خبر
مترو  

سیلاب ۹ درصد از ورودی‌های مترو پایتخت را تهدید می‌کند

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از اتمام مطالعات تحلیل ریسک سیلاب در ایستگاه‌های مترو خبر داد و اعلام کرد: بر اساس نتایج به دست آمده ۹ درصد از ورودی‌های مترو پایتخت در معرض خطر وقوع سیبلاب و ۷۳ درصد فاقد این مشکل هستند.

به گزارش می متالز، «علی امام» با بیان اینکه این مطالعه در سال گذشته به بررسی تمام ایستگاه‌ها و کارگاه‌های مترو تهران پرداخته گفت: در این مطالعه نقاط احتمالی که امکان بروز مشکل در آنها وجود دارد در ۶ دسته بر اساس اولویت، اصلاح و رده‌بندی شد.

وی افزود: در این مطالعه در مجموع، ۲۷۵ نقطه از ایستگاه‌ها و کارگاه‌های مترو مورد بررسی قرار گرفته که بر اساس نتایج به دست آمده حدود ۹ درصد از ورودی‌ها در معرض خطر وقوع سیلاب و ۷۳ درصد نیز فاقد این مشکل است.

مدیرعامل شرکت مترو تهرام ادامه داد: اعداد به دست آمده بیانگر این است که تعداد اندکی از ورودی ایستگاه‌های مترو تهران هنگام وقوع احتمالی سیلاب در معرض خطر آب گرفتگی قرار دارند که می‌توان در مجموع آنها را در ۲۴ نقطه دسته‌بندی کرد.

وی تاکید کرد: با انجام این مطالعه در صورت وقوع احتمالی سیلاب در شهر تهران می‌دانیم که کدام یک از ایستگاه‌ها و کارگاه‌ها درخطر سیلاب و آب گرفتگی قرار دارند؛ در نتیجه اقدامات مورد نیاز را به سرعت انجام خواهیم داد.

امام با بیان اینکه برخی از اقدامات در این خصوص نیازمند گذر زمان است، اظهار کرد: این اقدامات باید توسط سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف انجام شود که طی بررسی‌های انجام شده در برخی از نقاط شهر نیاز به اصلاح اَنها توسط معاونت خدمات شهری و همکاری شهرداری مناطق هستیم.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به بخشنامه شهرداری تهران در مورد ضرورت مدیریت یکپارچه و جامع سیلاب شهری، اظهار کرد: تهیه طرح‌های بهبود ظرفیت هیدرولیکی و وضعیت عملکردی مجاری جمع‌آوری آب‌های سطحی که مجاور ورودی ایستگاه‌های مترو قرار دارند، مستلزم همکاری معاونت‌ها و نهادهای متولی در شهرداری تهران بر اساس اولویت‌بندی نتایج مطالعات تحلیل ریسک سیلاب است.

۲۷ فروردین سال ۹۱ بارش شدید باران باعث آبگرفتگی معابر و طغیان مسیل میانرود شد و سیلاب به تونل خط ۴ مترو تهران نفوذ کرد و ۴ ایستگاه فعال به همراه ۲ رام قطار را به طور کامل زیر آب فرو برد.

در روز حادثه از مدخل ورودی ایستگاه ۳۳ مترمکعب آب هر ثانیه به تونل می‌ریخت و به سرعت شیب زمین را به سمت جنوب، جایی که ایستگاه‌های آزادی، استاد معین و حبیب اله در آنجا واقع شده است طی می‌کرد.

در سال های اخیر با اقدامات انجام شده بسیاری از ورودی های مترو تهران ایمن سازی شده و تنها ۹ درصد این اماکن در شرکت مترو تهران نا ایمن و در معرض خطر سیل قرار دارد.

ناوگان مترو تهران و حومه در ۷ خط و ۱۲۷ ایستگاه فعال است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 استاندار چهارمحال و بختیاری:

راه‌آهن مبارکه به سفیددشت تا خردادماه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد

می متالز - استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: حدود ۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه راه‌آهن مبارکه به سفیددشت در چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته است و این پروژه تا خرداد ماه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد
 

افزایش ظرفیت حمل ریلی بار به 20 میلیون تن با تکمیل خط دوم راه‌آهن سنگان ـ بافق

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: با تکمیل خط دوم راه آهن سنگان ـ‌ تربت حیدریه ـ جندق ـ بافق در ظرفیت حمل ریلی به 20 میلیون تن افزایش می‌یابد.
 

ساخت 800 کیلومتر خط دوم راه‌آهن سنگان - بافت با اعتبار 8 هزار میلیارد تومان

می متالز - مدیرعامل راه‌آهن گفت: خط دوم ریلی سنگان - تربت حیدریه - جندق - بافت با اعتبار 8 هزار میلیارد تومان ساخته می‌شود.
 

سرمایه‌گذاری ۸۱۰۰ میلیارد تومانی کنسرسیوم داخلی در راه‌آهن/ خط دوم ریلی سنگان - تربت - جندق ساخته می‌شود

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی از سرمایه‌گذاری ۸۱۰۰ میلیارد تومانی کنسرسیوم داخلی برای ساخت خط دوم راه‌آهن سنگان - تربت - جندق به طول ۷۷۸ کیلومتر خبر داد.
 سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:

وابستگی ارزی 3.2 میلیارد دلار کاهش خواهد یافت

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت‌ در آیین امضای تفاهم‌نامه ساخت خط دوم محور ریلی سنگان-بافق بین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و ایمیدرو، به برگزاری میز ساخت داخل برای کاهش 60 میلیون دلاری ارزبری در صنعت خودرو و برگزاری میز ساخت داخل برای کاهش 200 میلیون دلاری ارزبری در صنعت لوازم خانگی اشاره کرد و گفت: برنامه امسال، کاهش ارزبری 3.2 میلیارد دلاری در بخش صنعت و معدن است.
 وزیر راه و شهرسازی:

توسعه شبکه آزادراهی به ۵۰۰۰ کیلومتر طی برنامه‌ای۵ ساله/ ۳۰ هزار کیلومتر راه‌آهن؛ وضعیت مطلوب مورد نیاز اقتصاد کشور

می متالز - وزیر راه و شهرسازی از توسعه پنج هزار کیلومتری شبکه آزادراهی کشور ظرف پنج سال آینده خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما