این شرکت باعث شده تا سود خالص هر سهم این شرکت با ۷۹ درصد افزایش به ۸۴۳ ریال برسد.

این در حالی است که فولاد خراسان در گزارش عملکرد ماهانه فروردین ماه ۹۹ خود خبر از فروش ۹۳۵ میلیارد ریالی داده است که در مقایسه با فروردین سال ۹۸ افتی ۵۷ درصدی را نشان می‌دهد. این رقم همچنین در مقایسه با اسفند ۹۸ نیز حدود ۷۰ درصد کمتر بوده است. این عملکرد ضعیف در فروردین امسال احتمالا روی عملکرد این سهم در بازار سهام نیز تاثیرگذار بوده به طوری که این شرکت در اردیبهشت ماه بازدهی منفی ۱۲ درصدی داشته در حالی که بازدهی سه ماهه این شرکت بیش از ۵۲ درصد به ثبت رسیده بود.

کد خبر: 105619
تاریخ: 1399/03/02 - 20:01
منبع: تجارت نیوز

فولاد خراسان  بازار سهام  عملکرد مالی  فخاس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 اطلاعیه:

آغاز رسمی معاملات سهام عدالت در بورس

می متالز - مدیر عملیات بازار سهام با صدور اطلاعیه‌ای جزییات معاملات سهام در شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت که از روز جاری آغاز می‌شود را اعلام کرد.
 

طرح ایجاد بازارچه دائمی اشتغال با مشارکت فولاد خراسان ارائه شد

می متالز - فرماندار فیروزه گفت: طرح ایجاد بازارچه دائمی اشتغال برای بانوان‌ و شرکت‌های نوپا در فیروزه به طور جدی در دستور کار قرار دارد که زمین آن اختصاص پیدا کرده و پیشنهاد مشارکت فولاد خراسان هم در این طرح داده شده است.
 از امروز انجام می شود:

اجرای دو دستورالعمل مربوط به دامنه نوسان، معاملات و بازارگردانی در فرابورس

می متالز - اصلاحات موادی از دو دستورالعمل معاملات از جمله دامنه نوسان و فعالیت بازارگردانی مبتنی بر حراج در فرابورس به جز مواد مربوط به گره معاملاتی در بازار های اول، دوم و بازار پایه از امروز اجرا می شود.
 با جهش ۴۰ هزار و ۴۱۷ واحدی:

دومین رکورد بیشترین رشد روزانه شاخص و گذر از خط مقاومت یک میلیونی

می متالز - در جریان معاملات امروز، شاخص با جهش ۴۰ هزار و ۴۱۷ واحدی ضمن ثبت رکورد بیشترین رشد روزانه برای دومین بار طی سال جاری به راحتی از مرز یک میلیون واحد گذر کرد.
 

معاملات سهام عدالت در بازار سرمایه رسما آغاز شد

می متالز - مدیر عملیات بازار سهام شرکت بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات معاملات سهام عدالت را اعلام کرد.
 

کاهش قیمت ۳۰۰ تومانی هر کیلو میلگرد

می متالز - شرکت‌های ذوب آهن اصفهان و فولاد خراسان به‌صورت داوطلبانه قیمت پایه میلگرد در عرضه‌های بورس کالا را کاهش دادند
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما