خبر
آب  

رکورد ۵۰ ساله مصرف آب تهران شکست

می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از افزایش ۲۰ درصدی مصرف آب تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: براین اساس رکورد مصرف آب تهران در طی ۵۰ سال اخیر شکسته شد.

به گزارش می متالز، تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می‌دهد: تعداد سدهایی که در سال آبی جاری و تا دومین هفته خردادماه بین چهل تا پنجاه درصد پرشدگی دارند ۱۳ سد شده است.

براین اساس تعداد سدهایی که بین پنجاه تا هفتاد درصد پرشدگی دارند ۲۵ سد است که زاینده رود، سهند و سیمره از جمله این سدها به شمار می‌روند.

تعداد سدهایی که بین هفتاد تا ۹۰درصد پرشدگی دارند نیز ۴۵ سد است که مهمترین آنها گتوندعلیا و لتیان است.

تعداد سدهایی هم که بیش از ۹۰درصد پرشدگی دارند ۸۹ سد است که ازجمله مهمترین آنها می‌توان به سد کارون چهار، کرخه، شهید عباسپور و سفیدرود اشاره کرد.

گزارش تازه شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان بیانگر آن است که وضعیت پرشدگی سدهای مهم کشور درحالی است‌که میزان بارش‌ها نیز در سال آبی جاری(مهرماه ۹۸) وتا یازدهم خردادماه با آنکه ۳۰۵.۳ میلیمتر بارندگی ثبت شده اما نسبت به دوره مشابه پارسال با کاهش مواجه شده است.

کاهش بارش‌ها نیز درحالی است که به دلیل افزایش دمای هوا میزان مصرف آب به شدت افزایش یافته‌است به گونه‌ای که مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: روز گذشته (یازدهم خرداد) میزان مصرف آب تهران با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به سه میلیون و ۶۸۰ هزار مترمکعب رسیده است که براین اساس رکورد مصرف آب تهران در طی ۵۰ سال اخیر شکسته شد.

محمدرضا بختیاری  با تاکید بر اینکه میزان مصرف آب تهران حدود ۶۸۰ هزار مترمکعب نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده است، افزود:  روز شنبه پیک لحظه‌ای مصرف آب به ۵۱ مترمکعب در ثانیه رسیده بود که چنین مصرفی در این بازه زمانی از سال بی‌سابقه بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شراکت مجدد مرسدس بنز برای توسعه خودران‌ها

می متالز - مرسدس‌بنز پس از گذشت یک هفته از قطع همکاری خود با بی‌ام‌و در زمینه تولید خودروهای خودران، به سراغ «انویدیا» رفت تا با همکاری این شرکت بزرگ خط تولید خودروهای مرسدس‌بنز خودران را راه‌اندازی کند.
 طی خرداد ماه؛

"سدبیر" خریدار و فروشنده بود

می متالز - شرکت سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، فروشنده و خریدار سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۲۲ میلیارد و ۷۸۱ میلیون ریال سود کسب کرد.
 افزایش ۱۰ درصدی نرخ فروش این شرکت:

نرخ سولفات سدیم "شاملا" گران شد

می متالز - شرکت معدنی املاح ایران مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصد نرخ فروش محصولات را دریافت کرد.
 

"وسدید" تجدیدی شد

می متالز - گروه صنعتی سدید افزایش سرمایه خواهد داد.
 

“سدور” رشد ۸۰ درصدی درآمد نسبت به بهار ۹۸ را ثبت کرد

می متالز - سیمان دورود در فصل بهار توانسته با ثبت درآمد ۴۸٫۲ میلیارد تومان حدود ۸۰ درصد بیشتر از بهار ۹۸ درآمد داشته باشد.
 نتایج جلسات تولیدکنندگان آهن اسفنجی و واحدهای ذوب القایی

موافقت شرکت‌های تولیدکننده آهن اسفنجی با تخصیص سهمیه به واحدهای ذوب فولاد/ شرکت‌های ذوب القایی باید معادل ۴۰ درصد آهن اسفنجی دریافتی، شمش فولادی در بورس کالا عرضه کنند

می متالز - اسدالله فرشاد، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در خصوص نتایج دو نشست هم اندیشی شرکت‌های تولیدکننده آهن اسفنجی و شرکت‌های ذوب القایی، اظهار داشت: شرکت‌های تولیدکننده آهن اسفنجی متفقاً پذیرفتند که طبق سهمیه‌های تعیین‌شده توسط معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، به شرکت‌های ذوب القایی، آهن اسفنجی تخصیص دهند و متقابلاً مقرر شد که شرکت‌های ذوب القایی، معادل 40 درصد سهمیه آهن اسفنجی که دریافت می‌کنند، شمش فولادی در بورس کالا عرضه کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما