خبر
سرمایه گذاری  

مطالعه راه‌های محافظت از سرمایه‌گذاران آمریکایی در برابر شرکت‌های چینی

می متالز - دولت ترامپ مطالعه راه‌های محافظت از سرمایه‌گذاران آمریکایی از شرکت های چینی پرداخت.

به گزارش می متالز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته گفت دولت وی قصد دارد روش‌هایی را برای محافظت از آمریکایی‌ها در برابر ریسک های سرمایه گذاری در شرکت‌های چینی مطالعه کند.

ترامپ در سخنرانی در جلسه توجیهی کاخ سفید برای رونمایی از اقداماتی که پکن را در هنگ‌کنگ هدف قرار می‌دهد، گفت که او به کارگروه ریاست‌جمهوری در بازارهای مالی دستور می‌دهد تا " شیوه‌های مختلف شرکت‌های چینی فهرست‌شده در بازارهای آمریکا را با هدف حمایت از سرمایه گذاران آمریکایی مورد مطالعه قرار دهند."

او گفت: "شرکت‌های سرمایه‌گذاری نباید مشتریان خود را در معرض ریسک‌های پنهان و غیرضروری مرتبط با سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی قرار دهند و تاکید کرد که آمریکایی‌ها مستحق "انصاف و عدالت" هستند.

اعضای این کارگروه شامل استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری، جروم پاول، رئیس صندوق ذخیره فدرال، جان ویلیامز، رئیس بانک مرکزی فدرال نیویورک، جی کلینتون، رئیس اوراق بهادار و ارز، و سایر مقامات نظارتی هستند.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که دولت آمریکا نبرد تجارت و فناوری خود با پکن را به بازارهای سرمایه گسترش داده است، زیرا روابط بین الملل با رقیب به دلیل شیوع ویروس تاجدار  (کرونا) به چالش کشیده شده است.

مجلس سنا همچنین در ماه مه قانونی تصویب کرد که می تواند از حضور بعضی از شرکت های چینی سهام خود را در بورس اوراق بهادار آمریکا جلوگیری کند، مگر آنکه از استانداردهای حسابرسی ها و مقررات آمریکا پیروی کند.

گفتنی است دو کشور بزرگ اقتصادی چین و امریکا به مدت 2 سال با یکدیگر جنگ تجاری داشتند و تعرفه‌های بسیاری را برای ورود محصولاتشان به یکدیگر تحمیل کردند.  در واقع تحمیل تعرفه ها که در ابتدای امر از سوی امریکا آغاز شد، به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی این کشور در برابر ورود محصولات چینی به کشورش بود. بیشترین تعرفه ها که سروصدای زیادی نیز به راه انداخت برای فولاد و آلومینیوم بود. دو فلز استراتژیک که این روزها بسیاری از کشورها به دنبال تولید آن و همچنین تامین مواد اولیه اش هستند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جزئیات تحریم های آمریکا علیه صنعت فولاد ایران

می متالز - وزارت خزانه‌داری آمریکا نام هشت شرکت صنایع فلزی و فولاد ایران را که عمدتا در ارتباط با شرکت فولاد مبارکه هستند به فهرست تحریم‌های خود افزود که جزئیات آن به شرح زیر است.
 

آمریکا ۸ شرکت را به بهانه ارتباط با ایران تحریم کرد

می متالز - وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد چند شرکت مستقر در ایران، امارات، هنگ‌کنگ و آلمان را به بهانه ارتباط با تهران تحریم کرده است.
 

پیش بینی رشد طلا در روزهای آتی/ آسیایی ها مثبت شدند

می متالز - بازارهای آسیایی در ساعات معاملاتی امروز با روند افزایشی مواجه شد.
 

نفت و طلای جهانی چند؟

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از رسیدن به رقم ۴۲ دلار و ۲۱ سنت، با اندکی تعدیل و افت ۱۴ سنتی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۴۳ دلار و ۲ سنت رسید. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد کاهش به ۱۷۵۱ دلار و ۴۶ سنت رسید.
 بر اساس اعلام رویترز؛

نفت ۴۳ دلار و ۲ سنت شد

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از رسیدن به رقم ۴۲ دلار و ۲۱ سنت، با اندکی تعدیل و افت ۱۴ سنتی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۴۳ دلار و ۲ سنت رسید.
 

اینستکس؛ رو به‌جلو اما روی دور کُند

می متالز - ابزار پشتیبانی مبادلات تجاری با ایران با نام «اینستکس» نخستین سازوکار اروپایی است که فروردین امسال اولین گام اجرایی را برداشت؛ گامی که هر چند حداقلِ انتظارات تهران را هم برآورده‌ نساخت اما امیدواری‌هایی را برای بقای برجام ایجاد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما