خبر
بورس و سهام   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  
رییس سازمان بورس خبر داد:

امروز تفاهم بورس با سازمان ثبت اسناد و املاک نهایی می‌شود

می متالز - دکتر قالیباف از تفاهم‌نامه‌ تبادل اطلاعات و ایجاد پنجره واحد با سازمان ثبت اسناد و املاک خبر داد که امروز امضا می‌شود.

به گزارش می متالز، حسن قالیباف اصل در خصوص تصمیمات جلسه شورای عالی بورس گفت: به تفاهماتی در حوزه ارتباط با سازمان ثبت اسناد و املاک رسیدیم و خوشبختانه بحث‌هایی مطرح و مقرر شد میز خدمت ویژه در بازار سرمایه با این سازمان داشته باشیم.

وی افزود: در مورد تبادل اسناد و مدارک مورد نیاز در بازار سرمایه و نیز بحث پنجره واحد، توافقاتی بین دو سازمان انجام و مقرر شد این تفاهم‌نامه امضاء شود تا به این ترتیب اقداماتی که ارتباط بین بازار سرمایه و سازمان ثبت اسناد را شکل می‌دهد، انجام پذیرد و بسیاری از فرایندهای دو سازمان با سهولت و سرعت زیاد انجام شود.

ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک نیز در حاشیه جلسه شورای عالی بورس گفت: به تفاهماتی با سازمان بورس رسیدیم از جمله اینکه کلیه استعلامات بین دو سازمان به صورت الکترونیکی و در کوتاه‌ترین فرصت ممکن اتفاق بیافتد و بتوانیم در آینده نزدیک در قالب یک پنجره واحد به همکاری با هم ادامه دهیم.

وی افزود: همچنین فرآیندهای اجرای اسناد رسمی، الکترونیکی و تعاملات مناسبی برای استعلامات سازمان بورس از بانک‌های اطلاعاتی و بالعکس در جهت اجرای اسناد رسمی خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شركت‌های عضو اتاق بازرگانی از پنجره واحد به بورس می‌آیند/دارایی‌های ضروری را برای ورود به بورس نفروشید

می متالز - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران گفت: بورس املاک و مستغلات شرکت سهامی عام است و بعد از پذیره نویسی به مردم واگذار خواهد شد.
 ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور گفت:

در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی بورس به یكسری تفاهمات با سازمان بورس رسیدیم

می متالز - در حاشیه یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی بورس اعلام شد: ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در این جلسه به یکسری تفاهمات با سازمان بورس رسیدیم از جمله اینکه، کلیه استعلامات بین دو سازمان بصورت الکترونیکی و در کوتاه ترین زمان ممکن اتفاق بیافتد و بتوانیم در آینده نزدیک، در قالب یک پنجره واحد به همکاری با هم ادامه دهیم.
 سخنگوی دولت تصریح کرد:

بازار سرمایه به جایگاه واقعی خود رسیده است/ نقش بورس کمرنگ شدنی نیست

می متالز - علی ربیعی: «سعی دولت و رئیس‌جمهور این است که شرکت‌های بیشتری در بورس عرضه شوند و اقتصاد ایران به‌صورت شفاف خود را برای همه مردم و همه جهانیان عرضه کند؛ به همین منظور، دستور تسهیل در پذیرش شرکت‌های جدید را دادند و شورای عالی بورس هم مصوبات خوبی در این زمینه تصویب کرده که اثرات آن در ماه‌های آینده به‌خوبی ظاهر خواهد شد.»
 

اقدامات وزارت صمت برای اجرای دستورات معدنی رئیس جمهور/ کارگروه ویژه واگذاری معادن از طریق بورس تشکیل شد

می متالز - پیرو دستور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در خصوص آزادسازی معادن و ایجاد امکان واگذاری معادن به مردم از طریق بورس و فعال سازی معادن کوچک، نشست تخصصی به همین منظور با حضور مدیران ارشد سازمانهای مرتبط در محل معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
 

انتخاب روش مستقیم سهام عدالت توسط ۲۰ میلیون نفر

می متالز - تعداد افرادی که روش مدیریت مستقیم و روش مدیریت غیرمستقیم برای سهام عدالت را انتخاب کرده اند، مشخص شد.
 حسینی مقدم خبر داد:

طراحی سازوکار بورس مسکن؛ در دستورکار شورای عالی بورس

می متالز - راه اندازی بورس املاک (مسکن) در حالی یکی از مهمترین اقدامات و ضروری ترین نیازهای اقتصاد است که در حال حاضر مطالعات راه اندازی این بورس در دست انجام است و امید است در آینده نزدیک شاهد آغاز به کار این بورس باشیم. حال اینکه این بورس در قالب پنجمین بورس فعال در کشور آغاز به کار کند یا در یکی از بورس های چهارگانه قرار گیرد، مشخص نیست. در صورت تایید بورس مسکن به عنوان پنجمین بورس ایران، شورای عالی بورس باید مجوزهای لازم برای این امر را صادر کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما