خبر
زیرساخت ها   جاده ای و پایانه ها  
حسینی مطرح کرد:

پروژه‌های آزادراهی و بزرگراهی درگیر مشکلات بودجه‌ای؛ نقش ترانزیت جاده ای در توسعه اقتصادی

می متالز - نماینده مردم خدابنده در مجلس گفت :در حوزه اقتصادی کشور، بخش حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی و به صورت کلان حوزه ترانزیت کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و قطعا برای توسعه کشور، ارتقای این بخش ها بسیار ضروری است.

به گزارش می متالز، سید البرز حسینی با اشاره به وضعیت پروژه های عمرانی کشور به ویژه پروژهای زیرساخت جاده ای، گفت: در شرایط کنونی پروژه های آزادراهی و بزرگراهی در کشور با تمام مشکلات بودجه ای در حال توسعه است و خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی از تمام ظرفیت ها برای تداوم اجرای پروژه ها استفاده می کند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه مهندسان ایرانی از دانش فنی و تخصص لازم برای ساخت زیرساخت های جاده ای با بالاترین کیفیت برخوردار هستند، اما در شرایط فعلی این پروژه ها به دلیل معضلات مالی دچار مشکلاتی شده اند

وی افزود: دولت اگر بتواند بودجه لازم برای اجرای پروژه های عمرانی را تأمین کند، می توان به روند اجرای پروژه های عمرانی به ویژه طرح های توسعه زیرساخت  جاده ای سرعت بخشید.

 

نقش حمل و نقل جاده ای در توسعه اقتصادی کشور

حسینی گفت: در حوزه اقتصادی کشور، بخش حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی و به صورت کلان حوزه ترانزیت کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و قطعا برای توسعه کشور، ارتقا این بخش ها بسیار ضروری است.

 

وزارت راه و شهرسازی برای تخصیص اعتبارات پروژه های عمرانی در مضیقه مالی قرار دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در شرایط کنونی وزارت راه و شهرسازی برای تخصیص اعتبارات پروژه های عمرانی در مضیقه مالی قرار دارد و این مسئله موجب شده که سرمایه های کشور در پروژه های عمرانی در حال اضمحلال است. از این رو برای این مشکل باید برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

وی درباره واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی، گفت: در مسائل زیرساختی دو نگاه وجود دارد، یک نگاه این است که ما برخی از پروژه های زیرساختی در حوزه راه را به صورت کلی به بخش خصوصی واگذار کنیم تا پس از اتمام پروژه، سرمایه گذار بتواند از آن محل کسب درآمد کند، اما بخشی از محورهای مواصلاتی و جاده ای کشور حاکمیتی است و ما نمی توانیم راه های اصلی و روستایی را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

حسینی ادامه داد: بخش خصوصی اگر در حوزه بزرگراهی و آزادراهی با مکانیزم و الگوهای وزارت راه و شهرسازی مشارکت کند، این امر مثبت است، اما قسمت اعظمی از راه های کشور، راه های اصلی و روستایی است که این حوزه باید از طریق دولت مورد حمایت قرار گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خطر خالی شدن جاده‌ها و کاهش مصرف بنزین در آمریکا قوت گرفت

می متالز - تقاضا در پمپ بنزین های سراسر آمریکا طی چند روز گذشته از ترس اوج دوباره همه‌گیری ویروس کرونا ثابت مانده و پیش بینی دورنمای تقاضا برای نفت را سخت کرده است.
 حسینی مطرح کرد:

بدهی کلان دولت به پیمانکاران پروژه‌های عمرانی؛ عدم وصول مطالبات گلوی بخش عملیاتی را می‌فشارد

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: بدهی کلان دولت به پیمانکاران و به تبع آن کمبود منابع مالی گلوی بخش اجرایی و عملیاتی کشور را فشرده و نمی گذارد بخش اعظمی از کارها و اقدامات رو به جلو حرکت کند.
 حسینی:

طرح دوفوریتی ساماندهی بازار مسکن روی میز کمیسیون عمران/مجلس اقدام انقلابی می‌کند

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس باید برای مدیریت بازار مسکن اقدام انقلابی کند، زیرا به نظر می رسد که دولت برنامه ای برای مدیریت بازار ندارد، از این رو در نشست یکشنبه هفته آینده این کمیسیون، طرح دوفوریتی ساماندهی بازار مسکن بررسی می شود.
 حسینی هشدار داد:

حربه جدید دلالان مسکن برای کسب سودهای میلیاردی؛ خیز سوداگران برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی به مسکونی

می متالز - نماینده مردم خدابنده در مجلس گفت: اگر سود و صرفه اقتصادی از معاملات بازار مسکن گرفته شود، آن وقت است که دیگر دلالان پا به عرصه خرید و فروش، تصرف اراضی و یا تبدیل اراضی از کشاورزی به مسکونی نمی گذارند.
 حسینی مطرح کرد:

ذره بین کمیسیون عمران مجلس بر روی پرونده آشفتگی بازار مسکن/بازار مسکن در دست عده ای سوداگر قرار دارد

می متالز - نماینده مردم خدابنده در مجلس، گفت: کمیسیون عمران مجلس به پرونده آشفتگی بازار مسکن ورود می کند و قطعا مسئولان مربوطه باید پاسخگوی وضعیت کنونی بازار باشند.
 

نقش حمل و نقل در شرایط بحرانی

می متالز - یک عضو سازمان نظام مهندسی معدن در یادداشتی با اشاره به نقش مهم حمل و نقل در شرایط ویژه مانند شیوع ویروس کرونا، تاکید کرده که بازسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل بازرگانی همراه با توسعه و افزایش ماشین آلات حامل و گسترش زیرساخت های فضای مجازی می تواند در شرایط فعلی کمک حال صنعت و اقتصاد کشور باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما