خبر
بانک ها   مراکز تحقیقاتی  
با انعقاد تفاهم نامه میان بانک توسعه صادرات و صندوق نوآوری و شکوفایی صورت پذیرفت:

کاهش ۶ درصدی سود تسهیلات اعطایی به شرکت های دانش بنیان صادراتی

می متالز - بانک توسعه صادرات ایران طی سالهای اخیر توجه ویژه ای به ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در حوزه صادرات داشته است؛ پتانسیل مطلوب این شرکت ها در حوزه صادرات، این بانک توسعه ای را بر آن داشت تا با هدف حمایت از این واحدها، با همکاری سازمان هایی چون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، در حوزه تامین مالی ورود کند.

به گزارش می متالز، در همین راستا به تازگی تفاهم نامه ای بین بانک توسعه صادرات ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به امضا رسیده و به زودی وارد مرحله عملیاتی می شود؛ بر اساس این تفاهم نامه دو طرف برای برقراری و توسعه تعاملات فی مابین در زمینه پرداخت تسهیلات و ارائه سایر خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان اعلام آمادگی کرده و متعهد شدند که تمهیدات لازم را برای تحقق هدف یادشده به کار ببندند.
به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، بر اساس تفاهم نامه دو جانبه یاد شده، نرخ سود موثر تسهیلات بر اساس منابع تلفیقی بانک و منابع صندوق توسعه ملی 12 درصد خواهد بود.
در این تفاهم نامه بانک توسعه صادرات ایران متعهد شده است از محل منابع خود و منابع تلفیقی نسبت به اعطای تسهیلات برای سرمایه در گردش و طرح های شرکت های دانش بنیان اقدام کند.
براساس این گزارش بانک می تواند شرکت هایی که پتانسیل لازم جهت برخورداری از خدمات حمایتی صندوق را دارا هستند، شناسایی و به صندوق معرفی کند؛ لازم به ذکر است ارائه هرگونه خدمات به این شرکت ها مستلزم تایید رسمی از سوی صندوق است.
بر اساس آمار‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران سال گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان مبلغ ۷۰۰ میلیون دلار صادرات رسمی داشتند همچین بخش عمده‌ای از صادرات این شرکت‌ها به کشور‌های همسایه به صورت ریالی و یا تهاتری صورت گرفته و شامل صادرات دانش این شرکت‌ها در حوزه نرم افزار و تولید محتوا می شود و البته صادرات این محصولات در آمار‌های گمرک وارد نمی‌شود.
گفته می شود مبلغ ۷۰۰ میلیون دلار صادرات دانش بنیان باید با یک و نیم برابر مبلغ فوق تجمیع شود تا رقم واقعی صادرات محصولات دانش‌بنیان مشخص گردد.
لازم به ذکر است که بیشترین سهم صادرات محصولات دانش بنیان مربوط به حوزه زیست فناوری شامل دارو و تجهیزات پزشکی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حمایت صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه متالورژی

می متالز - صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد و ریخته‌گری ماشین‌آلات و صنایع وابسته به صورت بلاعوض حمایت می‌کند.
 

انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان صمت جنوب کرمان با سپاه و فرمانداری برای گسترش نظارت بر اصناف

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از انعقاد تفاهم نامه سه جانبه همکاری با سپاه پاسداران و فرمانداری شهرستان جیرفت برای گسترش نظارت بر اصناف خبر داد.
 مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد:

بهره برداری 7 طرح تولیدی با تامین مالی بانک توسعه صادرات ایران/ تامین مالی 2.7 میلیارد دلاری پروژه های مهم صادراتی

می متالز - مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از تامین مالی 7 طرح تولیدی در بخش های مختلف اقتصادی و بهره برداری آنها خبر داد.
 

دانش‌بنیان‌ها تسهیلات ۹درصدی می‌گیرند

می متالز - رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از آغاز سومین دور حمایت‌های این صندوق از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا خبر داد و گفت: در این مرحله شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ با همکاری سه بانک عامل آینده، کارآفرین و بانک صنعت و معدن تا سقف ۱۰میلیارد تومان با نرخ ۹درصد تسهیلات دریافت می‌کنند.
 

امضای 5 تفاهم نامه همکاری شرکت های بزرگ معدنی با هپکو

می متالز - معاون وزارت صنعت از برنامه ریزی برای امضای 5 تفاهم نامه خرید محصولات و خدمات از شرکت هپکو توسط ایمیدرو و شرکتهای فولاد مبارکه، ملی مس، گل گهر و چادرملو، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و خانه معدن با هدف تحقق اهداف جهش تولید خبر داد.
 

مرحله نخست درگاه «تامین مالی از طریق بازار سرمایه» راه‌اندازی شد

می متالز - اتاق بازرگانی ایران از آغاز به کار فاز اول درگاه واحد تامین مالی برای ثبت اطلاعات شرکت‌ها برای ورود شرکت‌های خصوصی به بورس خبر داد
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما