خبر
سیمان و بتن   گمرک   ریلی و راه آهن  

مبادلات ریلی ایران و ترکمنستان پس از ۱۰۰ روز توقف آغاز شد

می متالز - مبادلات ریلی ایران و ترکمنستان پس از ۱۰۰ روز وقفه به سبب شیوع کرونا، از ساعت ۱۹:۱۵ عصر روز سه‌شنبه از طریق مرز اینچه‌برون استان گلستان مجددا آغاز شد.

به گزارش می متالز، مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ (گلستان) شامگاه سه شنبه در مورد این موضوع اظهار داشت: با از سرگیری مبادلات ریلی ۲ کشور ۳۰ واگن حامل سیمان از ایران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وارد خاک ترکمنستان شد تا علاوه بر این کشور، راهی بازار کشورهای قزاقستان و ازبکستان شود.

مهدی عبدالکریم زاده گفت: از زمان توقف مبادلات تجاری ایران و ترکمنستان بویژه از طریق خط ریلی دو کشور ۱۳۱ واگن حامل سیمان، آهن آلات، کاشی و سرامیک، مواد پلاستیکی و وسایل بازی کودکان، سنگ معدنی و شیشه در ایستگاه راه آهن اینچه برون انبار شده بود.

وی افزود: با از سرگیری مبادلات تجاری ایران و ترکمنستان از طریق خط ریلی اینچه برون ، بقیه واگن‌ها نیز به تدریج و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و گذر از تونل‌های ضدعفونی کننده به ترکمنستان و دیگر کشورهای آسیای میانه صادر خواهد شد.

وی یادآور شد: پارسال و تا قبل از بسته شدن مرز ترکمنستان، ۱۴۴ هزار تن کالا از طریق راه آهن بین المللی ایران – ترکمنستان – قزاقستان به این ۲ کشور و برخی کشورهای آسیای میانه و چین صادر شده بود.

درهمین ارتباط سیدابراهیم حسینی مدیرکل گمرکات گلستان نیز گفت که از سرگیری مبادلات تجاری ایران و ترکمنستان به صورت محدود از طریق خط ریلی انجام می‌شود و شامل عبور و مرور کامیون‌ها و تریلی های ترانزیت نمی‌شود.

به گفته وی پیگیری‌های لازم برای از سرگیری تردد کامیون و تریلی های ترانزیت در دستور کار مقامات بلندپایه و گمرکات ۲ کشور قرار دارد.

اینچه برون به عنوان تنها گمرک زمینی و ریلی گلستان، مرکز گمرکات این استان بوده و پایانه‌های صادراتی گرگان و گنبدکاووس، گمرک امانات پستی گرگان، گمرک بندرترکمن و گمرک فرودگاه بین‌المللی گرگان زیرمجموعه آن است.

در سال‌های اخیر با بهره‌برداری از راه آهن بین المللی قزاقستان – ترکمنستان – ایران و گذر آن از اینچه برون، خدمات گمرک ریلی نیز به فعالیت معمول در مجموعه گمرکات استان اضافه شده است.

استان مرزی گلستان در شمال ایران با کشور ترکمنستان و استان های مازندران، سمنان و خراسان شمالی همسایه است.

از هشتم اسفند پارسال و پس از شیوع کرونا، صادرات از طریق پایانه اینچه برون به ترکمنستان متوقف شده بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل بیمه کوثر در دیدار با بیمه‌شدگان:

حمایت از مشتریان، وظیفه اصلی بیمه کوثر است

می متالز - یکی از استراتژی‌های محوری شرکت بیمه کوثر، پاسخگویی سریع و صریح به درخواست‌های مشتریان است چون اجرای صحیح اصل مشتری‌مداری، حمایت از ارزش‌های والای انسانی را به‌دنبال دارد.
 

تولید نفت آمریکا تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد

می متالز - اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می رود تولید نفت خام این کشور ۶۰۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۰ کاهش یابد و به ۱۱.۶۳ میلیون بشکه در روز برسد.
 

موج اخراج کارگران در شرکت های نفتی آمریکا

می متالز - گرچه روند از دست رفتن مشاغل در آمریکا در حال حاضر آهسته شده ولی تحلیل‌گران صنعتی همچنان نگران اخراج های بیشتر هستند چون آمار ابتلا به ویروس کرونا در بسیاری از ایالت‌های آمریکا بالا رفته و احتمالاً باعث کاهش تقاضا برای نفت خام می شود.
 

اجرای 51 طرح فرودگاهی در کشور/ افتتاح 28 پروژه در سال جاری

می متالز - مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه ها با بیان اینکه اکنون ۵۱ پروژه فرودگاهی در قالب ۴۶ قرارداد در حال اجراست از افتتاح 28 طرح تا پایان امسال خبر داد.
 

برنامه‌های جدید دولت برای تحقق شعار جهش تولید

می متالز - رییس‌جمهور با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از معادن در راستای جهش تولید گفت: باید بخش بزرگی از معادن کشور که منجمد است مولد شود و در این راستا اگر افرادی که معادن در اختیار آنهاست در فرصتی که موفق به بهره برداری نشوند باید این معادن آزاد شود.
 

بورس نقطه ثقل واگذاری‌های دولتی

می متالز - بازار سرمایه بازاری شفاف است و قیمت‌ها در محیطی تعیین می‌شود که همگان نسبت به آن آگاه هستند. در این محیط رقابت بدون حاشیه صورت می‌پذیرد و خیلی از آسیب‌هایی که در قبل اشاره کردم، بروز پیدا نمی‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما