خبر
آهن و فولاد   اقتصاد   آلومینیوم  

آمریکا: به منزوی کردن بخش‌های کلیدی اقتصاد ایران متعهدیم

می متالز - وزیر خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه گفت: کشورش به منزوی کردن بخش‌های کلیدی اقتصاد ایران متعهد است.

به گزارش می متالز به نقل از خبرگزاری فارس، استیون منوشین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه گفت: کشورش به «منزوی کردن بخش‌های کلیدی اقتصاد ایران متعهد است.»

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز پنجشنبه اعلام کرد: اسامی چند شرکت مستقر در ایران، امارات متحده عربی، هنگ‌کنگ و آلمان را به بهانه ارتباط با تهران به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است. 

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «امروز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری (اوفک) چهار شرکت فولاد، آلومینیوم و آهن که در بخش فلزات ایران فعالیت می‌کردند را تحریم کرد. ما همچنین علیه یکی از شرکت‌های تابعه فولاد مبارکه اصفهان که بزرگترین تولیدکننده فولاد ایران است اقدام کردیم.»

در این بیانیه آمده است: «خزانه‌داری آمریکا همچنین یک نمایندگی فروش مستقر در آلمان و سه نمایندگی فروش مستقر در امارات متحده عربی را به دلیل آنکه تحت مالکیت یا کنترل شرکت فولاد مبارکه است تحریم کرد.»

استیون منوشین گفت: «رژیم ایران کماکان از سودهای به دست آمده از بخش تولید فلزات و نمایندگی‌های فروش آن برای تأمین مالی رفتارهای بی‌ثبات‌کننده در سراسر جهان استفاده می‌کند.»

وی اضافه کرد: «ایالات متحده تا زمانی که درآمد ناشی از بخش‌های اقتصاد ایران بار دیگر به سمت رفاه مردم ایران هدایت شود کماکان به منزوی کردن بخش‌های کلیدی اقتصاد ایران متعهد است.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌اش مدعی شده شرکت فولاد مبارکه سال ۲۰۱۸ به دلیل حمایت از شرکت سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایران تحریم شده است. این شرکت سال ۲۰۲۰ هم به دلیل فعالیت در بخش فولاد ایران تحت تحریم قرار گرفته است.

این تحریم‌ها ذیل فرمان اجرایی ۱۳۸۷۱ اتخاذ می‌شوند که خواستار اعمال تحریم علیه بخش‌های آهن، فولاد و آلومینیوم ایران است. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هرمزگان، قطب دوم فولاد کشور خواهد شد

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و همتی استاندار استان هرمزگان برگزار شد تاکید کرد با توسعه هاي انجام شده و در دست انجام، استان هرمزگان به قطب دوم فولاد کشور تبديل خواهد شد.‎
 در سال جهش تولید:

افزایش تولید ایران خودرو ۵۰ درصدی شد

می متالز - گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد تا تعداد تولید را از ابتدای امسال تا هفته نخست مهرماه، به میزان ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.
 

تحلیل تکنیکال | آینده ای که در انتظار فلزی هاست

می متالز - تحلیل‌های تکنیکال از شاخص کانی‌های فلزی چه چیزی را نشان می‌دهد.
 معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه اعلام کرد

تحقق اهداف تولید فولاد مبارکه در نیمه نخست سال ۹۹

می متالز - در سال جهش تولید، اقتصاد ایران در دوره رکود تورمی ‌قرار گرفته و آنچه در این دوره زمانی نیاز کشور است سرمایه‌گذاری‌های جدید و توسعه صنایع مولد و بالادستی است؛ صنعت کشور باوجود پتانسیل‌های قابل‌توجه، نیاز به حمایت‌های جدی و اساسی دارد؛ به‌خصوص صنایع باوجود تحریم‌ها و فشارهای مالی طی دو سال گذشته ایستادگی کرده‌ و اجازه نداده‌اند وضعیت اشتغال کشور با بحران مواجه شود.
 سکه در مسیر نزولی حرکت کرد

سه متغیر کاهش نوسان دلار

می متالز - در اولین روز هفته، میزان نوسان دلار کاهش یافت و سکه تمام‌بهار آزادی نتوانست بالای کانال ۱۳‌میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به‌کار خود پایان دهد. در ابتدای روز شنبه، خریدهای ارزی در بازار زیاد بود و این ارز به همین واسطه وارد کانال ۲۹ هزار تومانی شد. زمانی که قیمت دلار وارد محدوده ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان شد، میزان فروش‌ها افزایش یافت و این ارز به کانال ۲۸ هزار تومانی بازگشت.
 مدیرعامل فولاد هرمزگان در نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد؛

عرضه فولاد در بورس کالا به منزله حمایت از شفافیت است

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، بورس کالای ایران را محل مناسبی برای کشف قیمت های محصولات فولادی خواند و گفت: حمایت از بورس کالا به منزله حمایت از شفافیت است و ضروری است قیمت ها براساس قانون عرضه و تقاضا در بورس کالا کشف و براساس آن قیمت های زنجیره فولاد تعیین گردد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما