خبر
صنعت   تحقیق و توسعه  
رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت اعلام کرد:

فعال شدن بخش R&D حدود 2500 بنگاه در چند سال اخیر/ سهم 97 درصدی درآمد شرکت های دانش بنیان از محل شرکت‌های دانش بنیان صنعتی

می متالز - رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت در نشست خبری معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارتخانه بیان کرد: 97 درصد درآمد شرکتهای دانش بنیان از محل شرکتهای دانش بنیان صنعتی است.

به گزارش می متالز، حسن آقا کثیری با بیان این مطلب، افزود: از سال ۱۳۹۶ به بعد ۴۸۴ جواز تاسیس در حوزه صنایع پیشرفته و دانش بنیان داده ایم.

وی با اعلام اینکه ۵۳.۲ درصد از شرکتهای دانش بنیان، شرکتهای دانش بنیان صنعتی هستند،اضافه کرد: این رقم شامل حدود 25 هزار شرکت دانش بنیان صنعتی می باشد که 97 درصد درآمد شرکتهای دانش بنیان از محل شرکتهای دانش بنیان صنعتی است.

رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت ادامه داد: از سال 1368 تا سال 1391 تعداد ۹۹۴ مجوز r&d داده شد و‌ این رقم از سال 1391 تاکنون ۲ هزار و ۵۱۰ مجوز بوده است.

 

فعال شدن بخش  R&D ۲ هزار و ۵۱۰ بنگاه در چند سال اخیر

آقا کثیری افزود: 3 هزار و ۵۵۴ بنگاه بخش R&D دارند که ۲ هزار و ۵۱۰ بنگاه مربوط به چهار پنج سال اخیر بوده است یعنی ۷۱.۶ درصد این بنگاه ها در چند سال اخیر بخش R&D خود را فعال کرده اند.

وی با اعلام اینکه توسعه اقتصاد دانش بنیان را دنبال می کنیم، گفت: 91 پروژه را از سال ۱۳۹۵ تا کنون برای همکاری با دانشگاه ها هدفگذاری کرده ایم و‌ تفاهم نامه های لازم را بسته ایم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 به منظور بررسی واحدهای صنعتی شهرستان کهگیلویه انجام گرفت

سفر معاون وزیر صمت به کهگیلویه ( + تصاویر )

می متالز - سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به شهرستان کهگیلویه سفر و ضمن اطلاع از وضعیت آخرین واحدهای صنعتی این شهرستان از کارخانه آجر دهدشت بازدید کرد.
 سرپرست وزارت صمت:

گمرک تخصصی و پایانه صادراتی در نمایشگاه شهرآفتاب ایجاد می‌شود

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به ظرفیتهای نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، به دنبال ایجاد پایانه های صادراتی و گمرک تخصصی در این مجموعه هستیم.
 خدابخشی جلسه کمیسیون برنامه و بودجه را تشریح کرد:

بررسی نحوه تخصیص ارز یارانه‌ای و تولید لاستیک سنگین با حضور مدرس خیابانی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نمایندگان با حضور سرپرست وزارت صمت نسبت به نحوه تخصیص منابع ارزی یارانه‌ای به کالاهای اساسی در سال‌های گذشته انتقاد کرده و خواستند تا این وزارتخانه برنامه شفاف و جامعی را برای نحوه تخصیص ارز یارانه‌ای تدوین کند.
 مدرس خیابانی:

از ابتدای بیماری کرونا هیچ محدودیتی در امر تولید قائل نشدیم

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای بیماری کرونا هیچ محدودیتی درامر تولید قائل نشدیم و تولید ماسک از روزی ۲۰۰ هزار به ۶ میلیون ماسک رسیده و در این زمینه صادر کننده هستیم.
 بررسی مسائل حوزه صنعت در مجلس

سرپرست وزارت صنعت: از نیمه دوم پارسال کمترین اتکاء به نفت را داشته‌ایم

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که از نیمه دوم سال گذشته کمترین اتکاء به نفت وجود داشته است.
 

جسارت مهندس عظیمیان برای اجرای نورد گرم 2 و حمایت مدرس خیابانی ستودنی است/ انقلابی بودن یعنی تلاش برای جهش تولید

می متالز - در حال حاضر معنای انقلابی بودن در عرصه اقتصاد، پشتیبانی کامل از «جهش تولید» است و هر اقدامی که مغایر با جهش تولید باشد یک اقدام و عمل ضد انقلابی است. باید ضمن سپاسگزاری از آقای مدرس خیابانی از ایشان انتظار داشت کماکان بر همین مشی و منش انقلابی در حوزه تولید و صنعت، پایدار باقی بمانند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما