خبر
خودرو   حمل و نقل عمومی  
پس از ۱۰ سال توقف در ایران‌خودرو دیزل؛

خط تولید اتوبوس شهری احیا شد

می متالز - مدیرعامل ایران خودرو دیزل از ایجاد رونق در خطوط تولید اتوبوس ایران خود رو دیزل خبر داد و گفت: خط تولید اتوبوس بعد از 10 سال توقف، برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران آغاز به کار می کند.

به گزارش می متالز، محمد زالی افزود: این که شهرداری از منابع خود آغاز به کار نوسازی کرده جای تقدیر دارد. اگر این اقدام زودتر صورت می گرفت، توانایی لازم برای تولید و تامین و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی توسط ایران خودرو دیزل وجود داشت.

وی تصریح کرد:‌ با حمایت های دولت و تزریق بیشتر منابع مالی، یقینا به نتایج بهتری خواهیم رسید.

وی در حاشیه امضای قرارداد و تفاهم نامه ایران خودرو دیزل با شهرداری تهران اظهار کرد: اگر تامین منابع مالی از سوی دولت برای شهرداری ها زودتر عملی می شد کارخانه های تولیدی هم پیش از این شروع به کار می کردند.

زالی این اقدام را مبارک خواند و گفت: برای تولید 120 دستگاه اتوبوس از منابع داخلی و توانایی های ایران خودرو دیزل استفاده کرده ایم و پیش پرداختی نیز برای آن دریافت نکرده ایم. اقدام شهرداری در تامین منابع مالی و کمک به تولید اتوبوس ستودنی است.

وی خاطرنشان کرد: اتوبوس پایه گازسوز با 60 درصد داخلی سازی و با همکاری 5 شرکت زیرمجموعه ایران خودرو دیزل تولید می شود و همچنین 160 مجموعه ساز و قطعه ساز داخلی تامین قطعات آن را برعهده دارند.

وی از امکان سنجی برای تولید اتوبوس برقی نیز خبر داد و گفت: پروژه های تولیدی ایران خودرو دیزل علاوه بر صرف جویی ارزی،‌ ایجاد اشتغال را نیز به دنبال خواهد داشت.

http://www.shatanews.ir//parameters/mimt/modules/cdk/upload/content/news/168379/27144.jpg

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در تفاهمنامه شرکت راه‌آهن با شهرداری تهران انجام شد

واگذاری بهره‌‌برداری از عرصه فوقانی تونل راه‌آهن تهران-تبریز به شهرداری تهران

می متالز - آیین انعقاد تفاهمنامه شرکت راه‌آهن با شهرداری تهران، سه‌شنبه دهم تیرماه با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان راه‌آهن و شهردار تهران برگزار شد.
 

واکنش شهرداری به انتشار تصویر تایرهای فرسوده بی‌آرتی

می متالز - در چند روز گذشته تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که حکایت از آن داشت اتوبوس بی‌آرتی با لاستیک پاره و فرسوده در حال فعالیت در ناوگان است.
 عضو شورای شهرتهران:

نیازی به واردات اتوبوس نداریم

می متالز - ایران خودرو دیزل در شرایط تحریمی توانسته است نیاز‌های حمل ونقل عمومی را تامین کند.
 

کاهش صدور پروانه های ساختمانی چالش اصلی بخش مسکن

می متالز - نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه کاهش صدور پروانه های ساختمانی تهدیدی بر تولید و در نهایت قیمت مسکن است گفت: سهم بیش از 60 درصدی زمین در قیمت مسکن از عوامل بالا بودن رشد بهای ملک است.
 ایران خودرو برای دو ماه اول سال خبر داد:

بازگشت تولید یک محصول در زیرمجموعه و افزایش ۵ درصدی تولید

می متالز - ایران خودرو با اشاره با بازگشت تولید یک محصول در یکی از زیرمجموعه ها از افزایش ۵ درصدی تولید دو ماه اول سال خبر داد.
 

آثار کرونا بر ایران خودرو دیزل و تاخیر اندک در سفارش های خارجی

می متالز - ایران خودرو دیزل از آثار کرونا بر فعالیت های اسفند خبر داد و اعلام کرد: تا پایان سال ۹۹ آثار ناشی از تاخیر زمانی در ارسال سفارش های خارجی بر هزینه های شرکت ناچیز است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما