خبر
انرژی بادی  
مدیرعامل شرکت صبا نیرو خبر داد

فروش دو دستگاه توربین بادی به بخش خصوصی

می متالز - شرکت صبا نیرو در راستای فعالیت‌های مرتبط با توسعه بازار خود، مذاکرات متعددی با بخش‌خصوصی برای فروش توربین‌های بادی و بهره‌گیری در مزارع بادی مرتبط را به انجام رسانده است.

به گزارش می متالز، علی قربانی، مدیرعامل شرکت صبا نیرو با بیان این مطلب گفت: با اتمام فرآیند تولید، یک دستگاه توربین بادی۶۶۰ کیلو وات به کارفرمای بخش‌خصوصی تحویل و کلیه عملیات اجرا از جمله فونداسیون، نصب، اجرا و بهره‌برداری توسط شرکت صبا نیرو در شهرستان خواف واقع در استان خراسان رضوی، در حال انجام است.

قربانی ادامه داد: کارفرمای مرتبط در این پروژه با توجه به فعالیت در زمینه تولید انرژی‌های نو و همچنین براساس سابقه همکاری قبلی با شرکت صبا نیرو و با توجه به کیفیت بالای توربین‌های بادی تولیدی این شرکت، تمایل به ادامه همکاری‌های مرتبط از طریق سفارش خرید ۴ دستگاه توربین بادی دیگر را نیز داشته که این موضوع در دست بررسی است.

مدیرعامل شرکت صبا نیرو اظهار کرد: در همین راستا توربین دوم نیز به کارفرمایی شرکت توان باد (از دیگر شرکت‌های تابعه هلدینگ گروه صنعتی سدید) آماده حمل، نصب و بهره‌برداری توسط شرکت صبا نیرو است. با توجه به سابقه صبا‌نیرو در طراحی و تولید توربین‌های بادی، شرکت‌های مختلفی از بخش خصوصی نیز مایل به همکاری با این شرکت در رابطه با سفارش‌گذاری برای تولید توربین‌های بادی هستند که از طریق برگزاری جلسات مختلف در حال پیگیری است.

به گفته قربانی، شرکت صبا نیرو به‌عنوان یکی ازشرکت‌های تابعه هلدینگ گروه صنعتی سدید، اولین تولیدکننده توربین‌های بادی در ایران و منطقه خاورمیانه بوده و طی سال‌های فعالیت موفق شده است بیش از ۷۰ درصد بومی‌سازی ساخت توربین‌های بادی تولیدی را به انجام برساند.

مدیر عامل شرکت صبا نیرو تاکید کرد: شرکت صبا نیرو پروژه‌های دیگری از جمله ساخت ۳۴ دستگاه توربین بادی ۶۶۰ کیلو وات با کارفرمایی ساتبا، قرارداد سرویس تعمیرات و نگهداری ۴۵ دستگاه توربین بادی ۶۶۰ کیلو وات سایت منجیل و ... را در دست اجرا دارد و فعالیت‌های مرتبط در راستای دستیابی به فناوری مگاواتی نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

کد خبر: 111017
تاریخ: 1399/03/26 - 23:25
منبع: دنیای اقتصاد

دستگاه توربین بادی  علی قربانی  صبا نیرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش حجم ورودی آب سد‌های تهران

می متالز - ورودی ۵ سد استان تهران از ابتدای سال آبی به ۶۱/ ۱۷۸ میلیون مترمکعب رسیده و حجم ورودی سد‌های استان تهران از ابتدای آذرتاکنون ۳۶ درصد افزایش داشته است.
 

کاهش ۸ درصدی در آب ورودی به سدهای تهران

می متالز - بارندگی‌های اخیر در پایتخت موجب افزایش آب ورودی به پنج سد استان تهران به میزان ۶۱/ ۱۷۸ میلیون مترمکعب شد، گرچه این میزان آب نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸درصد کاهش را نشان می‌دهد.
 

انسداد ۱۳۸ حلقه چاه غیر مجاز در تیر ماه سال جاری

می متالز - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: ۱۳۸ حلقه چاه غیر مجاز در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی توسط امورهای منابع آب شرکت در تیرماه سال جاری پر و مسدود شد.
 

مردم باید بتوانند شیوه مدیریت سهام عدالت خود را تغییر دهند

می متالز - یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از مدل پیشنهادی دولت برای روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت گفت: لایه مدیریتی تحت عنوان شرکت‌های سرمایه گذاری استانی باید از بین برود چرا که معدن فساد بوده و پاسخگویی هم ندارند و به جای آن می‌توان از شرکت‌های سبدگردانی که در حجم کم کار می‌کنند، استفاده نمود.
 قربانی:

زندگی کارگران زیر خط فقر قرار گرفته است

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اکنون زندگی کارگران زیر خط فقر و تحت فشار مضاعف اقتصادی قرار گرفته و برخی بنگاه‌های اقتصادی به بهانه اینکه بالا بردن حقوق کارگران برایشان بصرفه نیست، توجهی به وضع آنها ندارند.
 

بومی‌سازی ۷۰ درصد توربین‌های بادی صبا نیرو

می متالز - با توجه به محدود شدن واردات مواد اولیه به خصوص در قطعات توربین‌های بادی به دلیل تحریم‌ها، طی سالیان گذشته بخش عمده‌ای از توربین‌های بادی شرکت صبا نیرو، بومی‌سازی شده به طوری که تولید ۹۰ درصد تجهیز برج، ۸۰ درصد تجهیز پره و ۵۰ درصد تجهیز ناسل در داخل انجام می‌شود؛ به طور میانگین بیش از ۷۰درصد توربین‌های بادی این شرکت، بومی‌سازی شده‌ است. این شرکت یکی از شرکت‌های تابعه هلدینگ گروه صنعتی سدید بوده و اولین تولیدکننده توربین‌های بادی در ایران و خاورمیانه است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما