خبر
کاشی و سرامیک   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی   مصالح ساختمانی  
سازمان بنادر و دریانوردی:

آغاز جستجوی مفقودین شناور بهبهان در آب‌های کویت

می متالز - سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز عملیات مشترک هوایی و دریایی ایران و کویت برای جستجوی ۲ دریانورد مفقود شده در سانحه غرق شدن کشتی بهبهان خبر داد.

به گزارش می متالز، 2 روز بعد از اینکه عملیات جست‌وجوی دریایی دو خدمه مفقود شده شناور باری «بهبهان» متوقف شد، با اعلام سازمان بنادر و دریانوردی امروز پنجشنبه مجددا جستجوی دریایی برای یک روز دیگر آغاز شد.

شناور باری «بهبهان» روز ١٣ خرداد ماه با حمل بار مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر عازم بندر ام‌القصر عراق بود که در کانال آبی «خور عبدالله» و به علت شرایط نامساعد جوی در محدوده آب‌های عراق غرق شد. 

در این حادثه «جمال مطرقی» فوت و جسد آن از آب خارج شد و دو سرنشین دیگر به نام‌های «موسی مزرعاوی» از ایران و «بیشت نیرمال» تبعه هندی مفقود شده‌اند که عملیات جستجو و نجات برای یافتن آنها به مدت ۹ روز ادامه داشت.

همچنین چهار خدمه نیز نجات یافته و به ایران منتقل شدند.

نادر پسنده مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، امروز گفت: پیرو مفقود شدن دو نفر از خدمه کشتی بهبهان در حوالی کانال خور عبدالله عراق و در آستانه روز دریانورد و در راستای حفظ کرامت انسانی و تلاش برای ارتقای ایمنی جان دریانوردان، با هماهنگی سیاسی انجام شده توسط وزارت امور خارجه کشورمان و بر اساس هماهنگی های عملیاتی سازمان بنادر و دریانوردی با مرکز جستجو و نجات دریایی کشور کویت، تجسس یک روز دیگر ادامه خواهد داشت.

وی گفت: از آنجا که طبق مدل سازی رایانه ای احتمال ورود مفقودین شناور در آب تحت تاثیر جریانات دریایی و باد و امواج به آبهای کویت وجود داشت، از صبح امروز عملیات مشترک هوایی و دریایی دو کشور دوست ایران و کویت برای یافتن اثری از ۲ نفر مفقودین کشتی بهبهان در آبهای تحت حاکمیت کشور کویت آغاز شده است.

وی گفت:فارغ از هر نتیجه ای که عملیات جستجوی امروز داشته باشد، این عملیات مشترک به معنای تعهد و اهمیت مدیران دریایی هر ۲ کشور به جان دریانوردان خواهد بود.

پسنده اضافه کرد: پیش بینی می شود این عملیات تا پایان امروز پنجشنبه ۲۹ خرداد ادامه داشته باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بنادر نفعی از رسوب کالا نمی برد/ وضع چابهار از گوادر بهتر است

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی آخرین وضعیت رسوب و الزام به تسریع در ترخیص ۴ میلیون تن کالای اساسی از بنادر را تشریح کرد.
 

بیش از 85 درصد اقتصاد کشور به دریا وابسته است

می متالز - معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در برنامه ای به مناسبت روز دریانوردی و تقدیر از دریانوردان نمونه کشوری گفت: بر اساس گزارش‌ها، بیش از ۸۵ درصد اقتصاد ما و تجارتمان با کشورهای دیگر به دریا وابسته است. زنجیره تأمین تجارت جهانی زنجیره بلندی است که دریانوردان در این حوزه نقش اساسی دارند و با وجود آنها تجارت جهانی راه خود را طی می‌کند.
 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد:

ضرورت تعامل بیشتر ارگان های دریایی برای مقابله با تحریم های جدید دریایی/ تداوم پیگیری حقوقی تحریم ها از سوی سازمان بنادر در مجامع بین المللی

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در آستانه روز جهانی دریانورد، با اشاره به تحرکات برخی کشورهای فرامنطقه ای در نادیده گرفتن ایمنی دریانوردی و تهدید غیر قانونی فعالیت های مشروع و قانونی کشتیرانی ایران، تاکید کرد: در جلسه ای اختصاصی که به صورت ویدئو کنفرانس با دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی و تیم مدیریتی ایشان انجام شد، صراحتا، از تهدیدات و تحریم های غیر قانونی کشور آمریکا انتقاد کردیم و آن را مغایر با کنوانسیون های بین المللی و حفاظت از محیط زیست دریایی اعلام کردیم.
 سازمان بنادر:

رایزنی‌های بین‌المللی برای تسهیل فرآیندهای کشتیرانی ادامه دارد

می متالز - معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد: برای تسهیل فرآیندهای کشتیرانی در تحریم، رایزنی‌های بین‌المللی ادامه دارد تا بخشی از محدودیت ها برطرف شود.
 

چالش کرونا در بنادر ایران جدی نیست

می متالز - مدیرکل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ویروس کرونا، با وجود اینکه به چالشی جدی در تغییر تعداد پرسنل و خدمه کشتی های تجاری در دنیا تبدیل شد، خوشبختانه چنین بحرانی در بنادر ایران گزارش نشده است.
 

تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی

می متالز - مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری موثر سازمان بنادر و دریانوردی، مجموعه های استانی و حمایت دولت، کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی به کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی چابهار مصوب شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما