خبر
آلومینیوم   گمرک  

بزرگ‌ترین صادرکنندگان آلومینیوم در سال ۲۰۱۹ کدام کشورها هستند؟

می متالز - میزان صادرات آلومینیوم در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۳ میلیارد دلار بوده و به‌طور کلی گزارش‌‌ها نشان می‌دهد که ارزش صادرات آلومینیوم در مقایسه با سال گذشته میلادی، ۱۰٫۶ درصد کاهش یافته است.

به گزارش می متالز، میزان صادرات آلومینیوم در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۳ میلیارد دلار بوده و به ‌طور کلی گزارش‌‌ها نشان می‌دهد که ارزش صادرات آلومینیوم در مقایسه با سال ۲۰۱۵، حدود ۷٫۵ درصد افزایش و در مقایسه با سال ۲۰۱۸ نیز ۱۰٫۶ درصد کاهش یافته است.

در سال ۲۰۱۹، اروپا عهده‌دار حدود ۴۰ درصد -معادل ۲۱٫۲ میلیارد دلار از کل صادرات آلومینیوم بوده است. همچنین سهم آسیا از صادرات آلومینیوم، ۳۵٫۸ درصد و سهم آمریکای شمالی ۱۲٫۱ درصد بوده است.

اقیانوسیه نیز ۶٫۵ درصد، آفریقا ۴٫۶ درصد و آمریکای لاتین به جز مکزیک نیز ۱٫۱ درصد از صادرات آلومینیوم در سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داده‌اند.

جدول زیر ۱۵ کشور بزرگ صادرکننده آلومینیوم و همچنین حجم صادرات آنها را در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد:

۱۵ کشور فوق در سال گذشته میلادی در مجموع ۷۶٫۳ درصد از صادرات آلومینیوم جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

در میان این کشورها، صادرات آلومینیوم چهار کشور بحرین ۱۱۴۷ درصد، هند ۱۵۰٫۸ درصد، مالزی ۱۰۷٫۶ درصد و هلند ۲۰٫۹ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است.

همچنین صادرات آلومینیوم پنج کشور کشور عربستان سعودی، قطر، روسیه، آمریکا و چین طی این دوره به ترتیب ۲۶٫۸ درصد، ۲۶٫۷ درصد، ۲۱٫۷ درصد و ۸٫۱ و ۶٫۴ درصد کاهش یافته است.

کد خبر: 105620
تاریخ: 1399/03/02 - 18:00
منبع: تجارت نیوز

صادرات آلومینیوم  بحرین  عربستان سعودی  مالزی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش خرید بیلت در چین

می متالز - خرید محموله های بیلت وارداتی در چین باز هم بالا رفته که به دلیل رشد بازارهای فیوچرز بوده است. اخیرا محموله هایی از بیلت ویتنام در 392 تا 395 دلار هر تن سی اف آر حمل آگوست خریداری شده است که نشانگر رشد بازار است چون پیش از این خریداران بالای 390 دلار تمایل به خرید نداشتند. اخیرا چین از ایران و کره نیز خرید هایی در 385 و 390 دلار هر تن سی اف آر داشته است.
 نماد «آریا» روی تابلو بازار دوم فرابورس نقش می‌بندد؛

حاشیه سود ۴۷ درصدی پلیمر آریا ساسول در سال ۹۸

می متالز - هفتادوششمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه به مناسبت عرضه اولیه ۵ درصد از سهام شرکت پلیمر آریا ساسول به صورت آنلاین برگزار شد که در ابتدای آن، امیرحسین بحرینی مدیرعامل آریا ساسول، این شرکت را یک مجتمع بزرگ تولید اتیلن و پلی اتیلن با ظرفیت بالغ بر یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن در سال معرفی کرد.
 

سرانجام «آریا ساسول» بورسی شد

می متالز - امروز ۵درصد از سهام شرکت پلیمر آریاساسول پس از چند ماه فراز و نشیب در بورس عرضه می‌شود.
 

توضیح شرکت آماده عرضه اولیه ۴ درصدی امروز درباره زمین محل احداث مجتمع

می متالز - پلیمر آریا ساسول که امروز ۴ درصد سهام آن در فرابورس عرضه اولیه می شود درباره زمین محل احداث مجتمع، دست به شفاف سازی زد.
 مدیرعامل آریاساسول اعلام کرد:

خبر خوش "آریا" در آستانه عرضه اولیه با افزایش درآمد ۱۵۰ میلیون دلاری

می متالز - مدیرعامل آریاساسول با اشاره به عملکرد سال گذشته از رابطه مستقیم افزایش نرخ تسعیر ارز و سودآوری و تاثیرات کرونا خبر داد و گفت: با راه اندازی واحد۳۰۰ هزار تنی، درآمد‌ها بین۱۰۰ تا۱۵۰ میلیون دلار افزایش خواهد یافت.
 مدیرعامل پلیمر آریاساسول:

"آریا" برای عرضه اولیه معرفی شد/ برنامه افزایش سرمایه و چشم‌انداز عملکرد

می متالز - مدیرعامل پلیمر آریاساسول با اشاره به آخرین وضعیت مالی و عملکردی این شرکت ۴۵۸.۳ میلیارد تومانی و علل به تعویق افتادن عرضه اولیه، چشم‌انداز عملکرد و برنامه افزایش سرمایه را اعلام کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما