خبر
مواد معدنی   بورس و سهام   سرمایه گذاری  
معاونت مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات تاکید کرد:

"ومعادن" در تدارک عرضه‌اولیه زیرمجموعه‌ها

می متالز - اقداماتی در راستای سرمایه گذاری در معادن زغال سنگ صورت گرفته و به شدت پیگیر هستیم معادن زغال سنگی که اخیرا روی آنها سرمایه گذاری شده، به به شرکت کک طبس متصل شود تا مجموعه کک طبس با استفاده از تمام ظرفیت خود، تولید داشته باشد.

به گزارش می متالز، یکی از بزرگان بازار سرمایه "ومعادن" است. سهم شرکت توسعه معادن و فلزات از ابتدای امسال بازدهی ۹۵ درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده و امروز هم مثبت معامله می شود.

"ومعادن" سهامدار درصدی چند شرکت بورسی نیز هست.

این شرکت که اخیرا یک افزایش سرمایه ۳۶ درصدی هم داشته، از برنامه خرید یک شرکت سهامی عام و برنده شدن در مزایده خرید سهام شرکت های گروه راهبران اقتصادی آرمان و تامین سرمایه تمدن هم خبر داده است.

مرتضی علی اکبری معاونت مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات در خصوص پیش بینی سودآوری زیرمجموعه ها بیان کرد: سود شرکت های زیرمجموعه "ومعادن" در سال ۹۹، بیش از سال ۹۸ خواهد بود و مشکلی بابت کاهش سود، نداریم.

وی در رابطه با سایر برنامه های این شرکت اظهار کرد: اقداماتی در راستای سرمایه گذاری در معادن زغال سنگ صورت گرفته و به شدت پیگیر هستیم معادن زغال سنگی که اخیرا روی آنها سرمایه گذاری شده، به به شرکت کک طبس متصل شود تا مجموعه کک طبس با استفاده از تمام ظرفیت خود، تولید داشته باشد.

وی افزود: همچنین درصدد عرضه اولیه چند شرکت زیرمجموعه در بازار سرمایه هستیم که این موضوع فعلا در مراحل مقدماتی بوده و زمان بر است. ولی امیدواریم شرکت فولاد ابرکوه و یکی از شرکت های نیروگاهی، امسال وارد بازار سرمایه شوند و احتمالا عرضه سایر زیرمجموعه ها در سال آینده انجام خواهد شد. با در نظر گرفتن بزرگی مجموعه "ومعادن" عرضه اولیه ۲ شرکت در بازار سرمایه و واگذاری چند درصد از سهام این شرکت ها، شاید اثر بااهمیتی بر سودآوری "ومعادن" نداشته باشد؛ ولی با این عرضه ها، ارزش NAV "ومعادن" تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و این موضوع، اتفاق مثبتی خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 از روز دوشنبه ۱۶ تیرماه اجرایی می شود:

تغییر دامنه نوسان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس اوراق بهادار تهران

می متالز - دامنه نوسان روزانه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس اوراق بهادار تهران از روز دوشنبه مورخ ۱۶ تیرماه ۹۹ به ۱۰ (ده) درصد کاهش می یابد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

ایجاد انگیزه خرید برای سهامداران

می متالز - بازار خرید سهام در اصلاح به سر می‌برد و با توجه به اینکه طی سه روز اخیر قیمت‌ها منفی شد، امروز انگیزه خرید ایجاد شد.
 گزارش از برگزاری مجمع پتروشیمی آریاساسول؛

تقسیم سود ۸.۷۴۰ ریالی "آریا"

می متالز - مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پلیمر آریاساسول تقسیم ۸.۷۴۰ ریال سود برای هر سهم را تصویب کرد. درآمد عملیاتی شرکت در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۸۹.۵۹۴ میلیارد ریال و سود خالص آن معادل ۴۲.۱۸۹ میلیارد ریال بود.
 نرخ‌هایی به کام سهامداران:

قیمت سیمان تیپ ۲ "سباقر" بالا رفت

می متالز - شرکت سیمان باقران مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات را دریافت کرد.
 نوآک:

سرمایه‌گذاری نفتی در جهان ۳۳ درصد افت کرد

می متالز - وزیر انرژی روسیه گفت سرمایه گذاری جهانی در بخش نفت در سال جاری میلادی یک سوم کم می شود که نتیجه تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصادهای جهان و تقاضای نفت است.
 

به سهامداران "خعمرا" صفر ریال سود رسید

می متالز - شرکت توسعه و عمران شهرستان نائین مجمع عمومی را در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ برگزار کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما