خبر
اقتصاد   مسکن و ساختمان   مصالح ساختمانی  

نخستین مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق تاسیس شد

می متالز - دبیر مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان از راه اندازی اولین مرکز تخصصی توسعه صادرات مصالح و تجهیزات صنعت ساختمان ایران در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

به گزارش می متالز، ناصر لعل نوری اظهار کرد: با راه اندازی این مرکز تولیدکنندگان تجهیزات، خدمات فنی و مهندسی و مصالح ساختمانی ایرانی می‌توانند با بهره‌مندی از خدمات این مرکز حتی در شرایط کرونا به‌طور مستقیم با سازندگان بزرگ عراقی ارتباط برقرار کرده و محصولات خود را به آنان عرضه کنند.
دبیر مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان با بیان اینکه با راه‌اندازی این مرکز در اقلیم کردستان عراق امکان عرضه مستقیم تولیدات ایرانی در بخش صنعت ساختمان در کشور عراق فراهم می‌شود، گفت: امکان حضور شرکت‌های دانش بنیان نیز در این مرکز فراهم می‌شود. همچنین این مرکز در فاصله ۲۵ تا ۳۰ کیلومتری به مرز پرویز خان راه اندازی شده که بازارچه بسیار مناسبی برای عرضه کالای ساختمانی  وجود دارد درحالی که شرایط حضور نیز امن است.

وی همچنین با اشاره به رونق صادرات کالای ساختمان ایرانی در بازار عراق، تصریح کرد: با راه اندازی این مرکز واسطه‌گری و دلالی حذف خواهد شد و ما می‌توانیم سهم خود را از بازار عراق دریافت کرده و با رقبای خود از جمله ترکیه، روسیه و چین رقابت کنیم.

دبیر مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان در اقلیم کردستان عراق در ادامه با اشاره به فراهم بودن امکان حضور ۱۵۰ تولید کننده ایرانی در این مرکز بصورت یک ساله، ادامه داد: در این مرکز صادرات مصالح و تجهیزات ساختمانی تولید شده در ایران، تجمیع و صادرات از این کانال انجام می‌شود و تولید کنندگان ایرانی می‌توانند در کوتاه‌ترین مسیر با سازندگان پروژه‌های بزرگ و عمده فروشان عراقی قرارداد امضا کنند؛ درحالی‌که تولیدکنندگان تا پیش از این باید مراحل مختلف و سختی را برای عرضه کالای تولیدی خود به عراق طی می‌کردند.

وی با بیان اینکه این قراردادها مصادف با جهش تولید رونق اقتصادی و ارزآوری برای مملکت خواهد بود و چرخه‌ای را ایجاد خواهد کرد که در توسعه صنعت ساختمان کشور و ایجاد اشتغال بسیار اثر گذار است، اظهار کرد: تولید کنندگانی که محصولات خود را در این مرکز عرضه می‌کنند باید محصولاتشان استاندارد سازمان استاندارد ایران و استانداردهای بین المللی را دریافت کرده باشند. البته استاندارد ایران مورد تایید کشور عراق هست و این مرکز مجوزهای لازم را از اقلیم کردستان، سفارت جمهوری اسلامی ایران و اتاق بازرگانی سلیمانیه گرفته است و ۲۰ تیرماه تابستان امسال نیز پس از پایان نام نویسی‌های تولیدکنندگان ایرانی افتتاح خواهد شد.

وی در پایان افغانستان، گرجستان و عمان را کشورهای بعدی مورد هدف برای راه اندازی این مرکز عنوان کرد

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان در کردستان

می متالز - نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان با حضور هیأت تجاری از اقلیم کردستان عراق در شهر سنندج برگزار می‌شود.
 

بازدید هیات گمركی اقلیم كردستان عراق از مراحل ساخت پلمپ هوشمند در گمرک ایران

می متالز - مدیرکل گمرکات اقلیم کردستان عراق و هیات همراه که به منظور شرکت در مراسم اختتامیه دومین دوره آموزشی کارکنان گمرکات این اقلیم به تهران سفر کرده بود، در حاشیه این مراسم از مراحل ساخت و تولید پلمپ هوشمند در گمرک ایران بازدید کرد.
 نادری مطرح کرد

فرصت طلایی بازرگانان ایرانی برای توسعه صادرات به اقلیم کردستان عراق

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:عدم استقبال اقلیم کردستان عراق از کالاهای ترکیه، فرصت بسیار خوبی را برای فعالان اقتصادی کشورمان فراهم می کند تا زمینه تازه ای از همکاری های اقتصادی میان ایران و اقلیم کردستان عراق را ایجاد کنند.
 

ممنوعیت صادرات سیمان ایران به اقلیم کردستان عراق

می متالز - در راستای همسان سازی مقررات در گذرگاه های مرزی عراق، صادرات سیمان ایران به اقلیم کردستان عراق نیز ممنوع شد.
 

تعرفه واردات در تمام مرزهای ورودی عراق یکسان شد/ رشد صادرات ایران به اقلیم کردستان

می متالز - دبیر میز سلیمانیه عراق با اشاره به رشد صادرات ایران به عراق گفت: تعرفه واردات در تمام گذرگاه‌های ورودی عراق یکسان‌سازی شده است.
 دبیر میز سلیمانیه عراق:

مرکز تجاری ایران در سلیمانیه عراق راه‌اندازی می‌شود

می متالز - دبیر میز سلیمانیه عراق با بیان اینکه مرکز تجاری ایران در سلیمانیه راه‌اندازی می‌شود، گفت: با راه‌اندازی این مرکز می‌توانیم از ظرفیت 5 تا 6 میلیارد دلاری صادرات ایران به این منطقه استفاده کنیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما