خبر
مواد معدنی   سرمایه گذاری  

یک‌هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال در معادن استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال در سال گذشته در معادن نقاط مختلف این استان سرمایه‌گذاری شدکه نقش موثری در رونق تولید در این بخش به همراه داشت.

به گزارش می متالز، «سعید جعفری‌کرهرودی» افزود: سرمایه‌گذاری در معادن استان مرکزی ۴۷۵ فرصت شغلی جدید ایجاد کرد که نسبت به یک سال قبل، رشد قابل توجهی داشته است.

وی ادامه داد: همچنین ۴۳ پروانه اکتشاف، ۲۶ گواهی کشف و ۴۷ پروانه بهره‌برداری معادن در استان مرکزی صادر شد که با بهره‌برداری از این پروانه‌ها فرصت‌های شغلی قابل توجهی در این استان ایجاد می‌شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: ظرفیت استخراج معادن این استان به ۲ میلیون و ۵۸ هزار تن و ذخیره قطعی آن‌هانیز به ۲۴ میلیون  و ۳۲۱ هزار تن رسیده است.

جعفری کرهرودی معادن سنگ تراورتن شهرستان محلات را از مهمترین کانی‌های استان مرکزی عنوان کرد و گفت: ۱۳۵ معدن دارای پروانه بهره‌برداری از جمله ۸۵ معدن سنگ ساختمانی تراورتن و مرمریت در شهرستان محلات فعالیت دارند که بیش از ۶۰ درصد سنگ تراورتن کشور را تامین می‌کنند.

استان مرکزی با حدود ۵۵۰ معدن رتبه هفتم کشور در این زمینه را به‌خود اختصاص داده و تاکنون از ۵۷ نوع ماده معدنی موجود در کشور ۴۲ نوع آن در استان مرکزی شناسایی شده است که  ۳۵ ماده معدنی در این خطه بهره‌برداری می‌شود.

بیش از چهار هزار نیروی کار در معادن استان مرکزی فعالیت دارند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۳۰۰ سهم، تعداد نهایی تخصیصی در عرضه اولیه "سیتا"

می متالز - در جریان عرضه اولیه شرکت "سرمایه گذاری سیمان تامین" با نماد سیتا، به هر کد معاملاتی۳۰۰ سهم اختصاص یافت.
 سرمایه‌گذاری صنعتی در گیلان به رشد ۲۰۰ درصدی رسید؛

دسترسی به بازار ۴۰۰ میلیون نفری حاشیه خزر

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از رشد ۲۰۰ درصدی سرمایه‌گذاری صنعتی استان خبر داد و گفت: امنیت در بخش تولید استان تقویت شده است.
 

عربستان توسعه میدان‌های گازی عراق را به دست می‌گیرد

می متالز - عراق به دنبال جذب سرمایه‌گذاری عربستان سعودی در یکی از میادین گاز طبیعی این کشور است.
 

فعالیت ۱۰۲ معدن در قم/ حرکت بر ریل «جهش تولید»

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در استان قم ۱۰۲ معدن با استخراج ۱۵۸ هزار تن و با ظرفیت اشتغال یک هزار و ۲۹۶ نفر فعالیت دارد.
 استاندار کرمان:

سرمایه‌گذاری مشترک با چین احیا می‌شود

می متالز - استاندار کرمان با اشاره به بررسی طرح‌های اقتصادی استان طی نشست های اخیر در تهران گفت: کارگروهی برای احیای راه ابریشم (سرمایه‌گذاری مشترک با کشور چین) با مسئولیت استانداری کرمان و عضویت وزرای مربوطه، نمایندگان شرکت های بزرگ و سفرای ایران و چین تشکیل شده که اهداف کارگروه را پیگیری می‌کنند.
 مدیرعامل سرمایه گذاری سیمان تامین اعلام کرد:

مهمترین سیاست "سیتا" و برنامه عرضه اولیه یک شرکت سیمانی در بورس

می متالز - مدیرعامل سرمایه گذاری سیمان تامین با اعلام اینکه حفظ منافع ۴.۵ میلیون سهامدار، مهمترین سیاست هلدینگ است گفت: سهام سیمان آبیک بعد از پذیرش در بورس بزودی عرضه اولیه خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما