خبر
آهن و فولاد   بورس کالا  
وقتی گرمای فروش این فولادساز در بورس‌کالا احساس شد:

افزایش ۲۰درصدی نرخ‌ها به کام کوره‌های "ذوب"

می متالز - در حالی که نرخ متوسط محصولات اصلی این شرکت در هفته‌های قبل ۱۰درصد افزایش داشته و در هفته گذشته نیز افزایش ۱۰درصدی دیگری در نرخ‌ها صورت گرفت تا به این ترتیب تنها در عرض سه هفته شاهد رشد بیش از ۲۰ درصدی نرخ‌های محصولات اصلی این شرکت هستیم.

به گزارش می متالز، شرکت ذوب آهن اصفهان در هفته گذشته معاملات جالب توجهی را در بورس کالا ثبت کرده است.

در حالی که نرخ متوسط محصولات اصلی این شرکت در هفته‌های قبل ۱۰درصد افزایش داشته و در هفته گذشته نیز افزایش ۱۰درصدی دیگری در نرخ‌ها صورت گرفت تا به این ترتیب تنها در عرض سه هفته شاهد رشد بیش از ۲۰ درصدی نرخ‌های محصولات اصلی این شرکت هستیم.

هفته گذشته ۲۸.۶۰۰ تن سبد تیرآهن این شرکت در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای سنگین ۶۴ هزار تنی همراه بود.

نرخ متوسط این محصول به ۶۵ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال به ازای هر تن رسید که نسبت به هفته قبل‌تر افزایش بیش از ۸ درصدی را نشان می‌دهد.

برپایه این گزارش، ۱۱.۰۰۰تن سبد میلگرد این شرکت با تقاضای ۲۸.۰۰۰تنی مواجه شد و نرخ میانگین این محصول نیز به ۶۱میلیون و ۳۶۰ هزار ریال رسید که این نرخ نسبت به هفته پیش از آن رشد بیش از ۱۱.۵درصدی را نشان می‌دهد.

بر همین اساس باید اشاره داشت که ۲.۰۸۶تن شمش بلوم این شرکت در هفته گذشته با نرخ متوسط ۵۶میلیون و ۵۹۰هزار ریالی معامله شد.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان ارائه شده است:

بر اساس نمودار مشخص است که نرخ تیرآهن و میلگرد این شرکت در دو هفته گذشته رو به بالا بوده است.

همچنین جمع کل ارزش فروش این شرکت در بورس کالا از ابتدای فروردین ماه تا پایان هفته اول خرداد ماه سال جاری به ۹ هزار و ۸۹ میلیارد ریال رسیده است که ۲.۶۷۰ میلیارد ریال از این مبلغ مربوط به معاملات هفته گذشته است.

کد خبر: 107194
تاریخ: 1399/03/10 - 15:21
منبع: بورس نیوز

ذوب آهن اصفهان  بورس کالا  میلگرد  تیرآهن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نخستین بار در کشور

استفاده از ریل ملی در راه آهن چابهار - زاهدان

می متالز - معاون وزیر راه از آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار - زاهدان با استفاده از ریل تولید داخل برای نخستین بار در کشور خبر داد.
 

فولاد، هفته‌ای پرالتهاب را پشت‌سر گذاشت

می متالز - در این گزارش، تحولات هفتگی صنعت فولاد کشور بررسی شده است. این گزارش به بررسی شرایط صنعت فولاد در دومین هفته تیرماه اختصاص دارد. استمرار ابطال معاملات شمش فولادی ازسوی بورس کالا بدترین خبری است که در هفته گذشته منتشر شد. این ابطال به‌زودی پیامدهای خود را در بازار فولاد نشان می‌دهد و به تشدید التهابات منجر می‌شود.
 

عبور راه‌ آهن چابهار - زاهدان از مسیر ریل ذوب آهن اصفهان

می متالز - عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار – زاهدان با استفاده از ریل تولید شده در ذوب آهن اصفهان طی مراسمی سه شنبه ۱۷ تیر ماه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آغاز به کار کرد.
 

افسارگسیختگی در بازار آهن

می متالز - هم اکنون عرضه در بازار آهن، سوار بر تلاطمات نرخ مواد اولیه شمش و ورق می باشد و افسار گسیخته عمل می کند از این بابت به کرات مشاهده می کنیم که یا فروش ها بسته می شوند و یا بصورت مسلسل وار افزایش قیمت های متناوب را اعمال می کنند. از این روی کمتر کسی در حلقه آخر و به خصوص حوزه مصرف، جرات خرید و پذیرش ریسک در این قیمت ها را دارد.
 امروز رقم می خورد؛

عرضه های متنوع تالار صنعتی و معدنی روی میز فروش بورس کالا

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۱۷ تیرماه میزبان عرضه ۹۷ هزار و ۵۰ تن خاک روی، ۲۶ هزار و ۳۷۸ تن سبد میلگرد، ۷ هزار و ۱۸ تن سبد تیرآهن، ۳۳۰ تن سبد نبشی، ۴ هزار تن شمش هزار پوندی و ۵۰۰ تن بیلت آلومینیوم است.
 مدیرعامل "سصفها" تاکید کرد:

پیگیری‌ها برای اصلاح قیمت کیسه‌های سیمان/ از "سصفها" در بورس کالا استقبال نشد

می متالز - مدیرعامل شرکت سیمان اصفهان گفت: به دلیل افزایش قیمت تمام شده کالا ضرورت دارد قیمت‌ها اصلاح شده و تلاش در جهت کاهش قیمت تمام شده محصول و پیگیری اصلاح قیمت محصول از مبادی ذیربط در حال انجام است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما