خبر
آهن و فولاد   فن آوری های نوین  

حمایت دانش‌بنیان‌ها از صنعت فولاد

می متالز - سیستم‌های انرژی شیمیایی کوره‌های قوس الکتریکی، توسط محققان شرکت «پولاد تجهیز ایرسا» بومی‌سازی شد. این فناوری که در صنعت فولاد ایران بسیار پرکاربرد است با کارآیی بالا و طول عمر بیشتر جایگزین نمونه خارجی آن شده است.

به گزارش می متالز، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه، با بومی‌سازی فناوری ساخت سیستم‌های انرژی شیمیایی کوره‌های قوس الکتریکی نیاز کشور و صنعت فولاد به این محصول رفع شده افزود: کوره‌های قوس الکتریکی یکی از روش‌های پرکاربرد فولادسازی است و این محصول انرژی شیمیایی کوره‌ها را با تزریق اکسیژن و کربن تامین می‌کند، کاربرد این محصول افزایش بهره‌وری در تولید فولاد و ساخت فولادهای تمیز است. 

مهدی صنایعیان درباره برتری این محصول ایرانی در مقایسه با نمونه خارجی افزود: در تولید و ساخت این محصول روی طول عمر آن کارهای خاصی انجام شده تا کیفیت و کارآیی آن به سه برابر افزایش پیدا کند. 

وی ادامه داد: کوره‌های قوس الکتریکی فولادمبارکه اصفهان درحال‌حاضر از این محصول استفاده می‌کنند و سال گذشته با استفاده از آن ۲۵ میلیارد تومان صرفه‌جویی ارزی در این شرکت رخ داد. همچنین درحال انعقاد قرارداد برای تامین نیاز سه شرکت فعال درحوزه فولادسازی هستیم. صنایعیان در پایان، از تولید محصولات جدید برای صنعت فولاد خبر داد و گفت: درحال تحقیق برای تولید محصولات تحریمی هستیم که پنل‌های آب گرد صفحه‌ای، آرم‌های الکترودگیر و کفشک الکترود گیر برخی از این محصولات هستند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صنعت فولاد کره و مشکلات همزمان

می متالز - صنعت فولاد کره جنوبی در حال حاضر با دو مشکل بطور همزمان دست به گریبان است.
 مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس:

دستیابی به ظرفیت اسمی، هدف نخست صبا فولاد است

می متالز - مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس گفت: کمبود مواد اولیه، خرابی خط تولید، توقفات پیاپی، در سال‌های بهره‌برداری مانع از دستیابی شرکت برای رسیدن به ظرفیت اسمی شده‌اند اما در سال جاری با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، قصد داریم به ظرفیت اسمی خود یعنی تولید 1.5 میلیون تن بریکت گرم دست یابیم.
 

فولاد، هفته‌ای پرالتهاب را پشت‌سر گذاشت

می متالز - در این گزارش، تحولات هفتگی صنعت فولاد کشور بررسی شده است. این گزارش به بررسی شرایط صنعت فولاد در دومین هفته تیرماه اختصاص دارد. استمرار ابطال معاملات شمش فولادی ازسوی بورس کالا بدترین خبری است که در هفته گذشته منتشر شد. این ابطال به‌زودی پیامدهای خود را در بازار فولاد نشان می‌دهد و به تشدید التهابات منجر می‌شود.
 مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان:

صنعت فولاد، پیشرو در حمایت از طبیعت

می متالز - صنایع، جزو منابع اصلی انتشار آلاینده‌های زیست‌ محیطی به‌شمار می‌روند، بنابراین توجه به رعایت شاخصه‌های حفاظت از محیط‌ زیست ازسوی صنایع اهمیت ویژه‌ای دارد. به‌ویژه که در دنیای کنونی صیانت از طبیعت اهمیت ویژه‌ای یافته است.
 

مشکلات این روزهای فولاد هند؛ کاهش تقاضا، مازاد تولید و کاهش قیمت

می متالز - صنعت فولاد هند این روزها از سه مشکل بزرگ بصورت همزمان رنج می برد.
 

عزم فولادسازان برای پشت سرگذاشتن تحریم‌ها

می متالز - تحریم‌های ظالمانه از سوی آمریکا در عرصه‌های مختلف اقتصادی در چهار دهه گذشته به اشکال مختلف جریان داشته، اما تولیدکنندگان به ویژه فعالان صنعت فولاد همواره راه خود را در پیش گرفته‌اند که این موضوع، ناکارآمدی سیاست تحریم را نشان می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما