خبر
گاز   ماشین آلات و تجهیزات انرژی   خودرو  

ساخت نازل‌ پمپ‌های گاز ایرانی در فاز تولید تجاری

می متالز - با توجه به وارداتی بودن دستگاه نازل CNG در پمپ‌های گاز محققان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس با کسب دانش فنی آن، این محصول را به فاز تولید تجاری رسانده است.

به گزارش می متالز، محمدرضا خیرابی شبستری، رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش‌بنیان گفت: در جایگاه‌های سوخت CNG روی سکوی سوخت‌گیری یک دستگاه دیسپنسر وجود دارد و مجموعه نازل سی‌ان‌جی، کار انتقال سوخت از این دستگاه به خودرو را بر عهده دارد. این دستگاه توسط چند شرکت محدود آمریکایی و اروپایی تولید می‌شود و آنها از فروش دستگاه و فروش قطعات و خدمات پس از فروش به ما خودداری می‌کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس، کار نمونه‌سازی را در یکی از کشورهای اروپایی به اتمام رساندیم و تولید دستگاه نازل CNG را در مجموعه پارک فناوری پردیس آغاز کردیم و در حال حاضر این محصول به مرحله تولید تجاری رسیده و با ظرفیت‌های ایجادشده توانایی تامین نیاز داخل را در این حوزه داریم.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبستری با بیان اینکه با این اقدام تمام قطعات و خدمات پس از فروش توسط این شرکت در داخل عرضه می‌شود، خاطر نشان کرد: این مجموعه دانش‌بنیان مشغول کار روی نمونه‌هایی برای تولید در آینده است و اقدامات قابل توجهی در حوزه CNG و کنترل‌های اولتراسونیک انجام داده است که پس از پایان مراحل آزمایشگاهی به تولید انبوه خواهد رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سرپرست وزارت مخابرات، تکنولوژی و معلومات افغانستان:

تامین نیازهای فناوری افغانستان با تولیدات ایران

می متالز - سرپرست وزارت مخابرات، تکنولوژی و معلومات افغانستان از تامین همه نیازهای بخش فناوری این کشور توسط تولیدات شرکت‌های مخابراتی و دانش‌بنیان ایران خبر داد.
 

معرفی نیازهای فناورانه حوزه معدن با حضور دانش‌بنیان‌ها

می متالز - رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع معدنی با هدف بازاریابی برای شرکت‌های دانش بنیان و فناور در این بخش به صورت برخط (آنلاین) از امروز - یکشنبه - به مدت سه روز آغاز شد.
 نائب رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس مطرح کرد

تلاش مجلس یازدهم برای رفع موانع اقتصاد دیجیتال

می متالز - نائب رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان می‌گوید از آنجایی که مجلس یازدهم نگاه ویژه‌ای به اقتصاد دیجیتال دارد، طرحی با موضوع مدیریت فضای مجازی تدوین و به امضای ۷۰ نفر از نمایندگان رسید.
 دهنوی در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس مطرح کرد:

آمادگی مجلس برای رفع موانع قانونی پیش‌روی شرکت‌های دانش‌بنیان

می متالز - رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان با اشاره به آمادگی مجلس برای بسترسازی قانونی جهت رفع مشکلات پیش‌روی شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: به منظور تحقق این مهم طرح "جهش تولید دانش‌بنیان" در مجلس تدوین و کلیات آن در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شد.
 [ویدئو]

بومی‌سازی دستگاه گیربکس

می متالز - متخصصان شرکتی دانش‌بنیان، دستگاه گیربکس ۷۱۰ کیلووات نوار نقاله ناحیه آهن‌سازی فولاد مبارکه را بومی‌سازی کردند.
 

بهره برداری از ۲ طرح دانش بنیان تا پایان سال

می متالز - مدیرعامل تاصیکو گفت: تا پایان سال ۱۳۹۹، ۲ طرح دانش بنیان شرکت شتاب دهنده صدر فردا به بهره برداری می رسند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما