خبر
آلومینیوم  

آلومینیوم پارس درصدد جذب نیرو

می متالز - با وجود شیوع ویروس کرونا و بحرانی که طی چند ماه گذشته برای بیشتر بازارها ایجاد کرد، برخی صنعتگران در صنایع پایین‌دست آلومینیوم از وضعیت بازار گلایه‌ای ندارند.

به گزارش می متالز، البته فراتر از عوامل کرونایی آنچه به این بازار جان بخشیده است، منع واردات آلومینیوم به کشور است که سبب شده تولیدکنندگان نیاز خود را از داخل تامین کنند. افشین مقتدر، قائم مقام مدیر عامل شرکت آلومینیوم پارس عنوان کرد: این روزها با وجود شیوع ویروس کرونا وضعیت بازار محصولات آلومینیوم ما که فویل آلومینیومی است، به نسبت خوب است.

البته به غیر از محصولاتی که در ظروف یکبار مصرف کاربرد دارند که در چند ماه گذشته با رکود همراه بوده‌اند، سایر محصولات آلومینیومی با رشد تولید همراه بوده‌اند. البته بازار ظروف یکبار مصرف به یک سوم قبل از شیوع بیماری کرونا رسیده است.  مقتدر در ادامه با اشاره به دلایلی که سبب رونق محصولات پایین‌دستی آلومینیوم شده است، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل رونق پایین‌دست آلومینیوم منع واردات است که تا پیش از تحریم‌ها بازار واردات بسیار داغ بود. اما با سیاست‌هایی که دولت در زمینه منع واردات در پیش گرفت و استقبال تولیدکنندگان ازکالای داخلی سبب شده است که تولیدات ما رونق بگیرد. البته باید به این موضوع نیز توجه کرد که جلوی قاچاق نیز تا حدی گرفته شده و در نهایت با افزایش نرخ دلار تولید برای ما به صرفه شده است. وی با اشاره به این موضوع که به فکر جذب نیروی انسانی در مجموعه آلومینیوم پارس هستیم، عنوان کرد: تمام محصولات ما تا مرداد ماه پیش فروش شده است و هم‌اکنون نیز به دنبال طرح‌های توسعه‌ای، افزایش ظرفیت تولید و جذب نیرو هستیم.  قائم مقام مدیر عامل شرکت آلومینیوم پارس درخصوص واگذاری سهام آلومینیوم پارس عنوان کرد: در اردیبهشت ماه این اتفاق روی نداد اما قرار است که در خرداد این اتفاق بیفتد.  مقتدر در پایان تاکید کرد: امیدواریم که دولت با ثابت نگه داشتن منع واردات در سالی که به‌عنوان جهش تولید نام‌گذاری شده است، سبب رونق تولید داخلی شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل بیمه کوثر در دیدار با بیمه‌شدگان:

حمایت از مشتریان، وظیفه اصلی بیمه کوثر است

می متالز - یکی از استراتژی‌های محوری شرکت بیمه کوثر، پاسخگویی سریع و صریح به درخواست‌های مشتریان است چون اجرای صحیح اصل مشتری‌مداری، حمایت از ارزش‌های والای انسانی را به‌دنبال دارد.
 

تولید نفت آمریکا تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد

می متالز - اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می رود تولید نفت خام این کشور ۶۰۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۰ کاهش یابد و به ۱۱.۶۳ میلیون بشکه در روز برسد.
 

موج اخراج کارگران در شرکت های نفتی آمریکا

می متالز - گرچه روند از دست رفتن مشاغل در آمریکا در حال حاضر آهسته شده ولی تحلیل‌گران صنعتی همچنان نگران اخراج های بیشتر هستند چون آمار ابتلا به ویروس کرونا در بسیاری از ایالت‌های آمریکا بالا رفته و احتمالاً باعث کاهش تقاضا برای نفت خام می شود.
 

اجرای 51 طرح فرودگاهی در کشور/ افتتاح 28 پروژه در سال جاری

می متالز - مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه ها با بیان اینکه اکنون ۵۱ پروژه فرودگاهی در قالب ۴۶ قرارداد در حال اجراست از افتتاح 28 طرح تا پایان امسال خبر داد.
 

برنامه‌های جدید دولت برای تحقق شعار جهش تولید

می متالز - رییس‌جمهور با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از معادن در راستای جهش تولید گفت: باید بخش بزرگی از معادن کشور که منجمد است مولد شود و در این راستا اگر افرادی که معادن در اختیار آنهاست در فرصتی که موفق به بهره برداری نشوند باید این معادن آزاد شود.
 

بورس نقطه ثقل واگذاری‌های دولتی

می متالز - بازار سرمایه بازاری شفاف است و قیمت‌ها در محیطی تعیین می‌شود که همگان نسبت به آن آگاه هستند. در این محیط رقابت بدون حاشیه صورت می‌پذیرد و خیلی از آسیب‌هایی که در قبل اشاره کردم، بروز پیدا نمی‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما