خبر
گاز  

اجرای۳ پروژه گازرسانی در جنوب فارس آغاز شد

می متالز - عملیات اجرایی سه پروژه گازرسانی در جنوب استان فارس با حضور مسوولان آغاز شد.

به گزارش می متالز، طرح بزرگ گازرسانی به شهر بیرم و ۱۳ روستای این بخش در لارستان با حضور استاندار، نماینده لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولین استانی به بهره‌برداری رسید.

غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در این آیین اظهار کرد: این طرح شامل ۱۵۵ کیلومتر شبکه‌گذاری به همراه ساخت دو ایستگاه TBS و یک ایستگاه CGS با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان است که با بهره‌برداری از این طرح ۴ هزار و ۲۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه گازرسانی به بخش بیرم در دو بخش اجرای خط انتقال و اجرای شبکه داخلی شهر و روستا انجام شده است، افزود: این طرح با هدف محرومیت‌زدایی در مناطق کمتر توسعه‌یافته جنوب فارس اجرا شد که علاوه بر کمک به رشد صنایع، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، موجب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می‌شود.

کلنگ‌زنی دو طرح گازرسانی در بخش جویم و بنارویه

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس همچنین در آیین آغاز دو طرح گازرسانی در بخش جویم و بنارویه با بیان اینکه این طرح‌ها شامل آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به شهر بنارویه و ۱۳ روستای این بخش با ۳۳۲ کیلومتر شبکه‌گذاری، ساخت ۶ ایستگاه TBS و یک ایستگاه CGS با اعتبار ۷۹ میلیارد تومان است، گفت: با تکمیل این طرح تا سه ماه آینده، حدود ۵ هزار خانوار شهر بنارویه و ۱۳ روستای آن از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

حسینی ادامه داد: همچنین با بهره‌برداری از طرح گازرسانی به ۶ هزارخانوار شهر جویم و ۶ روستای آن که عملیات اجرایی آن آغاز شده، زمینه استفاده از گاز طبیعی برای مردم این منطقه نیز رقم خواهد خورد که این طرح نیز با ۱۰۸ کیلومتر شبکه‌گذاری، ساخت دو ایستگاه TBS و یک ایستگاه CGS با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در مدت چهار ماه اجرایی خواهد شد.

افزایش سه برابری روستاهای گازدار در فارس

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به توسعه شبکه‌های گازرسانی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان، گفت: در ابتدای دولت یازدهم ۶۴۰ روستای فارس از گاز طبیعی برخوردار بود که اکنون این تعداد به ۲ هزار و ۶۰ روستای گازدار یعنی بیش از ۳ برابر افزایش یافته است.

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس با بیان اینکه گازرسانی به روستاها در راستای اجرای سیاست‌های مسوولیت اجتماعی دولت انجام می‌شود، ادامه داد: با تکمیل پروژه‌های گازرسانی به ۱۵۳ روستا تا پایان سال در استان فارس، ضمن ایجاد اشتغال و حفظ محیطزیست در این مناطق سطح رفاه مردم در حوزه تامین سوخت نیز ارتقا می‌یابد.

حسینی تصریح کرد: تاکنون با اجرای بیش از ۱۴ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در روستاهای فارس و نصب بیش از ۲۵۸ هزار علمک گاز، ۲ هزار و ۶۰ روستای استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده‌اند و ضریب بهره‌مندی جامعه روستایی استان به ۸۶.۵ درصد رسیده است.

شهرستان لارستان با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز در جنوب استان فارس واقع شده است.

کد خبر: 113727
تاریخ: 1399/04/07 - 19:07
منبع: ایران پترونت

غلامعباس حسینی  گازرسانی  گاز طبیعی  خط انتقال 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیشرفت ۴۵ درصدی پروژه انتقال گاز ایرانشهر – چابهار – کنارک

می متالز - مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از پیشرفت ۴۵ درصدی پروژه خط انتقال گاز ایرانشهر – چابهار - کنارک خبر داد.
 

رشد ۱۱۷ درصدی گازرسانی روستایی در ۷ سال گذشته

می متالز - گازرسانی به عنوان یکی از اولویت‌های وزارت نفت در دولت های یازدهم و دوازدهم بوده و تا آنجا که با تکیه بر بند «ق» گازرسانی روستایی در این مدت از رشدی ۱۱۷ درصدی را تجربه کرده است.
 

رشد ظرفیت پالایش روزانه گاز ایران

می متالز - مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران از افزایش توان دریافت و پالایش گاز در پالایشگاه‌های گاز سراسر کشور خبر داد و گفت: ظرفیت پالایش گاز کشور به بیش از یک میلیارد مترمکعب در روز رسیده است.
 

سرمایه‌گذاری میلیاردی ژاپن در تولید گاز موزامبیک

می متالز - دولت ژاپن با مشارکت بخش خصوصی حدود ۱۴.۴ میلیارد دلار (معادل ۱.۵ تریلیون ین) در توسعه گاز طبیعی مایع موزامبیک سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
 

بهره‌مندی ۹۰ درصدی صنایع خراسان‌جنوبی از گاز طبیعی

می متالز - به‌رغم محدودیت‌های بودجه‌ای و شرایط اقتصادی کشور، سرعت گازرسانی به خراسان‌جنوبی به‌صورت چشمگیری در سال گذشته افزایش یافت.
 توسعه و تنوع‌بخشی؛

حرکت ترکیه به سمت امنیت گاز طبیعی

می متالز - رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه درصدد است که به طور چشمگیری نقش و روابط این کشور را در منطقه تغییر دهد. او در ابتدا به آرامی و سپس با سرعت بیشتری در موقعیت تاریخی جمهوری به عنوان یکی از اعضای کلیدی اتحاد ترنس- آتلانتیک به سمت شرکای جدیدی مانند روسیه تغییر مسیر داد. اردوغان در اجرای برنامه‌های سیاست خارجی خود همواره استقلال را مورد هدف قرار داده و در این بین نگرانی‌های مربوط به انرژی اساسی است. حال باید دید که با توجه به نیاز داخلی این کشور به انرژی و از سوی دیگر موقعیت مهم آن به عنوان ترانزیت هیدروکربری، این استقلال محدود خواهد شد یا گسترش می‌یابد؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما