خبر
آهن و فولاد  
انجمن جهانی فولاد گزارش داد؛

ایران بر بام تولید آهن اسفنجی دنیا ایستاد/ تولید ایران در ماه می: رشد 2.7 درصدی، هند: افت 55 درصدی

می متالز - ایران در حالی که تحت شدیدترین تحریم ها قرار داشته، طی بیش از 5 ماه نخست سال جاری میلادی در جایگاه نخست تولید آهن اسفنجی جهان قرار گرفت. کشورمان در همین حال بالاترین تولید ماه می 2020 را نیز به دست آورد.

به گزارش می متالز، طبق گزارش جدید انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه می 2020 توانست با پشت سرگذاشتن هند، رتبه نخست تولید آهن اسفنجی به روش احیای مستقیم را در اختیار گیرد. علاوه بر این در بیش از پنج ماه سال جاری میلادی، ایران افزون بر 12 میلیون تن آهن اسفنجی تولید کرد در حالی که تولید هند به 11میلیون تن رسید.

یکی از مهمترین دلایل افزایش تولید آهن اسفنجی ایران، راه اندازی کارخانه های جدید آهن اسفنجی در کشور است. ایمیدرو طی سال های اخیر با استراتژی جدید خود و با مشارکت گرفتن از بخش خصوصی، توانست طرح های متعددی را برای تولید آهن اسفنجی، وارد مدار تولید کند.

 

سهم 50 درصدی از دنیا

بر اساس این گزارش ایران طی ماه می، در عین حال حدود 50درصد از تولید این ماده در جهان را در اختیار گرفته است. در این مدت ، در مجموع تولید یک ماه مورد بررسی 5.6 میلیون تن آهن اسفنجی در جهان تولید شد که پس از کشورمان، هند با 1.5 میلیون تن تولید در رتبه دوم قرار گرفت. تولید این کشور با افت 55درصدی مواجه شد در حالی که ایران رشد 7.6درصدی را کسب کرد.

پس از هند؛ مصر، مکزیک و عربستان جای گرفتند که به ترتیب تنها 462هزار، 390 هزار و 342هزار تن آهن اسفنجی تولید کردند.

تولید آهن اسفنجی تا 22 ماه ژوئن امسال در جهان به 32.1 میلیون تن رسید که همچنان پس از ایران؛ کشورهای هند، مصر(2.2 میلیون تن)، مکزیک (2.05 میلیون تن) و عربستان (1.7 میلیون تن) قرار گرفتند.

کد خبر: 113555
تاریخ: 1399/04/06 - 13:58
منبع: ایمیدرو

انجمن جهانی فولاد  تولید آهن اسفنجی  تحریم ها 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هرمزگان، قطب دوم فولاد کشور خواهد شد

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و همتی استاندار استان هرمزگان برگزار شد تاکید کرد با توسعه هاي انجام شده و در دست انجام، استان هرمزگان به قطب دوم فولاد کشور تبديل خواهد شد.‎
 مدیرعامل فولاد هرمزگان در نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد؛

عرضه فولاد در بورس کالا به منزله حمایت از شفافیت است

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، بورس کالای ایران را محل مناسبی برای کشف قیمت های محصولات فولادی خواند و گفت: حمایت از بورس کالا به منزله حمایت از شفافیت است و ضروری است قیمت ها براساس قانون عرضه و تقاضا در بورس کالا کشف و براساس آن قیمت های زنجیره فولاد تعیین گردد.
 دکتر جهانگیری اعلام کرد:

صادرات بیش از 12 میلیون تن فولاد به کشورهای دیگر در سال ۹۸ علیرغم همه تحریم ها/ اتخاذ تصمیمات لازم برای سرعت بخشی به روند ترخیص کالا و تخلیه در بنادر

می متالز - معاون اول رییس جمهور گفت: علی رغم تحریم های ظالمانه، ایران در سال 98 بیش از 12 میلیون تن فولاد به کشورهای دیگر صادر کرده است.
 گزارش انجمن جهانی فولاد از سقوط تولید فولاد در اتحادیه اروپا، سی.آی.اس،‌ آسیا، امریکای شمالی و جنوبی،‌افریقا و اقیانوسیه طی هشت ماه 2020

تولید فولاد خام جهان در سراشیبی کاهش؛ ایران رشد بیش از 11درصدی را کسب کرد

می متالز - تولید فولاد ایران طی هشت ماه 2020 با رشد 11.30درصدی و در ماه آگوست با رشد 14.6درصدی همراه شد. طی این مدت نواحی مختلف تولید و تولیدکنندگان بزرگ فولاد رشد منفی را پشت سرگذاشته اند.
 

عبور شرکت های فولادی ایران از بحران تحریم و کرونا

می متالز - در شرایطی که خبرها حاکی از کاهش رشد تولیدات فولادی کشورهای جهان است آمار انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد فولادسازان ایران در ۶ ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی بیشترین رقم رشد تولید جهان را به نام خود ثبت نمودند که معنایی جز، موفقیت فولادسازان این مرزوبوم در برندارد.
 [ویدئو]

رکورد تولید آهن اسفنجی در «مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز» در شهریورماه ۱۳۹۹

می متالز - ثبت رکورد تولید ماهیانه ۸۴۱۸۸ تن آهن اسفنجی در شهریور ماه سال ۱۳۹۹، برای اولین بار در بین واحدهای تولیدی با ظرفیت هشتصد هزار تن آهن اسفنجی در کشور، بر تلاشگران عرصه صنعت و زحمتکشان «مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز» مبارک باد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما