خبر
گاز   ماشین آلات و تجهیزات انرژی   خودرو  

ساخت نازل‌ پمپ‌های گاز ایرانی در فاز تولید تجاری

می متالز - با توجه به وارداتی بودن دستگاه نازل CNG در پمپ‌های گاز محققان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس با کسب دانش فنی آن، این محصول را به فاز تولید تجاری رسانده است.

به گزارش می متالز، محمدرضا خیرابی شبستری، رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش‌بنیان گفت: در جایگاه‌های سوخت CNG روی سکوی سوخت‌گیری یک دستگاه دیسپنسر وجود دارد و مجموعه نازل سی‌ان‌جی، کار انتقال سوخت از این دستگاه به خودرو را بر عهده دارد. این دستگاه توسط چند شرکت محدود آمریکایی و اروپایی تولید می‌شود و آنها از فروش دستگاه و فروش قطعات و خدمات پس از فروش به ما خودداری می‌کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس، کار نمونه‌سازی را در یکی از کشورهای اروپایی به اتمام رساندیم و تولید دستگاه نازل CNG را در مجموعه پارک فناوری پردیس آغاز کردیم و در حال حاضر این محصول به مرحله تولید تجاری رسیده و با ظرفیت‌های ایجادشده توانایی تامین نیاز داخل را در این حوزه داریم.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبستری با بیان اینکه با این اقدام تمام قطعات و خدمات پس از فروش توسط این شرکت در داخل عرضه می‌شود، خاطر نشان کرد: این مجموعه دانش‌بنیان مشغول کار روی نمونه‌هایی برای تولید در آینده است و اقدامات قابل توجهی در حوزه CNG و کنترل‌های اولتراسونیک انجام داده است که پس از پایان مراحل آزمایشگاهی به تولید انبوه خواهد رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در سال 98 صورت گرفت:

صادرات بیش از ۷۴0میلیون دلاری محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان‌

می متالز - مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تعامل مستمر و پویا میان ساختار صادراتی و ساختار علمی، تحقیقاتی و فناوری کشور، بهبود زیرساخت‌های صادراتی محصولات دانش‌بنیان و ارتقای توان صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان از مهم‌ترین اهداف سازمان توسعه تجارت ایران به منظور اﻓــﺰاﯾﺶ ﺻﺎدرات ﻏﯿﺮﻧﻔﺘﯽ در دوران تحریم‌های ظالمانه است.
 برای نخستین بار صورت گرفت:

اختصاص جایگاهی مشخص در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۹۹ برای خدمات و محصولات خلاق/ زمینه‌سازی ورود قدرتمند صنایع خلاق ایران به بازارهای جهانی

می متالز - سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اختصاص جایگاهی مشخص در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ برای خدمات و محصولات خلاق برای نخستین بار گفت: صنایع خلاق قابلیت تبدیل شدن به مزیت اصلی و رقابتی ایران در عرصه اقتصاد جهانی را دارد.
 با حمایت فولاد مبارکه و در مجتمع فولاد سبا به دست آمد؛

ایران به جمع سازندگان رباتهای مکندۀ کاتالیست پیوست

می متالز - برای اولین بار در کشور، با حمایت و همکاری شرکت فولاد مبارکه و شرکت دانش‌بنیان زاگرس صنعت آرکا، ربات مکنده که کار تخلیۀ کاتالیست‌ها در واحد احیا مستقیم را بر عهده دارد، طراحی و ساخته شد و به بهره‌برداری رسید.
 

اجرای فعالیت‌های زمین‌شناسی نفت خزر با همکاری دانش‌بنیان‌ها

می متالز - فعالیت‌های اداره زمین‌شناسی شرکت نفت خزر با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان در حال اجراست.
 تلاش ماشین‌سازی اراک برای تغییر رویکردها

احداث کارخانه بزرگ «نوآوری» در غرب کشور

می متالز - دهه ۱۳۴۰ خورشیدی را سال‌های طلایی توسعه ایران می‌دانند. سال‌هایی که با گران‌شدن قیمت نفت به‌سرعت رو به فراموشی رفت. توسعه صنایع سنگین و نیمه‌سنگین یکی از ویژگی‌های این سال‌ها بود.
 در نشست شورای گفت‌وگوی شهرکرد مطرح شد

جهش تولید بدون توجه به حوزه دانش‌بنیان تحقق نمی‌یابد

می متالز - در نشست شورای گفت­وگوی دولت و بخش خصوصی استان چهارمحال بختیاری، توسعه و حمایت از شرکت­‌های دانش بنیان و فعال در حوزه فناوری به عنوان یکی از الزامات تحقق جهش تولید مطرح شد که می­‌تواند ضمن تامین نیازهای داخلی، به صنایع و بنگاه­‌های اقتصادی برای تحقق جهش تولید کمک کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما