خبر
مس  
جدیدترین گزارش جهانی اعلام شد؛

افزایش ظرفیت و تولید صنعت مس جهان در 2 ماهه نخست 2020 / افزایش قیمت جهانی مس

می متالز - میزان ظرفیت و تولید صنعت مس جهان در 2 ماهه نخست 2020 برابر با 1.9درصد افزایش یافت.

به گزارش می متالز، براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، فعالان معادن مس جهان در 2 ماهه نخست 2020، حدود 3 میلیون و 248 هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال 2019 میلادی، 3 میلیون و 187 هزار تن بود که حاکی از افزایش 1.9 درصدی تولید است.

از این میزان، یک میلیون و 792 هزار و 900 تن مربوط به قاره «آمریکا»، 626 هزار و 900 تن «آسیا»، 366 هزار و 900 تن «آفریقا»، 289 هزار و 900 تن «اروپا» و 171 هزار و 200 تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

 

افزایش 45 صدم درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به 4 میلیون و 27 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال 2019 میلادی (4 میلیون و 9 هزار تن)، حاکی از افزایش 45 صدم درصدی است.

 

افزایش 55 صدم درصدی مس تصفیه شده

تولیدکنندگان جهانی مس در ماه های ژانویه و فوریه 2020 میلادی، 3 میلیون و 848 هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال 2019 میلادی، 3 میلیون و 827 هزار تن بود که نشان دهنده افزایش 55 صدم درصدی است.

 

افزایش قیمت جهانی مس

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در ماه اردیبهشت حدود 5181 دلار در تن بود که اکنون به حدود 5366 دلار در تن رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معدن مس انجرد، تبلور تجربه موفق بخش خصوصی در تولید

می متالز - در حالی که تاریخچه معادن مس ایران دال بر دولتی بودن سیر تکاملی این صنعت راهبردی از دوره قاجار تا به امروز است، ایجاد مجتمع معدنی مس انجرد در آذربایجان‌شرقی در سال‌های اخیر، نشان از تجربه زیستی موفق بخش خصوصی در ورود به این حوزه حساس دارد.
 غریب پور: شرکت مس امسال افزایش سرمایه 10هزار میلیارد تومانی را پیش رو دارد؛

افزایش سرمایه مس، امسال مسیر راه اندازی 10 طرح جدید را هموار می کند

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: شرکت ملی صنایع مس امسال افزایش سرمایه 10 هزار میلیارد تومانی در مجمع سالانه را پیش رو دارد. خداداد غریب پور افزود: این شرکت به دنبال افزایش سرمایه، 10 طرح جدید را تا پایان سال جاری راه اندازی می کند.
 

معدن مس انجرد، تبلور تجربه موفق بخش خصوصی در تولید

می متالز - در حالی که تاریخچه معادن مس ایران دال بر دولتی بودن سیر تکاملی این صنعت راهبردی از دوره قاجار تا به امروز است، ایجاد مجتمع معدنی مس انجرد در آذربایجان‌شرقی در سال‌های اخیر، نشان از تجربه زیستی موفق بخش خصوصی در ورود به این حوزه حساس دارد.
 عضو هیات مدیره خانه معدن؛

مدیر توانا و شجاعِ صنعت مس جهش تولید را محقق می‌کند

می متالز - غلامرضا حمیدی انارکی عضو هیات مدیره خانه معدن گفت: شرکت مس امکانات و توانایی های فنی و مالی خوبی دارد و قطعا با وجود دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیر توانا و شجاع مجموعه، افزایش تولید مس در سال جاری محقق می‌شود.
 

گارانتی ۵ ساله بازار مس

می متالز - تحلیلگران مدعی‌اند روند صعودی قیمت مس ادامه خواهد یافت البته به شرطی که در کوتاه مدت با افزایش تقاضا مورد حمایت قرار گیرد. قیمت جهانی مس از اواسط ماه مارس و با کاهش میزان تولید این فلز در معادن و ثبات تقاضا در صنایع پایین‌دستی، عمدتا ناشی از شیوع کرونا روندی صعودی را آغاز کرده است.
 

اقلام مورد نیاز شرکت مس در رفسنجان تولید می‌شود

می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: هزار و ۲۰۰ قلم کالای مورد نیاز مجتمع مس سرچشمه با راه‌اندازی صنایع پایین دستی و بالادستی مس با اعتبار بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال در این منطقه تولید می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما