خبر
بانک ها   سرمایه گذاری  
توسط بانک مرکزی:

مجوز قرارداد ارزی سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی ابلاغ شد

بانک مرکزی شیوه نامه صدور مجوز اقامت پنج ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی را با هدف قرارداد سپرده گذاری ارزی به بانک ملی ایران ابلاغ کرد.

به گزارش می متالز، بانک مرکزی با ابلاغ شیوه‌نامه اعطای مجوز اقامت پنج ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی به بانک ملی ایران تاکید کرد: بر اساس مفاد پیوست شماره یک شیوه نامه ، بانک ملی مجاز است به نیابت از بانک مرکزی نسبت به انعقاد قرارداد سپرده گذاری ارزی ویژه در قالب افتتاح حساب ارزی به صورت حواله و اسکناس اقدام کند و با انجام هماهنگی لازم با اداره بین‌الملل این بانک، حواله وارده را در حساب‌های موردنظر اداره مذکور کارسازی و یا اسکناس مأخوذه را به بانک مرکزی تحویل دهد.

در چارچوب شیوه نامه و فرم درخواست با هماهنگی اداره بین‌الملل بانک مرکزی و وزارت کشور اقدام لازم را به عمل آورند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 برنامه ای برای حفظ ارزش پول ملی؛

افزایش نرخ سود سپرده‌گذاری نزد بانک مرکزی به ۱۳ درصد

می متالز - هیات عامل بانک مرکزی در جلسه روز پنجشنبه خود، نرخ سود سپرده‌گذاری بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی را با یک واحد درصد افزایش، ۱۳ درصد تعیین کرد که این تصمیم از روز شنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۹ اجرا می‌شود.
 عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه پیشنهاد داد:

بانک مرکزی برای تامین مالی دولت، اوراق بدهی بلندمدت منتشر کند

می متالز - عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه می‌گوید: بانک مرکزی به منظور تامین مالی دولت اوراق قرضه بلندمدت و با نرخ سود جذاب را با امکان خرید توسط بخش‌های غیر بانکی فراهم کند.
 

حمایت از نفت شیل به قیمت پرداخت میلیاردها دلار مالیات‌

می متالز - دولت ترامپ در دوران شیوع بیماری کووید ۱۹ برای نجات صنعت نفت ورشکسته این کشور ده‌ها اقدام مانند گشایش زمینه‌ای جدید برای لیزینگ، تسهیل حمایت‌های محیط زیستی، کاهش نرخ حق امتیاز زمینه‌ای فدرال برای حمایت از صنعت نفت و گاز انجام داد که میلیاردها دلار هزینه بر دوش مالیات‌دهندگان آمریکایی قرار داد.
 

تغییرات قیمت رسمی ۴۷ ارز

می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۵ ارز مانند یورو و پوند افزایش و ۹ ارز دیگر کاهش و نرخ دلار و ۱۲ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
 

استقلال عمل بانک مرکزی؛ کلید موفقیت هدف‌گذاری تورم

می متالز - عضو هیات مدیره بانک سامان تاکید کرد که نکته بسیار مهم و کلیدی در موفقیت سیاست جدید بانک مرکزی در هدف‌گذاری تورم، استقلال عمل و داشتن اختیارات کافی از سوی دولت است.
 بانک مرکزی:

بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتری ممنوع است

می متالز - بانک مرکزی بر ممنوعیت بلوکه کردن بخشی از تسهیلات بانکی تاکید و دستورالعمل نحوه اخذ وجه نقد به عنوان وثیقه تسهیلات را ابلاغ کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما