خبر
بورس و سهام   پالایشگاه  
کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

فرمان بورس در دست پالایشی ها و دارویی ها

می متالز - صنعت پالایشی، صنعت سودآوری است و ارزش جایگزینی پالایشگاه های کشور هم بالا است‌. از این رو به نظر می رسد هر خبر مثبتی مربوط به این صنعت، اثر مثبتی هم بر روند کلی بازار سرمایه خواهد داشت.

به گزارش می متالز، بازار امروز شروع بدی نداشت ولی در نهایت با افت بیش از ۳ هزار واحدی شاخص کل به کار خود پایان داد. این در حالی بود که خبرهای خوب از سمت پالایشگاه ها، "پارسان" و "تاپیکو" را برای فعالان این بازار جذاب کرده بود.

مسیح زرگر خرازی در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: روند بازار سرمایه چندان بر مبنای تحلیل بنیادی بازار نیست؛ ولی دو فاکتور را در حرکت بازار سرمایه در ماه های آینده اثرگذار ارزیابی میکنم. نرخ استقراض و نرخ ارز. در حال حاضر اکثر کالاهایی که در فضای اقتصادی کشور معامله می شوند و همچنین اکثر سهم ها، با دلار تقریبا ۲۴ هزار تومانی قیمت گذاری شده اند و به نوعی، افزایش نرخ ارز در بازارهای مختلف پیشخور شده است.

وی افزود: اما روند کلی بازار سرمایه را صعودی پیش بینی می کنم و معتقدم بازار سرمایه تا پایان سال جاری پتانسیل رشد ۵۰ درصدی را دارد. ضریب نفوذ بازار سرمایه در کشور ما رشد زیادی داشته و این افزایش ضریب نفوذ و حضور سرمایه گذاران جدید در این بازار در کنار پیش بینی افزایش نرخ ارز و شکست مقاومت ۱۸ هزار تومانی، چشم انداز مثبتی برای بازار سرمایه ترسیم می کند.

این فعال بازار سرمایه در رابطه با تاثیر اتفاقات مثبت صنعت پالایشی بر روند بازار سرمایه اظهار کرد: به هر حال افزایش سرمایه پالایشگاه ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، برای بازار سرمایه جذاب خواهد بود؛ ولی باید دید ارزش زمین و ساختمان در هر پالایشگاه چقدر با ارزش دفتری متفاوت است. صنعت پالایشی، صنعت سودآوری است و ارزش جایگزینی پالایشگاه های کشور هم بالا است‌. از این رو به نظر می رسد هر خبر مثبتی مربوط به این صنعت، اثر مثبتی هم بر روند کلی بازار سرمایه خواهد داشت.

زرگر در معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری گفت: در شرایط فعلی به نظر می رسد صنعت دارو، گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری خواهد بود.

کد خبر: 107934
تاریخ: 1399/03/11 - 15:44
منبع: بورس نیوز

بازار سرمایه  بورس  مسیح زرگر خرازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 چرا بازار داخلی از حالت ثبات خارج شد

یک پیش بینی از قیمت میلگرد تا پایان تابستان + نمودار/اتفاق مهم در معاملات این هفته بورس کالا چه بود

می متالز - دلایل تغییرات قیمت در بازار میلگرد در بازارهای جهانی چیست. چرا بازار داخل میلگرد از حالت ثبات خارج شده، دلایل تداوم التهاب و رورد قیمت ها در بازار محصولات فولادی چیست.
 ساعت پنج و نیم عصر:

جولان نورچشمی‌ها بر فرش قرمز بورس

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به جولان نورچشمی ها بر فرش قرمز بورس و جلب مشتری در شرکت بیمه با امریه و...
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

تلفیق اصلاح بازار و خرابی سیستم

می متالز - اخباری از جایگزینی یک سیستم معاملات بومی به گوش می‌رسد و اقدامات اخیر به عنوان مسکن‌های کوتاه مدت بوده اما؛ در حقیقت هسته معاملاتی نیاز به اصلاح داشته و ادامه مسیر با این ابزار امکان پذیر نیست.
 شرایط بی ریخت "خریخت" در سال ۱۳۹۸:

حباب قیمت سهام بورس کالا به داد خریخت رسید

می متالز - از جمله نکات قابل توجه این گزارش می‌توان به افت ادامه دار حاشیه سود ناخالص فروش قطعات اصلی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ اشاره داشت.
 

بسته شدن نماد شستا به خاطر بحث‌های نظارتی بود

می متالز - معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت:‌ بسته شدن نماد معاملاتی شستا در بورس به خاطر بحث‌های نظارتی بود.
 پیش گشایش:

قیمت ارز اصلی‌ترین ملاک رشد بازار

می متالز - برای بازار امروز با توجه به رشد قیمت دلار و در کنار آن آزاد شدن تدریجی سهام عدالت، انتظار روند متعادل و پر نوسان و رو به بالایی را داریم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما