خبر
بورس و سهام  

بورس فردا، شنبه چه می‌شود؟

می متالز - یک تحلیلگر بازار سرمایه گفت: به احتمال زیاد نمادهای شاخص‌ساز و نمادهایی که حقوقی‌ها از آن‌ها حمایت کردند این هفته مثبت باشند.

به گزارش می متالز، پس از آنکه شاخص کل بورس اولین هفته از تیر ماه را کاملا مثبت پشت سر گذاشت اما آخرین روز از معاملات بازار با دو اتفاق همراه شد. اولین عرضه اولیه تابستان روز چهارشنبه انجام شد و حداکثر به هر کد (نفر)، تعداد ۲۲۹ سهم در سقف قیمت ۴۱۰۰ ریال تعلق گرفت که ارزش تقریبی آن حدود ۹۴۵۰۰ تومان می‌شود.

در کنار این عرضه اولیه، اتفاق دیگری نیز رخ داد که آن مشکل کارگزاری آگاه و از دسترس خارج شدن آن بود، اتفاقی که سبب شد مشتریان این کارگزاری از اولین عرضه وپویا جا بمانند.

با این همه شاخص کل آخرین روز از معاملات را با رشد ۲ درصدی به پایان برد و حال باید دید که فردا بازار چگونه آغاز خواهد شد و روند آن چگونه ادامه می‌یابد؟

ایمان رئیسی، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه گفت: هفته گذشته به دلیل نوسان قیمت دلار، نظر به خنثی بودن روند بازار بود. درپی افزایش قیمت دلار، قیمت سکه و اونس نیز با رشد همراه شد و در نتیجه بازارهای موازی با بازار سرمایه افزایش قیمت را تجربه کردند اما در اواخر هفته، بخصوص روز پنجشنبه بازار دیگر شاهد این افزایش‌ قیمت‌ها نبود و نرخ دلار نیز با عرضه‌هایی که صورت گرفت روند کاهشی پیدا کرد.

وی ادامه داد: با کاهش قیمت اونس، قیمت طلا نیز مجال افزایش نیافت. از سوی دیگر، در بازار سرمایه شاهد بودیم که نمادهای بزرگی همچون شستا به صف خرید رسیدند. به احتمال زیاد نمادهای شاخص‌ساز و نمادهایی که حقوقی‌ها از آن‌ها حمایت کردند، این هفته مثبت باشند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته این هفته نیز احتمال دارد که بازار با فشار فروش همراه شود چرا که هنوز هم ترس هفته قبل همراه سهامداران هست؛ می‌بینیم بازار صعودی بوده و هرجایی که یک نفر از آن خارج شده، بالاتر وارد بازار شده  است.

به دلیل نقدینگی زیادی که از طرف مردم به بازار سرمایه سرازیر شده و حمایت دولت از بازار در سال جدید، اصلاح چندانی اتفاق نیفتاده و بازار همچنان به رشد فزاینده خود ادامه داده است. قوانین جدیدی که دولت برای پذیرش شرکت‌ها در بورس تصویب کرده و سخنان رهبری در خصوص بازار سرمایه باعث شده که بازار همچنان در اوج بماند؛ هفته آینده و شنبه، بخصوص در نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز، بازار مثبت خواهد بود.

کد خبر: 113632
تاریخ: 1399/04/06 - 23:00
منبع: تجارت نیوز

ایمان رئیسی  شاخص کل بورس  بازار سرمایه  بورس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 چرا بازار داخلی از حالت ثبات خارج شد

یک پیش بینی از قیمت میلگرد تا پایان تابستان + نمودار/اتفاق مهم در معاملات این هفته بورس کالا چه بود

می متالز - دلایل تغییرات قیمت در بازار میلگرد در بازارهای جهانی چیست. چرا بازار داخل میلگرد از حالت ثبات خارج شده، دلایل تداوم التهاب و رورد قیمت ها در بازار محصولات فولادی چیست.
 ساعت پنج و نیم عصر:

جولان نورچشمی‌ها بر فرش قرمز بورس

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به جولان نورچشمی ها بر فرش قرمز بورس و جلب مشتری در شرکت بیمه با امریه و...
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

تلفیق اصلاح بازار و خرابی سیستم

می متالز - اخباری از جایگزینی یک سیستم معاملات بومی به گوش می‌رسد و اقدامات اخیر به عنوان مسکن‌های کوتاه مدت بوده اما؛ در حقیقت هسته معاملاتی نیاز به اصلاح داشته و ادامه مسیر با این ابزار امکان پذیر نیست.
 شرایط بی ریخت "خریخت" در سال ۱۳۹۸:

حباب قیمت سهام بورس کالا به داد خریخت رسید

می متالز - از جمله نکات قابل توجه این گزارش می‌توان به افت ادامه دار حاشیه سود ناخالص فروش قطعات اصلی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ اشاره داشت.
 

بسته شدن نماد شستا به خاطر بحث‌های نظارتی بود

می متالز - معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت:‌ بسته شدن نماد معاملاتی شستا در بورس به خاطر بحث‌های نظارتی بود.
 پیش گشایش:

قیمت ارز اصلی‌ترین ملاک رشد بازار

می متالز - برای بازار امروز با توجه به رشد قیمت دلار و در کنار آن آزاد شدن تدریجی سهام عدالت، انتظار روند متعادل و پر نوسان و رو به بالایی را داریم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما