خبر
مس   صنعت  
مدیرعامل شرکت کانی مس عنوان کرد:

از گسترش بومی سازی تا حضور موفق در طرح‌های توسعه‌ای صنعت مس

می متالز - مهندس شهرام سعید گفت: در سال 1398 با حمایت و همراهی دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و با اتکا به تجربه‌های اندوخته شده در شرکت کانی مس به عنوان یک شرکت توانمند در حوزه خدمات مهندسی موفق شدیم طرح توسعه ذوب خاتون آباد را در مدت کوتاهی به سرانجام [...]

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، مهندس شهرام سعید گفت: در سال 1398 با حمایت و همراهی دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و با اتکا به تجربه‌های اندوخته شده در شرکت کانی مس به‌ عنوان یک شرکت توانمند در حوزه خدمات مهندسی موفق شدیم طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد را در مدت کوتاهی به سرانجام برسانیم و پیشرفت‌های خوبی در طرح توسعه‌ای کارخانه آهک آهر که در سال جاری افتتاح خواهد شد به دست آوریم.

مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی صنایع و معادن کانی مس با بیان این‌که این شرکت با هدف ساخت و نظارت بر تأمین قطعات موردنیاز مجتمع مس سرچشمه تأسیس شد گفت:  کیفیت تولید قطعات ایجادشده و رضایت‌مندی نسبی مجتمع مس سرچشمه باعث شد تا کانی مس حوزه خدمات خود را به سایر حوزه‌های شرکت مس نیز گسترش دهد و درمجموع در دوران کارکرد خود بیش از پانزده هزار قطعه و چندین محصول تولیدی را مورد نظارت و بازرسی قرار داده و اثرات مثبتی را در این زمینه به‌جای گذاشته است.

سعید اظهار داشت: درمجموع در حوزه ساخت قطعات و نظارت بر آنها، حضور شرکت کانی مس علاوه بر نظارت کیفی و بهبود مستمر آن، منجر به کاهش زمان توقف تولید، ایجاد دانش فنی و متمرکز کردن ساخت و تأمین قطعات برای کل مجموعه شرکت مس در یک حوزه و درنهایت کنترل  بهتر و دقیق در امور مالی و بازرگانی این قطعات شد.

کانی مس صاحب ‌تجربه موفق در طراحی تغلیظ

سعید در ادامه به مهم‌ترین اقدامات شرکت کانی مس در سال گذشته به شروع فرآیند نصب و راه‌اندازی پروژه بزرگ ذوب مس خاتون‌آباد اشاره کرد و گفت: در حقیقت این فرآیند به‌گونه‌ای بوده که شرکت کانی مس از تمامی امکانات، ابزارآلات، دانش فنی و مهندسی، نیروهای موردنیاز خود و ساختارهای برنامه‌ریزی استفاده کرده که بتواند این پروژه را در کمترین زمان ممکن، راه‌اندازی کند.

وی با بیان اینکه بر این اساس تمرکز شرکت کانی مس در نیمه اول سال 98 بر شروع اجرای این پروژه، تنظیم گروه‌های کاری، انعقاد قراردادهای پیمانکاران پایین‌دست و توسعه جبهه‌های کاری بود اظهار داشت: در نیم سال دوم ادامه عملیات اجرایی و تسریع در آن به ‌منظور تحقق زمان راه‌اندازی، انجام کارهای اضافه مربوط به قرارداد، انعقاد قراردادهای پیمانکاری در بخش‌های جدید، بررسی صورت وضعیتهای کاری پیمانکاران، بررسی الحاقیه های پیمانکاران و بررسی شرایط کار آنها از جمله مهمترین اقدامات شرکت کانی مس در راستای راه‌اندازی طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد بود.

مدیرعامل شرکت کانی مس اضافه کرد: این پروژه به‌عنوان مهمترین طرح در دست اجرای شرکت کانی مس در استان کرمان سرانجام در زمستان 1398 راه‌اندازی و در اردیبهشت 1399 به فرمان رئیس‌جمهور محترم افتتاح شد و هم‌اکنون در حال انجام تحویل موقت نواحی مختلف، رفع پانچ‌ها و نواقص مشخص‌شده در فرآیند راه‌اندازی در بعضی از بخش‌ها است.

وی افزود: در سال گذشته هم ‌زمان با اجرای پروژه ذوب خاتون‌آباد، دو پروژه مهم آهک اهر و لیچینگ سونگون که هر دو EPC می‌باشند نیز در دست انجام بود که خوشبختانه بیش از 40 درصد پیشرفت در پروژه آهک اهر و حدود 15 درصد پیشرفت در پروژه لیچینگ سونگون، به دست آمد.

سعید تصریح کرد: پروژه آهک اهر تا اواخر سال گذشته بیش از 80 درصد پیشرفت داشت و این  پروژه که تمامی امور آن به‌صورت EPC در شرکت کانی مس، در حال انجام است به لطف خداوند در سال جاری به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته سعید شرکت کانی مس هم ‌اکنون خود را به‌ عنوان یکی از صاحبان تجربه طراحی تغلیظ می‌شناسد و تجربه نسبتاً موفقی در انجام مهندسی پایه و تفصیلی پروژه تغلیظ درآلو با پیشرفت قریب به 70 درصد داشته است.

مدیرعامل شرکت کانی مس در پایان گفت: همچنین در سال 1398 پروژه نوسازی پست‌های برق معدن و سوئیچگیرهای ناحیه آب برگشتی سرچشمه که به پیمانکاری کانی مس در قالب مشارکت در دست انجام بود در اواخر سال کلیه فعالیت‌های اجرایی به اتمام رسیده و تحویل کارفرما شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 صنعت مس؛

صنعتی بی‌بدیل و بی‌رقیب در اقتصاد ایران

می متالز - بر پایه نظرات و پیش‌بینی‌های کارشناسان حوزه اقتصادی و تحلیلگران بین‌المللی، آینده صنعت مس به دلیل نقش استراتژیکی که در حوزه توسعه و پی‌ریزی اقتصاد سبز دارد درخشان است.
 مدیرعامل شرکت حکیم مس خبر داد:

ساخت کلینیک دندانپزشکی در شهربابک و کرمان در سال جاری

می متالز - دکتر سید جواد مرتضوی گفت: راه‌اندازی کلینیک دندانپزشکی شهربابک و راه‌اندازی کلینیک دندانپزشکی کرمان جهت رفاه حال عموم مردم و مخصوصاً پرسنل شرکت مس از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت حکیم مس در سال جاری است که با سرعت زیادی در حال پیگیری و اجراست.
 

توضیح "فملی" درباره نرخ فروش کاتد، برنامه صادرات، امکان تجدید ارزیابی و ...

می متالز - ملی مس درباره میانگین نرخ فروش کاتد، برنامه صادرات کاتد و عیار کنسانتره مس تولیدی در سال جاری، امکان تجدید ارزیابی برای شرکت تا ۵ سال آینده و ... توضیح داد و آماده بازگشت به تابلو شد.
 مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان عنوان کرد:

نگاه مثبت مدیرعامل شرکت مس به توسعه ورزش در استان کرمان/تعامل خوب شرکت مس با اداره ورزش و جوانان

می متالز - مدیرکل ورزش استان کرمان با قدردانی از نگاه مثبت و اقدامات تأثیرگذار دکتر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس و مهندس ضیغمی مشاور ایشان در حوزه مسوولیت اجتماعی [...]
 یادداشتی از «حیدر ضیغمی»، مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران

روابط عمومی؛ تعهد مسوولانه

می متالز - در سال 1398 روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران به اذعان فعالان حوزه رسانه و روابط عمومی در حوزه اطلاع‌رسانی، تبلیغات و مسوولیت‌های اجتماعی حرکت‌های درخشان و روبه جلویی را تحت راهنمایی‌ها و برنامه‌ریزی‌های دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس آغاز کرد.
 مدیرعامل شرکت مس در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه مدیریت بحران:

شرکت مس در کنار مردم است/ساخت بیمارستان 50 تختخوابی با تمام امکانات پزشکی در رفسنجان

می متالز - دکتر اردشیر سعدمحمدی در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه تخصصی مدیریت بحران اظهار کرد: مس به‌عنوان مجموعه‌ای همدل و یکسو در نمایشگاه مدیریت بحران شرکت کرد تا اعلام کند شرکت مس در کنار مردم است و در شرایط سخت قطعاً مردم را تنها نخواهد گذاشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما