خبر
آلومینیوم   صنعت   کاشی و سرامیک   فن آوری های نوین  

پودر سرامیکی پرکاربرد در صنعت نفت به ترکیه صادر شد

می متالز - یک شرکت دانش‌بنیان پودر سرامیکی آلومینا را در صنایع مختلفی از جمله کاتالیست‌سازی، نفت، گاز و پتروشیمی بومی‌سازی کرد و موفق به صادرات آن به کشور ترکیه شد.

به گزارش می متالز، پودر سرامیکی آلومینا از جمله موادی است که در صنایع مختلف از جمله کاتالیست‌سازی، نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع الکترونیک کاربرد دارد. یک شرکت دانش‌بنیان این محصول را بومی‌سازی کرد و موفق به صادرات آن به کشور ترکیه شد.

این پودر ماده‌ای است که به خاطر  ویژگی‌های قابل توجه‌اش در صنایع گسترده‌ای کاربرد دارد. این ماده به دلیل ترکیبات شیمیایی که دارد می‌تواند استحکام فشاری بالای را تحمل کند و همچنین به نسبت  از سختی قابل توجهی برخوردار است.

سید احمد شریف‌نیا مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان رایکا صنعت افرند گفت: پودر سرامیکی آلومینا نسبت به سایش بالا مقاوم است و در برابر تغییرات  شیمیایی حتی در دماهای بالا نیز مقاوم است.

به گفته وی، این ماده همچنین از قابلیت رسانایی گرمایی بالا برخوردار است و در برابر فرکانس‌های اشعه مایکروویو شفافیت دارد. در ایران نیز برای ساخت این محصول، مواد اولیه و معدنی مورد نیاز به سهولت در دسترس است و قیمت جهانی آن نیز نوسان زیای ندارد.

شریف نیا همچنین بیان کرد: این ماده در تولید محصولات مختلفی از جمله، تولید سرامیک‌های صنعتی (کاشی سرامیک و چینی آلات)، پولیش، تولید سرامیک‌های مهندسی، نسوزها، لعاب، کاتالیست، نفت، گاز و پتروشیمی، الکتریکی و اکترونیکی و ساینده کاربرد دارد.

وی در ادامه گفت: صنایع مختلفی مانند، صنایع کاشی سرامیک، صنایع پولیشینگ، صنایع نفت گاز پتروشیمی، صنایع نسوز و صنایع فعال در حوزه الکترونیک از جمله خریداران این محصول هستند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند درباره مزیت‌های این محصول دانش بنیان گفت: نمونه ساخته شده در داخل کشور علی رغم کیفیت خوب، از قیمت به مراتب کمتری نسبت به نمونه آلمانی برخوردار است، هر چند این تفاوت قیمت با توجه به نوسان نرخ ارز و مسائل دیگر متغیر است.

وی همچنین بیان کرد: علاوه بر تامین نیاز داخل به دلیل کیفیت خوب محصول دانش‌بنیان «ایران ساخت» توانسته‌ایم به بازار کشوری مانند ترکیه نیز صادرات داشته باشیم، در حال حاضر نیز مشغول مذاکره با یک شرکت ایتالیایی هستیم. 

شریف‌نیا افزود: پیش از تاسیس شرکت در زمینه انجام  چند پروژه، مشغول فعالیت شدیم. پس از تکمیل و موفقیت در پروژه‌ها تیم اصلی شرکت تشکیل شد و  پس از آن برای رفع نیاز صنایع کشور ایده اولیه تولید مواد پیشرفته سرامیکی شکل گرفت. پس از اتمام مراحل آزمایشگاهی، تولید محصولات در قالب صنعتی انجام شد.

وی در مورد برنامه‌های شرکت برای آتیه، گفت: افزایش تنوع محصولات، افزایش ظرفیت تولید، تدوین استاندارد مخصوص مواد پیشرفته، انتقال فناوری و توسعه بازارهای صادراتی از جمله اهدافی است که در این مجموعه دانش‌بنیان برای آینده در نظر گرفته شده‌اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چرخ صنعت نفت با معدن می چرخد

می متالز - فاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه میان طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان نظام مهندسی معدن ایران با حضور کامبیز مهدی‌زاده، داریوش اسماعیلی و تقی نبئی به امضا رسید تا راه برای توسعه فناوری‌های معدنی و رونق زیست‌بوم نوآور‌های این حوزه گسترده شود.
 برای عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام صورت گرفت:

موافقت با پذیرش و عرضه اولیه زیرمجموعه "ونفت" با ۷ شرط

می متالز - سرمایه گذاری صنعت نفت از موافقت فرابورس با پذیرش یکی از زیرمجموعه ها برای عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام و به شرط رعایت ۷ مورد خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.
 

انتخابات آمریکا و سرنوشت مبهم تولیدکنندگان نفت

می متالز - پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که به دنبال محدودیت حفاری نفت شیل است، امیدها برای احیای فوری صنعت نفت این کشور را به باد خواهد داد.
 معاون سابق وزیرنفت:

عدم پالایشگاه‌سازی فقط یک جواب دارد؛ پول نداریم

می متالز - معاون سابق وزیر نفت گفت: اگر اکنون پالایشگاه نفت می‌ساختیم انتقاد نمی‌شد که چرا مخزن پارس‌جنوبی رها شد که اعراب ثروت ما را بخورند و ما گاز نداشته باشیم؟
 

نقشه راه ایران در دنیای بدون نفت

می متالز - رستم قاسمی، وزیر سابق نفت ایران با هشدار در مورد لزوم حفظ سهم کشور در سبد انرژی جهانی طی سال‌های آینده که پیش‌بینی می‌شود طلای سیاه به‌تدریج ارزش استراتژیک خود را از دست بدهد، خواستار به‌کارگیری ظرفیت داخلی برای افزایش توان علمی و تجربی در حوزه انرژی‌های نو شد. با این حال، او معتقد است از انرژی‌های فسیلی نیز باید برای توسعه زیرساخت‌ها بهره برد.
 

چگونه عربستان آینده اوپک را به خطر انداخت؟

می متالز - اوپک ماه جاری شصت ساله شد که می توانست دلیلی برای جشن گرفتن باشد اما عربستان سعودی که بزرگترین عضو این گروه است، موجودیت اوپک را چندین بار به خطر انداخته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما