خبر
آهن و فولاد   کاشی و سرامیک   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

بیش از ۴۳ هزار تن سرامیک و آهن از بندرخرمشهر صادر شد

می متالز - مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر به افزایش جذب کالاهای صادراتی سرامیک و آهن از مسیر دریایی بندر خرمشهر به عراق در۲ ماهه سالجاری اشاره کرد و گفت: ۴۳ هزار و ۶۵۷تن سرامیک و آهن از بندر خرمشهر به عراق صادر شد.

به گزارش می متالز، نورالله اسعدی چهارشنبه اظهار داشت: سرامیک و آهن آلات مذکور به وسیله ۲ هزار و ۳۶۹ دستگاه کامیون به بندر خرمشهر بارگیری شد.

وی افزود:در راستای افزایش جذب کالاهای صادراتی از مسیر دریایی بندرخرمشهر از جمله سرامیک و انواع آهن آلات  اقدامات و هماهنگی‌ لازم با تجار، صاحبان کالا و شرکت های کشتیرانی برای صادرات کالا به کشور عراق که پیش از این از مرز زمینی چذابه صورت می‌گرفت انجام شده است.

اسعدی به افزایش روند افزایش  صادرات کالاهای عمومی از بندر خرمشهر اشاره کرد و گفت:  شاهد جهش بسیار خوبی در زمینه صادرات کالای غیر نفتی هستیم و امیدواریم صادرات از مسیر دریایی بندر خرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس ادامه داشته باشد تاباعث توسعه و رونق روز افزون فعالیت بندر خرمشهر شود.

 بندر خرمشـهر با ۲۳۰ هکتار وسـعت به عـنوان سـومین بندر آزاد کشـور در خلیج فارس به شــمار می رود، که به دلیل همــجواری با کشـــور عـراق عـلاوه بر اهـمیت ســیاسـی آن، یک منــطــقه اسـتراتژیک از نظر تجـاری و اقتصادی محسوب می شود. قرار گرفتن این بندر در محدوده مـنطـقه آزاد تجـاری ارونــد و نــزدیـکی به پالایشگاه آبادان، صنایع فـولاد خـوزستان و برخورداری از خطـوط ریلی داخلی و اتـصال به شـبکه راه آهن سـراسری کشـور بر اهمیت آن افزوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در دیدار سرکنسول ایران در آستراخان با رئیس اتاق ایران مطرح شد:

از ظرفیت دریای خزر برای تجارت منطقه‌ای استفاده شود

می متالز - تقویت روابط دوجانبه ایران و روسیه محور دیدار سرکنسول ایران در آستاراخان با رئیس اتاق ایران بود و در عین حال درباره برخی از مهم‌ترین موانع صادرات کالاهای ایرانی به روسیه بحث و تبادل نظر شد.
 

رشد ۶۷ درصدی صادرات کالا از گمرکات کردستان

می متالز - مدیرکل گمرکات استان کردستان گفت: ۹۱۶ هزار و ۳۲۷ تن کالا در سه ماه اول امسال از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان به خارج از کشور صادر شد.
 مدیرکل گمرکات استان اصفهان

افزایش تعداد انبارهای گمرک

می متالز - با هدف تسهیل گری فاصله انبار اختصاصی واحد‌های تولیدی و صنعتی استان اصفهان تا گمرک به بیش از ۲۰۰ کیلومتر هم رسیده است.
 

صادرات ۴۴ میلیون دلاری از فارس

می متالز - مدیر کل گمرک استان فارس گفت: ۴۴ میلیون و ۴۲ و هزار و ۴۶۰ دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است.
 

۲۰ میلیون دلار کالا از چهارمحال و بختیاری صادر شد

می متالز - رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۰ میلیون دلار از این استان به خارج از کشور صادر شده است.
 

صادرات حدود ۱۰.۹ میلیارد دلار کالای بدون نفت خام در ۵ماهه اول سال

می متالز - حدود ۱۰.۹ میلیارد دلار کالای بدون نفت خام در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ از ایران به سایر کشورها صادر شده و در مقابل حدود ۱۳.۷ میلیارد دلار کالا به کشور وارد شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما