خبر
اقتصاد   انرژی های تجدیدپذیر  
علیپور:

باید فکری برای بروکراسی اداری شود / رفع بیکاری درصورت حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر

می متالز - نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس بروکراسی اداری را یکی از موانع ایجاد سود و اشتغال از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر عنوان کرد و گفت: عدم خرید تضمینی برق مشکل دیگر تولیدکنندگان است.

به گزارش می متالز، کمال علی‌پور خنکداری بر ضرورت تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر تاکید کرد و گفت: اگرچه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه و اشتغال فراوانی را به دنبال دارد اما باوجود تمایل سرمایه‌گذاران و کارآفرینان برای فعالیت در این عرصه، بروکراسی اداری سدی بزرگ بر سر راه آن‌ها شده است.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس ادامه داد: راه‌اندازی فعالیتی تولیدی در ایران بیش از یک سال طول می‌کشد اما در جهان پیشرفته زمان مورد نیاز برای این مهم بین 3 تا 7 روز بیشتر نیست.

به گفته وی خرید تضمینی برق مشکل دیگر تولیدکنندگان است چراکه کارآفرینان به خرید برق تولیدشان توسط دولت امیدوار نیستند و همیشه نگرانی از این باب دارند.

علیپور با بیان اینکه اتفاق چشمگیری در رابطه با انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران رخ نداده است، افزود: شرکت‌های خصوصی نیز به دلایل متعددی تمایلی برای ورود به این مهم ندارد چراکه از طرف دولت مورد حمایت قرار نگرفته و سرمایه‌گذاری‌شان ضمانت نمی‌شود ضمن آنکه تسهیلات در نظر گرفته شده برای آن‌ها ناچیز است و به سختی وصول می‌شود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس با بیان اینکه احداث چند پنل خورشیدی بر پشت‌بام‌ خانه‌های روستایی به معنای رونق صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر نیست، افزود: برخی از کاستی‌ها و اشکالات در کار دولت برای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی وجود دارد؛ به طور مثال برنامه مدون و رگولاتوری(مقررات‌گذار) هدف‌گذاری شده‌ای برای شناسایی و احصاء بازارهای انرژی‌های تجدیدپذیر در استان‌های مختلف وجود ندارد تا براساس آن برای ایجاد سایت‌ها یا همان مرکز تولیدی بزرگ، متوسط و خرد انرژی فراخوان داده و سرمایه‌گذاری شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جهش تولید به روایت بانک ملی ایران

می متالز - بانک ملی ایران در راستای همسویی با سیاست های دولت و رونق اشتغال در کشور، نگاه ویژه ای به بخش های اقتصادی و واحدهای تولیدی دارد به گونه ای که آمار تسهیلات سرمایه در گردش پرداختی این بانک در پنج ماه ابتدای امسال نشان می دهد طی این مدت بیش از 36 هزار فقره از این تسهیلات پرداخت شده است.
 

کمک صندوق‌های روستایی و عشایری به اشتغال پایدار

می متالز - مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری با بیان اینکه شبکه‌سازی صندوق‌ها برای گسترش اشتغال پایدار الزامی است، گفت: از سال ۷۹ تاکنون تعداد ۳۲۸۰ صندوق برای زنان روستایی و ۴۲۵ صندوق برای زنان عشایری تشکیل شده است.
 

معادن مس استان زنجان ۲۴۰ هزار تُن ذخیره قطعی دارد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: از ۳۸۲ معدن این استان ۲۰ معدن مربوط به فلز مس بوده که استخراج اسمی این معادن ۲۲۰ هزار تن و ذخیره قطعی آنها ۲۴۰ هزار تن است.
 

احیای 10 واحد صنعتی در سوادکوه‌شمالی/ اشتغال‌زایی برای 150 نفر

می متالز - رئیس نمایندگی صنعت، معدن و تجارت شهرستان سوادکوه‌شمالی از اشتغال‌زایی 150 نفر و احیای 10 واحد صنعتی در سوادکوه‌شمالی خبر داد.
 معاونت طرح و برنامه وزارت صمت:

افزایش بیش از ۳۲ درصدی طرح‌های صنعتی در ۵ ماه ۹۹

می متالز - معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در پنج ماه نخست امسال ۴۹ طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه‌گذاری خارجی تصویب شد که نسبت به پارسال ۳۲.۴ درصد رشد داشته است.
 [ویدئو]

سیستان و بلوچستان، رنگین کمان معادن ایران

می متالز - بیش از یک میلیارد تن از ذخایر معدنی در استان سیستان و بلوچستان شناسایی شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما