خبر
انرژی   نفت  

پنجمین نفتکش ایرانی امروز به آب‌های ونزوئلا می‌رسد

می متالز - خبرگزاری رویترز بنابر اطلاعات شرکت «رفینیتیو ایکان» گزارش داد: پنجمین نفتکش ایرانی که عازم دریای کارائیب شده انتظار می‌رود امروز یکشنبه به وقت محلی به آب های ونزوئلا برسد.

به گزارش می متالز، در همین حال، چهار منبع آگاه اعلام کردند: سوخت نفتکش‌های ایرانی به ایستگاه‌های توزیع رسیده و شرکت نفتی PDVSA ونزوئلا عرضه سوختی را که توسط ایران تامین شده و پیش تر به این کشور رسیده بود، آغاز کرده است.

پنج کشتی نفتکش «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت ایران، راهی ونزوئلا شده‌اند. چهار کشتی اول به مقصد رسیده‌اند و کلاول آخرین نفتکشی است که قرار است به ونزوئلا برسد.

دولت ونزوئلا از اقدام ایران قدردانی کرده است. به دنبال پهلو گرفتن نخستین نفتکش ایران در پالایشگاه ال پالیتو، نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا ضمن تشکر از حمایت‌های ایران، تأکید کرد: کاراکاس و تهران هر دو خواهان صلح هستند. ما حق داریم آزادانه تجارت کنیم.

وی ایران و ونزوئلا را دارای «مردمانی انقلابی» نامید که هرگز در برابر آمریکا به زانو در نخواهند آمد.

حرکت موفقیت‌آمیز نفتکش‌ های حامل نفت ایران به سوی ونزوئلا در حالی است که تهدیدهای آمریکا علیه این اقدام بی‌اثر ماند.

آمریکا در تازه‌ترین اقدام خصمانه خود به کشورها، بنادر، شرکت‌های حمل و نقل و بیمه‌گذاران خارجی هشدار داد در صورت ارائه خدمات به نفتکش‌های ایرانی حامل مواد نفتی به ونزوئلا با تحریم‌ رو به‌رو خواهند شد.

الیوت آبرامز نماینده ویژه واشنگتن در امور ونزوئلا جمعه ‌شب به رویترز گفت: فشار علیه ایران و ونزوئلا اعمال خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که چنین مبادلات و کمک رسانی بسیار خطرناک خواهد بود.

کد خبر: 107656
تاریخ: 1399/03/11 - 11:22
منبع: ایران پترونت

سوخت نفتکش  ایران  مواد نفتی  ونزوئلا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مروری بر مهم ترین رویدادهای تالار نقره ای؛

یک هفته با بورس کالا

می متالز - در هفته گذشته رویدادها و اظهار نظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که برگزاری مجمع عادی سالانه و فوق العاده و تقیسم سود ،راه اندازی سامانه اطلاع رسانی سهامداران،نقش بانک‌ها در معاملات گواهی سپرده سکه طلا ، عرضه در بورس، راهکار خلاصی از هیجان بازار خودرو و تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد ریالی فولاد مبارکه از بورس کالا از مهم ترین آنها بود.
 

کج روی در مسیر صنعتی شدن/ حکمرانی بد و سیاستگذاری اقتضایی بر عملکرد صنایع چه اثری گذاشت؟

می متالز - بدون تردید دکتر ویلم فلور دانشمند هلندی یکی از دقیق‌ترین و مهم‌ترین کتاب‌ها درباره صنعتی شدن ایران را نوشته است.
 نرخ کاتد شرکت به مرز ۹۵۰ میلیون ریال رسید:

افزایش ۲ درصدی نرخ کاتد "فملی"

می متالز - با توجه به رقابت صورت گرفته، نرخ فروش هر تن از این محصول با افزایش بیش از ۲ درصدی نسبت به هفته قبل به حدود ۹۵۰ میلیون ریال رسید.
 با حضور مدیرعامل شرکت مس؛

جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک برگزار شد

می متالز - جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک با حضور دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس با هدف بررسی عملکرد تولیدی در سه‌ماهه نخست امسال برگزار شد.
 مشاور مدیرعامل شرکت مس و مدیر گروه روابط عمومی شرکت مس خبر داد:

افتتاح اولین نمایشگاه مدیریت بحران با حضور مدیرعامل شرکت مس

می متالز - حیدر ضیغمی از افتتاح اولین «نمایشگاه و نشست‌های تخصصی مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و امداد و نجات» با حضور دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و حمیدرضا رشیدی نژاد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان [...]
 

تلاش جدید آمریکا علیه تجارت نفتی ایران و ونزوئلا

می متالز - خبرگزاری رویترز پنجشنبه گزارش داد که دادستان‌های آمریکایی شکوائیه‌ای تنظیم کرده‌اند تا چهار فروند نفتکش حامل سوخت که از ایران عازم ونزوئلاست را توقیف کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما