خبر
خودرو   حمل و نقل عمومی  
مدیرعامل ایران‌خودرو خبر داد:

اجرای قرارداد با شهرداری در ۶ ماه آینده/ تولید اتوبوس برقی در دستور کار است

می متالز - مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از تولید ۲۵۰ دستگاه خودرو به تفکیک ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۳۰ دستگاه مینی بوس برای نوسازی ناوگان حمل و نقل شهرداری تهران خبر داد و گفت: از یک ماه دیگر تحویل محصولات به شهرداری تهران بر اساس برنامه زمان بندی آغاز خواهد شد.

http://www.shatanews.ir//parameters/mimt/modules/cdk/upload/content/news/168330/27142.jpg

به گزارش می متالز، فرشاد مقیمی در حاشیه مراسم امضای قرارداد نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی شهرداری تهران با اشاره به تامین بخشی از نیازهای حمل و نقل شهر تهران توسط مجموعه ایران خودرو، ضمن تشکر از شهرداری تهران در عزم حضور در حوزه داخلی سازی، گفت: در ارایه خدمات به حوزه حمل و تقل عمومی هم در حوزه اتوبوس و هم مینی بوس و حتی تاکسی ظرفیت گروه صنعتی را به کار گرفتیم و همت مان را مضاعف کردیم تا بتوانیم ظرفیت های خالی و خلاهای حوزه حمل و نقل را مرتفع کنیم.

وی افزود: خوشبختانه در همین راستا تفاهم نامه‌ای باش هرداری منعقد کرده و متعهد شدیم تا ۸۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس را برای استفاده در حمل و نقل عمومی تامین کنیم.

مقیمی با بیان اینکه تا پایان سال برنامه ریزی کردیم تا تمامی تفاهم و تعهدات به شهرداری تهران را محقق کنیم، اظهار کرد: برای اجرای قرارداد شش ماه را پیش بینی کردیم تا در این مدت تحویل را از ۱۰ دستگاه آغاز و تا ۴۰ دستگاه افزایش داده و به صورت ماهیانه به شهرداری تهران تحویل دهیم.

وی با اشاره به قراردادهای ایران خودرو با شهرداری تهران در راستای بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: این اقدام نیز می تواند به نوبه خود بسیار کمک کننده باشد.

مدیرعامل ایران خودرو درباره تولید اتوبوس های برقی تصریح کرد: در این مورد به شهرداری تهران اعلام آمادگی کردیم و تفاهماتی نیز انجام دادیم تا بتوانیم این ظرفیت را برای کشور فراهم آوریم. بخش عمده ای از اهداف ما این است که بتوانیم محیط زیست را به محیط زیستی سبز تبدیل کنیم که یکی از اقدامات ما در این حوزه رفتن به سمت ارتقای محصولات است‌.

وی در ادامه با بیان اینکه اتوبوس های تحویلی ما به شهرداری تهران دست‌کم دارای استاندارد یورو ۴ و یورو ۶ برای نوع گازسوز است، گفت: کم کم به سمت تولید اتوبوس های برقی نیز پیش می‌رویم. داخلی سازی این اتوبوس ها نیز یکی از اصلی ترین برنامه‌های ایران خودرو دیزل و ساپکو است. در حال حاضر نیز داخلی سازی ۶۲ قطعه اتوبوس در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به جهش تولید در سال جاری، بیان کرد: در سال جدید ۶ درصد رشد در حوزه تولید داشتیم که با قراردادی که امروز منعقد شد، توفیقات بهتری حاصل خواهد شد، ضمن اینکه طبق پیش بینی ها از ماه آینده تغییراتی در حوزه تولید اتفاق خواهد افتاد که در طی هشت سال گذشته بی نظیر خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 به مدت چهار روز:

پیش فروش محصول جدید ایران خودرو و ۸ محصول دیگر از امروز شروع شد

می متالز - طرح مشارکت ایران‌خودرو در تولید محصول جدید K۱۳۲ به همراه هشت محصول دیگر از امروز تیر به مدت چهار روز، شروع شد.
 با ارزش پایه ۷.۹ هزار میلیارد تومان:

ایران خودرو زمان و شرایط فروش بلوک ۸.۵ درصدی بانک پارسیان را اعلام کرد

می متالز - ایران خودرو زمان عرضه بلوک ۸.۵ درصدی بانک پارسیان را به وکالت از چند زیرمجموعه اعلام کرد که ارزش پایه آن بالغ بر ۷.۹ هزار میلیارد تومان است.
 

مشخصات محصول جدید ایران خودرو که بزودی راهی بازار می شود

می متالز - مشخصات و ویژگی های محصول جدید ایران خودرو با نام K۱۳۲ که با گیربکس دستی و اتوماتیک بزودی راهی بازار می شود، مشخص شد.
 

تحویل محصول جدید ایران خودرو در بهمن

می متالز - مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌ خودرو گفت: برنامه پیش‌فروش محصول مربوط به پروژه k۱۳۲ با موعد تحویل بهمن امسال، به زودی اعلام خواهد شد.
 به مناسبت روز ملی صنعت و معدن صورت گرفت:

بازدید معاون اول رییس جمهور از دستاوردهای ایران خودرو در نهضت ساخت داخل

می متالز - به مناسبت روز ملی صنعت و معدن، قطعه سازان کشور توانمندی‌های های خود را در حوزه داخلی سازی در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران به نمایش گذاشتند.
 مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صنعت خواستار شد:

لزوم تسریع در اعلام نرخ محصولات ایران خودرو و سایپا برای نیمه دوم سال

می متالز - مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صنعت اعلام کرد: تأخیر در اعلام قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا برای نیمه دوم سال می تواند روند عرضه محصولات به بازار را تحت تاثیر قرار دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما