خبر
اقتصاد   فلزات گرانبها   گمرک  
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

هزینه اشتغال پایین فرصتی برای توسعه صنعت گوهرسنگ هاست

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: مهم‌ترین ویژگی صنعت گهر سنگ، هزینه اشتغال 15 میلیون تا 20 میلیونی برای هر نفر است. بنابراین با توسعه صنعت گوهرسنگ، تا سال ۱۴۰۵میزان اشتغال موجود به ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب‌پور امروز طی سفری در نشست کارگروه ایجاد بازارچه گوهرسنگ‌های قیمتی مشهد با بیان این مطلب گفت: موضوع سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی به‌عنوان امر مغفول و تقریبا رها شده کشور، تقریبا در هشت ماه پیش در دستور کار ایمیدرو قرار گرفت.

وی افزود: پیش از این، هیچ ساختار و سازمانی برای اکتشاف، فرآوری و تامین ماشین‌آلات این صنعت شکل نگرفته بود این نوع سنگ‌ها به صورت خام به خارج قاچاق و محصولات فرآوری آن به صورت غیررسمی وارد می‌شده است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به اقدام‌های انجام شده برای توسعه صنعت گوهرسنگ‌ها، گفت: ۶ کمیته در بخش‌های بازار و تجارت، اکتشاف و استخراج، راهبرد، فرآوری، اصلاح قوانین و آزمایشگاه مرجع تشکیل شد.

غریب‌پور ادامه داد: برای اصلاح قوانین، با گمرک و بانک مرکزی نشست‌هایی برگزار شده و در حال همکاری هستیم.

افغانستان منبع خوبی برای ورود مواد خام صنعت گوهرسنگ

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه اصرار ما صد درصد خصوصی بودن حوزه گوهرسنگ‌هاست، گفت: ایمیدرو نیز در این زمینه، امر آموزش، اکتشاف، زیربنا، تسهیلات و راهبرد را هدف‌گذاری می‌کند.

غریب‌پور افزود: در ۲ هفته گذشته، در اصفهان ۲ بازارچه گوهرسنگ‌ها به صورت تخصصی با همکاری مسئولان محلی و صد درصد توسط بخش خصوصی در قالب کنسرسیوم افتتاح شد.

وی با بیان اینکه ایجاد بازارچه گوهرسنگ‌ها برازنده مشهد و استان خراسان رضوی است، گفت: این منطقه حداقل ۲۰ کانی ارزشمند در حوزه گوهرسنگ‌ها دارد.

رئیس هئیت عامل ایمیدرو ادامه داد: کشور افغانستان، به عنوان یکی از بهترین گذرگاه‌های ورودی برای ورود مواد خام این نوع سنگ‌هاست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت دلار و یورو باز هم تغییر کرد / سومین نرخ ارز در صرافی ملی ۹۹/۴/۱۸

می متالز - نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز چهارشنبه برای سومین بار اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار و یورو نسبت به ساعتی قبل ۱۵۰ تومان دیگر افزایش یافت و بهای دلار به رقم ۲۲ هزار و ۲۰۰ تومان رسید.
 

در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۴/۱۸

می متالز - قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به ده میلیون و ۵۲۸ هزار تومان رسید.
 

بزرگترین چالش حوزه معدن ضعف در توسعه بازار و سرمایه‌گذاری است

می متالز - مدیر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو بزرگترین چالش حوزه معدن را ضعف در توسعه بازار و سرمایه‌گذاری دانست.
 

ایمیدرو خواستار تامین ماشین‌آلات و تجهیزات معادن از هپکو شد

می متالز - رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از رئیس خانه معدن، خواستار استفاده حداکثری از امکانات شرکت هپکو برای تأمین قطعات و تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش معدن شد.
 

موافقت بانک مرکزی با مجمع سالانه بانکی که افزایش سرمایه ۲۱۸ درصدی دارد

می متالز - بانک مرکزی با برگزاری مجمع سالانه پست بانک که برنامه افزایش سرمایه ۲۱۸ درصدی از تجدید ارزیابی دارایی ها را دارد، موافقت کرد.
 بانک مرکزی اعلام کرد:

نتیجه حضور ۱۴ بانک و صندوق در حراج اوراق بدهی/ شرایط حراج ۱۱ هزار میلیاردی

می متالز - بانک مرکزی با اعلام نتیجه حضور ۱۴ بانک و صندوق سرمایه‌گذاری درحراج اوراق بدهی۵.۷ هزارمیلیارد تومانی با سود ۱۷ و ۱۸ درصدی، زمان و شرایط حراج جدید ۱۱ هزار میلیارد تومانی را تعیین کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما