خبر
سیمان و بتن   زیرساخت ها  

مشکلات اعتباری کارخانه سیمان بیارجمند رفع می‌شود

می متالز - فرماندار شاهرود گفت: بنابه دستور استاندار سمنان و پیگیری دیگر مسوولان، مشکلات اعتباری برای راه‌اندازی کارخانه سیمان بیارجمند از طریق بانک‌های ملی و تجارت رفع شد و ۴۰ هزار سهامدار آن را امیدوار کرد.

به گزارش می متالز، نادر فخری روز پنجشنبه درحاشیه نشست رفع موانع راه اندازی کارخانه سیمان بیارجمند  افزود: تاخیر در راه اندازی این کارخانه موجبات نگرانی و اعتراض مردمی را فراهم کرده بود که با دستور استاندار سمنان این نشست برگزار گردید.

وی با بیان اینکه این نشست برای رفع مشکلات زیرساختی دستگاه های خدمات رسان با حضور مسوولان شهرستان و استان تشکیل شد، تصریح کرد: با حضور مدیران خدمات رسان مشکلات بررسی و تا حدود زیادی موانع رفع شد.

فخری با اشاره به اینکه برای ساخت راه دسترسی این مجموعه در سفر رییس جمهور به شاهرود مبلغ ۶۰ میلیارد ریال مصوب شده بود، ابراز داشت: برای ساخت جاده این کارخانه که ۷.۵ کیلومتر است تاکنون فقط ۱۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است که مسوولان شهرستان باید در سال جدید پیگیر مابقی مبلغ مصوب باشند.

معاون استاندار سمنان ادامه داد: ۲.۵ کیلومتر قرار داد آسفالت راه از درب کارخانه به سمت جاده با پیمانکار بسته شده و این عملیات تا پایان خردادماه به اتمام می رسد.

فخری با بیان اینکه این کارخانه به ۱۳ هزار متر مکعب در ساعت گاز نیاز دارد، اظهار داشت:براساس قول مساعد مدیرعامل این شرکت گام نخست این کارخانه تا سال آینده راه اندازی می شود.

وی درباره مشکل تامین گاز این شرکت گفت: مقرر گردید براساس قانون قراردادی بین کارخانه و اداره گاز استان منعقد شود که پس از انجام کار مقداری از بهای مصرفی گاز کسر شود.

فرماندار شاهرود در باره موضوع آب مورد نیاز این کارخانه هم خاطرنشان کرد: این شرکت تاکنون ۴.۵ لیتر بر ثانیه آب بهره برداری می کرد و مقرر گردید در زمان بهره برداری براساس قانون از تصفیه خانه هم استفاده کرده و چنانچه باز هم کمبود آب داشتند مجدد تخصیص لازم داده شود.

وی با بیان اینکه نشستی روز شنبه دهم خردادماه مدیران کارخانه با مدیرعامل شرکت توزیع برق استان خواهند داشت، افزود: تامین برق مصرفی پنج مگاواتی در این نشست بررسی خواهد شد.

فرماندار شاهرود در نشست دیگر امروز که با حضور مسوولان استان و شهرستان شاهرود درباره کمبود آب برگزارشد، گفت: شهروندان و مسوولان شهرستان باید مدیریت مصرف آب را در دستور کار قرار داده تا در تابستان با کمبود آب مواجه نشویم.

وی از حضور نیافتن برخی مدیران استان در نشست های شهرستان هم گلایه کرد و افزود: مدیری که آشنایی محیطی کمتر به شهرستان داشته باشد نمی تواند در استان برای شهرستان برنامه ریزی مناسبی داشته باشد.

ساخت کارخانه سیمان بیارجمند مهر سال ۸۵ آغاز شده است.

این کارخانه در زمینی به مساحت هشت هکتار و با سرمایه اولیه ۱۴ میلیارد ریال که توسط بیش از ۴۰ هزار سهامدار خریداری شده احداث می شود و با شروع فعالیت برای ۳۳۰ نفر در منطقه تولید اشتغال خواهد شد.

کد خبر: 106606
تاریخ: 1399/03/03 - 16:56
منبع: سیمان خبر

رفع مشکلات زیرساختی  نادر فخری  سیمان بیارجمند 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 [ویدئو]

تاکید بر رفع مشکل تامین آب شرکت مس طرود شاهرود

می متالز - فرماندار شاهرود: مشکل تامین آب "شرکت مادر تخصصی مهندسی صنعت و معدن مس طرود شهرستان شاهرود" از طریق استان و شهرستان پیگیری و رفع می شود.
 سرمایه گذران چشم انتظار برداشته شدن موانع

سیمان بیارجمند سمنان پس از ۱۳ سال هم چنان در پیچ تولید مانده است

می متالز - افزون بر ۱۳ سال پیش وقتی شنیده شد که شرکت سیمان بیارجمند در شرق سمنان قرار است با احداث کارخانه سیمان مشکل اشتغال جوانان را حل کرده و اقتصاد منطقه را متحول کند لذا بسیاری از مردم برای شکوفایی اقتصاد استان خود پادررکاب سرمایه‌گذاری گذاشتند اما کمتر شخصی فکر می‌کرد که پس از گذشته ۱۳ سال این طرح به سرانجامی نرسد.
 

۱۳ سال انتظار بی‌پایان سهامداران شرکت سیمان بیارجمند

می متالز - برخی سهامداران شرکت سیمان بیارجمند با بیان اینکه سالها در انتظار بهره‌برداری از این شرکت هستند تا از بیکاری جوانان منطقه و مهاجرت آنان به شهرهای مجاور جلوگیری شود، تاکید کردند: ۱۳ سال انتظار سهامداران این شرکت پایانی ندارد.
 

بهره‌برداری از شرکت پالایش نفت و گاز پیروزی در شهریورماه/ پیگیری مشکل توسعه فولاد شاهرود

می متالز - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود از حل مشکلات پالایشگاه نفت و گاز پیروزی و فولاد شاهرود در آینده نزدیک خبر داد.
 فرماندار شاهرود:

کشاورزی، معدن و گردشگری ظرفیت‌های توسعه شاهرود است

می متالز - فرماندار شاهرود گفت: این شهرستان در حوزه‌های کشاورزی، معدن و گردشگری ظرفیت‌های مهمی برای توسعه دارد.
 معاون استاندار سمنان:

کارخانه سیمان بیارجمند به‌زودی فعال می‌شود

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان، بابیان اینکه کارخانه سیمان بیارجمند به‌زودی فعال می‌شود، گفت: رایزنی برای رفع مشکلات این مجموعه انجام‌شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما